Een geslaagde Kienavond. „Ga je mee, ga je mee, naar het Ajax-stadion" zwaar te bespelen veld een aantrekkelijke partij voetbal en bedwong na een hevig gevecht een bekwame tegenstander. Jammer, dat ik hier moet spreken van een gevecht, want het spel van D.W.V. was tè hard om de match een prettig verloop te doen hebben. Hetgeen overigens de enige schaduw was in deze interessante en spannende wedstrijd, opgeluisterd met mooie doelpunten van weerskanten. In de eerste helft had onze verdediging een zware dobber aan het agressieve open aanvalsspel van de Nieuwendammers en vooral onze kanthalves schoten in deze periode meermalen te kort, hoewel Waldeck en Velder beiden eens een zeker schij nend doelpunt voorkwamen. In onze voorhoede speelden de binnenspelers Westers en v. d. Wel een grote rol, vooral in de opbouw, die door de grote druk van D.W.V. op onze verdedi ging grotendeels van hen moest komen. In samenwerking brachten zij ons eerste doelpunt tot stand en toen daarna door een StandaarWesters-combinatie no. 2 langs de D.W.V.-doelman ging, leek het of we een heel eind op de goede weg waren. D.W.V., dat na ons eerste doelpunt al met drie felle tegen stoten had geantwoord, kwam overdonderend opzetten en 10 minuten later stonden onze jongens met 23 achter. Kort voor de rust bracht een StandaarBrokmann-actie op de lin kervleugel de gelijkmaker. In de tweede helft was het al Ajax wat de klok sloeg; v. d. Wel gaf ons met een listig doelpunt opnieuw de leiding. Kort daarop kwam na een aanval over de hele linie Brokmann in het bezit van de bal. Een niet ongestoord bezit en de scheids rechter wees terecht naar de witte stip, waarvandaan even later een schoen van v. d. Wel de bal in het D.W.V.-doel schoof. Een zeer mooi flitsend doelpunt van Brokmann bracht de eindstand op 63. Ajax 3 kwam slechts éénmaal in actie en won van Spar taan 2 met 40. Ajax 4 zag ik met hangen en wurgen met 3—2 winnen van Aalsmeer 2 en een week later gebeurde wat velen onzer vrees den: een nederlaag. Met 23 werd van W.M.S. 2 verloren. Een bof voor Boonstoppel c.s. was, dat ook Meteoor 2 verloor, waardoor onze jongens de leiding behielden. Tanden op elkaar, boys, in de eindstrijd! Het zou te gek zijn als jullie elftal, dat zo fraai startte, het kampioenschap zou laten glippen! In ons vorig nummer, het laatste van 1951, sprak ik de hoop uit, U in 1952 nog veel goeds van onze elftallen te kunnen vertellen. Deze eerste aflevering mag er wezen, dunkt mij ADÉ. Dat een kleine aankondiging in ons clubblad haar doel niet mist, bleek overduidelijk uit de zeer grote belangstelling die er Vrijdag 21 December 1951 voor de jaarlijkse kienavond bestond. Er was geen bank safe. Het volgende is in hoofd zaak bestemd voor degenen, die thuis slachten. Om een vlot verloop te bevorderen en de avond zijn aan trekkelijkheid tot het einde te doen behouden, waren de ge lukkigen (of slachtoffers?) ditmaal niet vrij in hun keuze. Als conferencier trad op Arie de Wit, die een toepasselijke verhandeling gaf over de Gelaarsde Kat, al had ik moeite hem bij te sloffen. Je kon wel merken, dat hij! voorzitter van de Elftallencommissie is. Ook hier was „tempo" zijn devies. Voordat de glaasjes rinkelden, sprak voorzitter Koolhaas de scheidende Gerrit Gischler toe, die im Venezuela duidelijk zal maken dat het bier weer best is. De president schetste Gischler als een sportman, die op en buiten het veld steeds een sieraad van onze vereniging1 is geweest. Gerrit, bij zijn medespelers zeer „getapt", ontving een stoffelijke herinnering (zijn vrouw moest er voor kienen) en bedankte op de hem eigen „droge" wijze. Namens Ajax wens ik de emigrant met zijn gezin ook van deze plaats het allerbeste in den vreemde. O ja, een buiten landse correspondent kunnen wij nog wel gebruiken. Vergeet Eté Niet En Zendt Uw Epistel Liefst Aldoor! De Clubavondencommissie bleek er weer iets goeds van te hebben gemaakt. De zaal was keurig ingericht en de prijzen (met rugnummers) kon men zonder een programma in de juiste opstelling zien. De heer Quint had geen geduld om zijn naam eer aan te doen en kwam als