12 V2 /cxcxr Café VERWOEST De lezing van scheidsrechter Karei van der Meer Paastournooi 13 en 14 April 1952 Van de Redactie En marche en ete 11 die ontwikkeling veel bijgedragen. Zij wijden zich met him ge hele hart aan hun belangrijk en veeleisend werk voor de toe komst van Ajax. Haarlems Dagblad: R.C.H. EN AJAX STREDEN FEL OM DE ZEGE. Gelijk spel (11) was het resultaat. De ontmoeting tussen R.C.H. en de kampioen van afdeling B. in het Heemsteedse Sportpark is een interessante geweest. De ploegen stelden er kennelijk prijs op de punten te veroveren, waardoor het spel vooral in de tweede helft het element span ning geen ogenblik heeft ontbeerd. Voor de wedstrijd werden de Amsterdammers door de voor zitter van R.C.H., de heer Jac. de Geus, geluk gewenst met het kampioenschap. De felicitatie ging gepaard met de aanbieding van bloemen in de clubkleuren van Ajax. Aanvoerder Potharst beloofde in zijn dankwoord, dat de Amsterdammers, voor zover het in hun macht lag, voor een spannende wedstrijd zouden zorgen. De bezoekers waren spoedig op dreef. Terwijl de R.C.H.-ers op het middenveld nog naar de juiste speelwijze zochten, werden Willemink, De Vos en Van Rheenen keer op keer genoodzaakt zich geheel te geven. Ook Wille moest er enkele malen aan te pas komen. Het ging hem goed af, maar hij mocht van geluk spreken, toen een schot van Van der Wel via zijn handen tegen de paal ging. Aan de andere kant probeerde Biesbrouck het drie keer achtereen met een ver schot, maar succes bleef uit. Lasschuit en Van der Brink pasten zich steeds beter aan het door Ajax bepaalde tempo aan, met het gevolg, dat ook de voorhoede van de Racing langzamerhand tot meer serieuze aan vallen kwam. Het moest daarbij echter grotendeels van het binnentrio komen, want Koster zowel als Boterbloem, kregen van Potharst en Boskamp maar zelden gelegenheid gevaarlijk te worden. Gallis deed op de middenvoorplaats handige dingen en door zijn snelheid wist hij de Amsterdamse achterhoede nogal eens in verwarring te brengen. Zo moest Boskamp eens snel te hulp schieten, toen Gallis stopper Elzer was voorbij ge sneld en van links op doelman Visser toesnelde. Toen Wille linksbuiten Standaar de bal voor de voeten speelde, kreeg de doelman een ware bekogeling te doorstaan, maar terzijde ge staan door Willemink en De Vos, hield hij zijn doel toch schoon. Steeds weer werden door de Amsterdammers Van Dijk, Van der Wel, Krist en in mindere mate ook Bouwens, knappe aan vallen opgezet, maar doelpunten hadden deze niet tot gevolg. Het succes voor de rust was weggelegd voor de thuisclub, die in de laatste minuut voor de pauze door goed samenspel tussen Biesbrouck, Lasschuit en De Wette en een prachtig schot van eerstgenoemde, een voorsprong van 10 verkreeg. Na de hervatting voorkwam Ajax met inspanning van alle krachten een vergroting van de achterstand. R.C.H. speelde als of er een kampioenschap op het spel stond. Ook de vleugel spelers weerden zich nu aanzienlijk beter dan in de eerste drie kwartier. Toen ook Ajax er nog een schepje op deed en aan beide kanten enkele kansen werden gemist (Van der Wel schoot van dichtbij in vrije positie nog naast en Koster pres teerde hetzelfde na een uitstekende voorzet van Gallis) deed de vertoning in niets meer onder voor de meest belangrijke com petitiewedstrijd. In de 21e minuut appelleerde doelman Wille heftig, toen Bakker van de middenvoorplaats op hem toestorm- de na de bal met de hand te hebben bewerkt. Scheidsrechter De Bruin had echter geen overtreding geconstateerd en vond geen reden aanwezig om het doelpunt niet toe te kennen. R.C.H. bleef echter voor de zege vechten. De Haarlemmers zouden deze inderdaad toch nog hebben verkregen, indien Gallis na een pass van Koster niet te lang had gewacht met schieten, of wanneer Koster de kans, hem door De Wette geboden, niet door naast schieten had laten voorbijgaan. Het bleef daardoor 11. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C. Namen supporters van Ajax, nog vele jaren I Zaterdagmiddag 15 Maart hadden wij het voorrecht in ons home te mogen begroeten scheidsrechter Karei van der Meer. Hij kwam nu eens niet bij ons om een wedstrijd te leiden, maar om eens iets aan onze leden te vertellen over zijn indrukken en belevenissen bij de wereldkampioenschappen voetbal in Brazilië. Op vlotte en geestige wijze liet de heer Van der Meer zijn belevenissen de revue passeren. Wij maakten kennis met de gebruiken van voetballers en publiek, met de donderbussen die spelers en scheidsrechters om de oren vlogen, met een ontzet tend groot stadion, met het leed en de vreugde bij tegen- en voorspoed van hun favorieten en nog vele interessante dingen. De aanwezigen volgden aandachtig de spreker en onze voor zitter kon dan ook na afloop gewagen van een dankbaar gehoor en hij overhandigde de heer Van der Meer een boek over Am sterdam, de stad die hij graag bezoekt en waar hij met genoegen vele wedstrijden heeft geleid en in de toekomst nog hoopt te leiden. J. K. A. 13 April: Hermes-D.V.S.Leytonstone F.C., aanvang 1.30 uur. AjaxEntente N.R.T.W., aanvang 3.15 uur. B. 14 April: Verliezer AVerliezer B, aanvang 1.30 uur. Winnaar AWinnaar B, aanvang 3.15 uur. D. S., D. K. en T. d. M.: Niet belangrijk genoeg voor opneming in dit nummer. Diverse inzenders van gedichten: Het was niet mogelijk, er meer dan één te plaatsen. De bijdrage van B. S. Ie Marché kwam naar het oordeel van de redactie het meest voor plaatsing in aanmerking. Acht Maart, de dag van Koolhaas' feest, is „tout Rouge Blanc" bijeen geweest. Maar op die dag is ook Eté: „Eté a la Maison Marché!" Op Marius' feest heeft men geklonken met wat alsdan zo wordt geschonken. Ten huize van die Le Marché dronk men het af met kopjes thee Nou, af?, dat is wat overdreven. Want met wat nemen en wat geven, bleek men het in de grote lijn alweer volledig eens te zijn. Zodat, uit louter pais en vree, een nieuwe mars, La Marche d'Eté, gecomponeerd werd engeblazen. Zo'n Zomermars brengt in extase! Veel zon, veel warmte zit er in, Vandaar dit zonnig bulletin: „Zeer vriendelijk en zeer tevree" Eté en B. S. le Marché. Amsterdam, 8 Maart 1952. E. H. VAN TUIJL. A. B. MELCHERS. Ook: ,,'s Zomers op stap"; titel van een Franse reisbe schrijving.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 11