geluk, maar hij schóót en dat is bij een voorhoedespeler altijd een prijzenswaardig ding. Overigens gaf Z.F.C. 2 het na deze doelpunten nog niet op en verzette bij gewijzigde stand de bakens. Pieters Graafland moest nog eens duikelend op de doellijn redden en Wolterink's hoofd brak enige goede aanvallen van de Zaankanters. In de laatste 10 minuten was Ajax weer in de meerderheid. Een goede kopbal van Brokmann suisde over de lat en een verre voorzet van Rozeboom, die Standaar een schone kans tot scoren bood, bleef onbenut. Het derde „is" er bijna! Ajax 3 bracht D.W.V. 3 met 81 een zware nederlaag toe. Mijn vrouw, die links keek naar ons derde, vertelde mij, die rechts Ajax 4A.F.C. 4 volgde, dat Geelhuyzen een prima partij back speelde en Wim Huis heel goede dingen in de voor hoede deed. Meer gegevens omtrent deze wedstrijd vindt U van de hand van collega v. Tuijl elders in dit nummer. Zondag j.l. klopten onze jongens de enige nog overgebleven concurrent voor de eerste plaats, D.W.S. 3, met 32. Ik kon over ons derde en deze wedstrijd niet zoveel enthou siasme opbrengen als m'n ega een week tevoren. Wel behoorden Geelhuyzen en Huis ook nu tot de beste spelers en ook Bouquet en Both zou ik er bij willen rekenen, ware het niet, dat laatst genoemde voor doel tekort schoot. Maar als geheel bleef onze ploeg qua veldspel een tikje achter bij D.W.S. 3. Een penalty - wel juist maar onder de omstandigheden wat zwaar bracht ons spoedig een 10 voorsprong. Een prachtkans op de gelijkmaker voor D.W.S. na te traag ingrijpen van Neefjes bleef door kordaat ingrijpen van Vuyck een kans en geen goal. Van Dekken, die meer dan eens soepel door de blauw-zwarte verdediging gleed, gaf een afgemeten voorzet en Bouquet liet no. 2 noteren. Een keurig doelpunt van D.W.S. na een vlotte combinatie gescoord, bracht de spanning weer volop terug. Vooral na de rust kwamen de D.W.S.-ers dikwijls gevaarlijk bij Vuyck's doel en de rood-witte familie haalde verruimd adem, toen Bouquet met een fraaie kopbal de stand op 31 bracht. Bang genoten we niet van deze veilige voorsprong. D.W.S. miste nog wel een penalty, maar slaagde even later er toch nog in de achterstand te verkleinen tot 32. Daar bleef het bij. Met dat al staat Ajax 3 nu niet meer voor, doch op de drem pel van het kampioenschap. Nog een punt-stapje en we zijn er over. Nog één puntje uit drie wedstrijden. Niet te lang wachten, boys! Ajax 4 zagen we met forse cijfers, 80 liefst, winnen van A.F.C. 4. Voor de rust zat die hoge score er persé niet in. Wel was onze voorhoede vrij veel bij het A.F.C.-doel te vinden, maar de schotvaardigheid liet veel te wensen, zelfs als we het effect volle terrein van de rekening aftrekken. Mooie SchepSchep-doorbraken op rechts en een juweel van een hoekschop door Waayer genomen, brachten kansen, maar het bléven kansen. Pech had P. Schep bij een schot, dat langs de doelman van de onderkant van de lat terugkwam. Bijna waren de eerste 45 minuten verstreken, toen Waayer uit een voorzet van v. d. Zwaag ons de leiding gaf. In de rust heb ik bij captain Boonstoppel het klachtenboek gevraagd en gezegd dat het géén leven was met zó weinig doel punten. Na de rust werd deze klacht ernstig in behandeling genomen. Waayer bracht met een goede pass een Schep voor doel en het was 20. Nog een schepje er op en het was 30, v. d. Zwaag maakte er mooi 40 van, weer een Schep en het was 50. SchepWaayer brachten de bal weer bij v. d. Zwaag: 60. v. d. ZwaagWaayer: 70. Toen doelpuntte ook A.F.C., echter aan de voor hen verkeerde kant: 80. Zondag j.l. werd Germaan 2 met 61 gekraakt. Ook Ajax 4 is zo langzamerhand kampioens-rijp. De stand is nu: Ajax 4: 15 gespeeld, 26 punten; De Meteoor 2. 14 ge speeld, 21 punten; D.C.G. 2: 14 gespeeld, 19 punten. De wedstrijd Ajax 4De Meteoor 2 kan hier wel de beslissing brengen. AJAX BLAUW WIT Goed gesteund door onze kant-halves Krist en Bouwens, waarvan U laatstgenoemde hier in actie ziet, ondernam onze voorhoede vele aanvallen op v. Raalte's doel. FotoDesmit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 6