eerste naar voren om een toestel voor het ver werken van grondstoffen in ontvangst te nemen. Timp had bepaald geen zeper, want hij scheerde zich weg met een „kapper". Sommigen gingen onder een laag stof naar huis; anderen namen een halve Betuwe op hun nek. Frits de Bruyn werd verrast met zijn lievelingsmelodieDaar bij die molen(kade). Ik zag nog iemand met een molentje. Wat een boffie, echter zonder koffie. Cor de Vlieger leunde ditmaal niet op viermaal nel, doch riep: „Beet". Vier pakjes shag van Nelle. Hij nam ze gretig aan, waarop hij, in ruil voor cacao, droste. Gupffert vond het kouwe bene, dat juist hem niet zijn maat een paar handwarmers werden toegestopt. De een won iets hols (b.v. hengels), de ander iets Bols. Deze kienavond kenmerkte zich ook door zijn servies. Een lid kon vanwege het feit dat hij electrisehe kaarsjes won, thuis een boom opzetten. Trouwens, er waren er meer die thuis een boekje konden opendoen. Een dame zit al ijverig in „Best Voetbal" te studeren en heeft inmiddels overschrijving aangevraagd. Verscheidene personen liepen tegen de lamp. Greet Elzenga kon met haar vader weer de kachel aan maken. Co Bouwens, pas getrouwd, bleef niet langer plakken dan nodig was. Met zijn binnen- en buitenband ging hij ter stond naar huis. Een clubgenoot, die uitsluitend voor de ge zelligheid gekomen was, boerde niet slecht een worst. Het mes sneed dus aan twee kanten. Iemand werd verrast met een petit four. Of neen, laat ik niet bagatelliseren; het leek, veel eerder op de Grote Vier. Enkelen kregen vóór het afscheid nog een stamper. Enige leden konden zich te goed doen aan een pot vis (twee woorden, zetter!). Een dame stond sprakeloos, toen ze hoorde, dat ze vijf pond tong gewonnen had. Het is boud gezegd, maar iemand ging met een bout strijken, doch er waren er nog heel wat die hun bout heet lieten worden, o.a. hazen, konijnen, dassen, bevers, eenden en kalkoenen. Over vogels gesproken. De heer Zwaan keek reikhalzend uit naar zijn buit: een fijn pakje tabak. Dat kwam wel bijzonder van pas. Een der bezoekers, naar ik meen een binnenhuis architect, kon met een rol-lade pronken. De ondergetekende kreeg op zijn staartnummer iets waaraan een luchtje zat. Een heer van middelbare leeftijd sleepte een doos postpapier in de wacht en kan zijn meisje in Diemen nu weer geregeld schrijven. Er was een vrouwelijke Ajacied, die zich voortaan van de huilbuien van Pluvius niets meer behoeft aan te trekken. Uiteraard kan deze opsomming op volledigheid geen aan spraak maken. Naast de 120 milde gevers mag de Clubavondencommissie een woord van hulde niet worden onthouden. A. de Wit, R. de Wit, A. Zwang en F. Louwaard, trouw bijgestaan door de dames De Wit en Zwang en de altijd klaar staande Henk Schuring, hadden eer van hun veelomvattend werk. ETÉ N.B. Ofschoon de Clubavondencommissie uitdrukkelijk had aangekondigd, dat haar zaak geen filialen heeft, zijn enige kienkaarten niet te bestemder plaatse aangekomen. Willen de betrokkenen hun voering nog eens ontleden en de „nieten" terugzenden aan een der leden van genoemde commissie? Dank U. klonk het op Nieuwjaarsdag in de zaal van het restaurant waar Behrens de piano bespeelde. Wat er te doen was? Het bestuur recipieerde ter gelegen heid van de jaarwisseling. Niet alle clubgenoten wisten het, doordat zulks op de Kienavond was aangekondigd. Marius, in Thomasvaer-costuum gestoken, onthulde wie de initiatiefnemer van deze receptie was, n.l. onze secretaris Elzenga. Het slechte weer en de bekendmaking in „kleine" kring konden echter niet verhinderen, dat de opkomst groot was. Dit zal het bestuur misschien noodzaken een dergelijke bijeenkomst voortaan in de trainingszaal te houden. De première van regisseur Elzenga deed het prima; er was een gezellige, ongedwongen sfeer en alle medewerkenden waren zeer rolvast. Ons clubblad zal U t.z.t. ongetwijfeld van de tweede opvoe ring op de hoogte stellen en ik weet zeker, dat U aan onze oproep: „Ga je mee, ga je mee naar het Ajax-stadion" dan gaarne gehoor zult geven. C. E. d. V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 7