nuten werd het gevaar voor de Wageningers zeer dreigend, toen Bakker's voorzet drie maal ingezet en driemaal gepareerd werd. Na tien minuten kwam aan het Ajax-overwicht een voorlopig einde. Bleijenberg, naar rechts geswitcht, gleed langs Boskamp en kwam alleen voor Visser, die z'n eerste grote save van de middag ging verrichten. Deze afgeslagen aanval werd de inleiding van een fel Wageningen-offensief dat slechts met moeite en enige corners en nog een meesterlijke save van Visser, die een schier onbereikbare kopbal van Bleij- enberg uit de bovenhoek stompte, werd weerstaan. Pogingen van onze voorhoede om Geutjes' doel weer in gevaar te brengen werden door de prima Wageningen-backs steeds weer ver ijdeld. Maar ook onze verdediging met Potharst in prima vorm hield de gevaarlijke groen-witte aanval fraai in bedwang. Het laatste kwartier voor de rust was weer voor onze mannen, die doelman Geutjes in de gelegenheid stelden grote dingen te verrichten. Het Ajax-offensief vond z'n einde in een daverend schot van Bouwens, dat via paal en vuisten van Geutjes tot corner werd verwerkt. Kort hierna waren dei eerste 45 minuten om en een dankbaar applaus begeleidde beide elftallen naar de kleedkamers. Het felle tempo werd na de hervatting aanvankelijk voort gezet. Geleidelijk bouwden onze kanthalfs en de zwoegende v. Dijk een Ajax-veldmeerderheid op en na een kwartier spelen kwam het eerste beslissende moment. Een feilloze combinatie van BartelsMichels maakte een gat in de Wageningen-defen- sie, waarin v. Dijk met snelle sprint door kon dringen en de bal langs Geutjes kon schuiven. Dat was eennul voor Ajax en rood-wit zwoegde onverminderd door naar de definitieve beslissing, die kwam toen Michels een goed aangegeven bal van Bakker met een harde schuiver in de verste hoek van het Wageningen-doel deponeerde. Geutjes kon na een vergeefse uitval slechts de bal nakijken. Het hoge tempo, dat op het zware veld het uiterste van de twee en twintig spelers en scheidsrechter v. d. Meer gevergd had, zakte wat af, maar de wedstrijd bleef boeiend tot het einde. Visser drukte nog eenmaal een keihard schot van v. d. Weerd met z'n volle gewicht op de doellijn en een prachtkans op 30, door Michels royaal aan De Groot geboden, liet onze rechtsbinnen onbenut. Dat was de laatste grote sensatie in deze fraaie big match, kampioenscandidaten waardig. Onze reserve-elftallen. In de reserve-afdelingen van de K.N.V.B. was de oogst zeer gering. De ongunstige weersomstandigheden deden week op week de programma's vrijwel in duigen vallen. Ajax 2 bracht het nog het verst, kwam driemaal in actie en boekte evenveel overwinningen. Twee met forse cijfers: 62 op U.V.V. 2 en 63 op D.W.V. 3, gevolgd door een wat be scheidener 32 zege op D.O.S. 2, dat hierdoor in de strijd om de eerste plaats uitgeschakeld werd. Toch kon D.W.S. 2, door twee méér gespeelde wedstrijden, onze jongens tijdelijk! van de kop verdringen. West I, res. Ie klasse: D.W.S. 2 15 9 2 4 20 36—23 13 8 2 3 18 39—26 D.W.V. 2 14 7 4 3 18 33—26 D.O.S. 2 14 6 3 5 15 30—32 U.V.V. 2 14 6 1 7 13 33—33 Zeeburgia 2 14 4 5 5 13 24—33 Volewijckers 2 15 5 3 7 13 22—28 Haarlem 2 15 5 2 8 12 19—26 Blauw Wit 2 13 4 3 6 11 18—19 Z.F.C. 2 13 1 5 7 7 17—25 Tegen D.W.V. 2 met D.W.S. 2 de zwaarste concurrent trad een op papier zeer sterk Ajax 2 in het veld, ziet U maar eens: Pieters Graafland Klopper v. Mourik Waldeck Wolterink Velder Rozeboom Westers Brokmann v. d. Wel Standaar Nu heb ik vrij dikwijls in m'n leven op papier sterke ploegen zien falen, maar deze ploeg stelde niet teleur, leverde op een AJAX WAGENINGEN. Met een felle schuiver heeft Michels ons tweede doelpunt gescoord en keert zich juichend om. Bakker is onderweg om hem te feliciteren. En op de voorgrond jubelt Van Dijk (nog' bemodderd door de sliding waarbij hij Ajax de leiding gaf). Doelman Geutjes ligt mistroostig voor z'n doel. Ajax was Wageningen te machtig FotoDesmit fBSÊSBÊ fflBffl

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 6