Café „Populair" Jeugdvoetbal. Reguliersbreesiraal 51, lel. 31996 Onze A.V.B.-elftallen. „Het klimaat van Nederland is gematigd, veranderlijk en regenachtig, maargezond," heb ik eens een deskundige op dit gebied horen zeggen. Met deze* uitspraak kan ik mij geheel verenigen, maar de regenachtigheid heeft vooral mijn volkomen instemming! Mijn overzicht betreffende de periode 9 December13 Ja nuari moet tot mijn spijt zeer beknopt zijn, doordat wegens onbespeelbaarheid der terreinen de afwerking van het pro gramma meer dan ons lief was werd onderbroken. Na twee Zondagen van algehele, onvrijwillige rust, konden de wedstrij den op 23 December, een enkele uitzondering daargelaten, weer doorgang vinden; dan volgde opnieuw een Zondag waar op alle wedstrijden werden afgelast, de week daarna konden slechts twee wedstrijden plaats vinden en ten slotte weer een wedstrijddag, die geheel verloren ging. Wat een pech voor de jongens, die iedere week zo begerig uitzien naar de dag waar op zij hun hart kunnen ophalen aan het edele voetbalspel! Ter inleiding diene, dat de behaalde resultaten in de zes weken die achter ons liggen in het algemeen bevredigend genoemd kunnen worden. Tien overwinningen, waarvan één onder protest, en slechts twee verloren partijen, moeten toch een zeer goede indruk geven van de sterkte onzer elftallen. Toch wordt onze optimis tische stemming sterk getemperd, als we de slechte cijfers van onze juniores 1 in ogenschouw nemen. Sedert mijn laatste verslag, dat ook al niet hoog kon opgeven van de verrichtingen van dit team, werden slechts twee wedstrijden gespeeld; de ene werd, onder protest der tegenpartij, gewonnen, de andere helaas verloren. De ranglijst geeft hier nu het volgende aan: 5 gespeeld, 3 verloren en 2 gewonnen; over een der laatste moet de Protestcommissie echter nog uitspraak doen. Voor waar een stand, die verre van schitterend genoemd kan wor den. Ofschoon we tot dusverre in onze verwachtingen ten zeer ste zijn teleurgesteld, vertrouwen we toch, dat dit elftal zich in het verdere verloop der competitie zal weten te rehabiliteren. Jongens, kunnen wij er op rekenen, dat dit vertrouwen niet beschaamd wordt? Naar mijn mening behoeven jullie in deze competitie voor geen enkel elftal onder te doen. Hier volgt dan een overzicht van de uitslagen der gespeelde wedstrijden: Juniores 1. Van D.W.V. 1 werd, onder protest, met 21 gewonnen; De Volewijckers 1 sleepte door een 43 overwin ning de volle buit binnen. Juniores 2 wist T.O.G. 1 met 53 en De Meteoor 1 met 21 te verslaan. Goed zo, Martens, jij en je jongens weten tenmin ste een goed antwoord te geven na een onverwachte achter stand. Vos, Vis, Mulder, v. d. Wal en de invallers A. de Wit en Kwaadsteniet, hebben in eerstgenoemde wedstrijd veel tot de overwinning bijgedragen. Juniores 3 kreeg geen kans; zes weken achter elkaar werd zij uitgeschakeld. Na de hervatting moeten de jongens de schade maar spoedig inhalen. Juniores 4 klopte J.O.S. 1 met 61; een mooi resultaat, maar daarmede was het ook voor dit elftal inrukken geblazen. Juniores 5 verloor van De Volewijckers 4 met 1—2. Ook dit rood-witte elftal kwam slechts eenmaal in actie. Jammer, want de jongens hadden juist zulke goede voornemens. Adspiranten 1 heeft ruimschoots tijd gehad zich op de komende wedstrijden voor te bereiden. Het kreeg, figuurlijk ge sproken, in zes weken geen voet aan de grond. Adspiranten 2 bleef T.I.W. 1 met 80 de baas en heeft het daarbij óók moeten laten. Niet leuk voor Bos en zijn scherp schutters; Moinat, Perlee, Bartelsman, Mossing Holsteyn en v. Weegberg waren juist zo goed op schot. Aan de rand van 't Rembrandtplein, daar moet men als Ajacied zijn Aanbevelend, H. Fleijsman Adspiranten 3 deed het evenmin slecht; Watergraafsmeer 2 werd met 72 het kind van de rekening. Ook Fransz, Tiel- rooy, Abraas, Staphorst en Meeusen hebben bewezen tot het