Televisie SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones NIEUWS VAN HET KLAVERJASFRONT. Twee eerste prijzen zijn de resultaten van onze deelneming aan de tournooien van Stormvogels en S.V.A. (Scheidsr. Ver. Amsterdam). In IJ muiden was het slechts eep vierkamp met D.W.S., Blauw Wit en de organiserende vereniging als tegen standsters. Voor het tournooi van S.V.A. moesten de „kaartspelers" drie avonden aantreden in het Olympisch Stadion om de strijd aan te binden tegen D.W.V. (bekerhoudster), twee teams van S.V.A., Volewijckers, Blauw Wit, Zeeburgia, Watergraafsmeer, Wilhelmina Vooruit en D.E.C. Na de eerste twee avonden stond het al bijna vast, dat de beker, als wisselprijs beschikbaar gesteld, in andere handen zou overgaan. De beste papieren had Blauw Wit. Met een kleine 1200 punten voorsprong op ons, startte zij voor de laatste ronde (3 manches). In de eerste manche reduceerden wij onze achterstand tot ongeveer 400 punten, om na de tweede manche resoluut de kop te nemen, met Watergraafsmeer op de tweede en Blauw Wit op de derde plaats. De laatste manche moest beslissen of wij de club van Ouwehand, die een geweldige eindspurt had ingezet, achter ons konden houden. Vier van de vijf spellen werden gewonnen en toen de S.V.A.-voorzitter, de heer La Fleur, het eindresultaat mededeelde, was er in het leidend peloton van deze „drie-avondse" geen verandering meer gekomen. Ie prijs: Ajax 66533 punten, 29 marsen. Wat een speulders! 2e prijs: Watergraafsmeer, 3e prijs: Blauw Wit; 4e prijs: S.V.A. Alle respect voor de organiserende vereniging, waar men alles zonder tombola's afhandelt en waar de prijsuitreiking altijd haar hoogtepunt bereikt, bij het uitreiken van een pakje uit Aalsmeer's bloementuin voor de dames die hebben deel genomen. De leiders der diverse verenigingen namen de prijzen in ont vangst en vergaten niet om de S.V.A. en in het bijzonder haar voorzitter, te bedanken en de prettige verstandhouding, waarin dit tournooi uitblonk, te memoreren. Mijn persoonlijke mening is echter, dat de voorzitter van de klaverjas-afdeling van Blauw Wit, hoewel m.i. niet zo bedoeld, aan het eind van zijn betoog „het nummer stroef verkocht". C. E. d. V. HONKBALLERS, AANTREDEN! In de afgelopen maand hebben verscheiden honkballers Donderdagsavonds aan de veldtraining deelgenomen. Toch is de Honkbalcommissie niet geheel tevreden. Vooral de opkomst van de spelers die het vorige seizoen in het tweede negental waren opgesteld, laat nog te wensen. Het behoeft geen betoog, dat degenen, die zich aan de training onttrekken, in de komende competitie geen hoge verwachtingen mogen koesteren. Komaan, lui, er staat ook dit jaar weer veel op het spel en hebben wij in 1951 niet prettig gespeeld Met ingang van Don derdag 6 Maart zal na de veldoefeningen, in de zaal de bal ter hand worden genomen. Aanvang 7 uur precies. Zodra de weersomstandigheden het toelaten, zal er Zaterdagsmiddags in de open lucht gelegenheid bestaan een balletje te gooien en te slaan. Wij vertrouwen, dat alle honkballers het belang van een de gelijke voorbereiding inzien. Seniores en jeugdleden (dat zijn zij, die de leeftijd van 12 jaar hebben bereikt en vóór 15 Mei 1952 geen 17 jaar worden), die dit seizoen wensen te honkballen, dienen zich onverwijld op te geven bij onze secretaris, de heer E. H. van Tuijl, Fahrenheit- singel 43, Amsterdam-Oost, onder vermelding van naam, voor namen, adres en geboortedatum. DE HONKBALCOMMISSIE. Het bestuur van de A.F.C. „Ajax" geeft met leedwezen kennis van het overlijden van de heer S. Coldewey, in leven lid van het bondsbestuur van de K.N.V.B. Hij ruste in vrede. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de heer Cornells Albertus Plas. Hij ruste in vrede. Door bemiddeling van zijn broer Henk Elzinga, ont vingen wij de droeve tijding van het plotseling overlijden ten gevolge van een hartaanval van onze Noorse vriend Johs. Elzinga. Hij ruste in vrede. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de heer Frits Terwee, oud-speler van onze vereniging. Hij ruste in vrede.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 11