korps der Sharpshooters te behoren. Maar één wedstrijd in zes weken is nu niet bepaald bevorderlijk voor de schotvaardig heid. Adspiranten 4 hield O.V.V.O. 2 er met 32 onder; een ma gere, doch waardevolle zege. Voor de rest was het ook voor dit elftal „basta". Adspiranten 5 trok weer geweldig van leer. D.W.V. 6 werd met 70 het onwillige slachtoffer. Met 6 punten uit drie wed strijden en doelcijfers 16 voor en 1 tegen zou ik haast ver moeden, dat het wat in zijn schild voert. Zou het misschien een kampioenschap zijn? Gaat in ieder geval maar op de zelfde weg voort, dan zal het heus wel lukken, jongens Adspiranten 6 doet niet voor het 5e onder. Het zegevierde met 100! over J.O.S. 2 en heeft nu 8 punten uit vier wed strijden, terwijl de score luidt: 34 goals vóór en 2 tegen. Ook dit elftal heeft blijkbaar een zeker doel op het oog. Ik zal maar niet verraden welk, maar mijn volle sympathie hebben ze Adspiranten 7 is op het goede pad teruggekeerd. H.E.D.W. 2 moest met 41 het loodje leggen; 6 punten uit vijf wedstrij den, 20 goals voor en 7 tegen is wel een prestatie, die voor verbetering vatbaar is, maar er toch best mee door kan. De voorhoede onzer benjamins, bestaande uit Kuiper, Wiertz, Visch, Vonk en Amende, is het maken van doelpunten wel toe vertrouwd, maar soms is het physiek sterker zijn der tegen standers hun te machtig. Niet versagen, jongens; toont dat je, hoewel klein, toch niet voor de poes bent. Hiermede zijn dan weer, tot zover, de heldendaden en mis schien ook wel enkele euveldaden (ik meen het natuurlijk niet zo erg) van de Ajax-jeugd geboekstaafd. Alvorens echter te eindigen, nog een woord van dank aan ons lid der Elftallen- commissie, de heer Roeg, die Zaterdagmiddag 12 Januari op zo'n prettige manier met onze jongens de spelregels onder de loupe heeft genomen. Zijn bereidwilligheid om hun het een en ander betreffende deze belangrijke materie bij te brengen, stelt de Jeugdcommissie zeer op prijs. Voorts betuigen wij de heer Paternotte onze dank voor de door hem vertoonde interes sante sportfilms. Piet, ook jij staat altijd klaar als er door Ajax een beroep op je wordt gedaan. Jongens, waardeert toch het voorrecht, dat jullie als lid van Ajax boven velen hebben en toont door je daden dat dit vol komen begrepen wordt. Tot besluit nog een woord van dank aan Qns bestuur voor de medewerking. P. VAN OS. Het vijfde elftal kwam slechts twee keer in het veld en toon de zowel thuis tegen Olympus 2 (7"1) als uit tegen Meer- boys 2 (114) zijn klasse. Vooral tegen Meerboys lieten de onzen voortreffelijk spel zien. Op een zeer modderig, haast onbespeelbaar terrein, overklaste ons team de tegenstander volkomen. Het was een lust om te zien, hoe onze jongens de bal het werk lieten doen. Alles sloot als een bus. Vele prachtige goals waren het resultaat van dit gave spel. Om niemand te kort te doen, volgen hier de namen van de kampioenen in spé De Boer Geelhuyzen v. d. Pol Kraan Neefjes v. Eenennaam Been Wolfers Smit Lambregts v. Dekken Door het zesde elftal werd slechts één wedstrijd gespeeld. Oranje Zwart 2 werd aan de Kruislaan volgens de regelen der kunst met 30 geklopt, zodat captain Kolder en zijn mannen hun kampioenskans in eigen hand hielden. Ajax 7 schoot eveneens met scherp in zijn beide uitwed strijden. T.O.G. 3 (18) en Ontwaakt 2 (115) waren de slachtoffers. Collega Twelker vertelde ons van uitstekend spel tegen Ontwaakt op Voorland, ook dat Ontwaakt zelfs de leiding nam. Daarna was Ajax niet meer te houden en vielen de goals met de regelmaat van een klok. Middenvoor Pierre van Ooyen was hier de grote man. Het achtste elftal is in stijgende lijn, getuige de beide over winningen op Rapiditas 3 in Weesp (12) en Fit 2 (40). De jongens van Jaap Moos zijn dus toch van plan om een be hoorlijke plaats op de ranglijst te veroveren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 14