Televisie Wiïsffï 1 r ptjiS!» I 't MEUBELPALEIS hieuwendijk 164-170 Amsterdam tel. 49269 SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones Van het Honkbalfront. Van het Secretariaat. Burgerlijke Stand. Na enige maanden rust gaan onze honkballers zich op het komende seizoen voorbereiden. Met ingang van 31 Januari zal Donderdagsavonds aan de training voor voetballers uiter aard niet aan „het partijtje" worden deelgenomen. In Maart zal in de zaal ook de bal er aan te pas komen. Wij wekken alle honkbalseniores op, deze uiterst nuttige trainingsavonden te bezoeken, waarmede tevens wordt be reikt, dat wij ook in deze „stille" maanden contact met elkaar hebben. De leus voor dit jaar is: Ajax zal alles proberen Om dit jaar te promoveren! DE HONKBALCOMMISSIE. STEEK DE HAND IN EIGEN BOEZEM. Onder de titel „Een leemte in onze bond" heeft de redacteur van de H.H.C.-er (het orgaan van de bekende Haarlemse honkbalclub) onlangs een artikeltje geplaatst over een geval, dat z.i. het afgelopen seizoen wel zeer sterk de aandacht heeft getrokken. Hier volgt het. „Het gaat hier om zogenaamde overschrijvingsbepalingen. Wat was toch ditmaal het geval? Ajax 1, verleden jaar (1950) gedegradeerd, trachtte het verloren terrein zo spoedig mo gelijk te heroveren. In het begin liep het aardig, maar allengs werden de overwinningen minder. Ajax 2, uitkomende in de andere overgangsklasse, moest een zware strijd voeren voor de onderste plaats, en vele insiders waren, naar men mij vertelde, van mening, dat Ajax het niet halen zou, d.w.z. het eerste zou geen kampioen worden en het tweede zou degraderen naar de tweede klasse. En ziet, ineens was Ajax uit de narigheid. Men vond nog plotseling ergens een behoorlijke werper, iemand die het vorige seizoen voor een andere vereniging was uitgekomen en dit jaar nog niet gespeeld had. GevolgAjax 1 kam pioen. Ajax 2 practisch behouden in de overgangsklasse. Nu is het vanzelfsprekend niet mijn bedoeling om Ajax hier van een verwijt te maken, neen, in geen geval, mijn bedoeling is een verwijt te maken aan de aangesloten verenigingen in onze bond. Toen, naar ik meen verleden jaar, het bondsbestuur met voorstellen, kwam in zake overschrijvingsbepalingen, toen zeiden de verenigingen, dat dat niet nodig was, en diezelfde verenigingen maken nu een aanmerking op de handelwijze van Ajax. Neen, mijne heren, steekt de hand in eigen boezem." Ofschoon door het vet laten drukken van enige zinsneden, commentaar eigenlijk overbodig is, wil ik er duidelijkheids halve nog iets aan toevoegen. Als de schrijver meent, dat onze honkbalafdeling geen blaam treft, vraag ik mij af, waarom hij zich zo ontactisch heeft uitgelaten. Dat hij op vertellingen van „insiders" is ingegaan, doet vreemd aan, want de speler om wie de zaak draait, was een oud-H.H.C.-er. Was het iemand uit een andere vereniging ge weest, dan zou de gewraakte pennevrucht zeer waarschijnlijk achterwege zijn gebleven. Een regel als „Men vond nog plotse ling ergens een behoorlijke werper", kan niet bepaald vleiend voor onze Honkbalcommissie worden genoemd. Om de redacteur uit de droom te helpen en in de hoop, dat hij de klare waarheid in zijn blad overneemt, breng ik het vol gende onder zijn aandacht. Onze nieuwe werper, Gijs Duinker, was reeds vóór de aanvang van de competitie voornemens naar Ajax te gaan. Bij de eerste de beste uitwedstrijd in Haarlem gaf hij van zijn belangstelling blijk. Met het oog op zijn studie achtte hij het volkomen terecht beter voorlopig niet te honkballen. Toen het seizoen al tamelijk gevorderd was, nam hij de handschoen op. Wat daar voor ongerechtigheid in schuilt, ver mag ik niet te zien, te minder daar de voorzitter van H.H.C. er tijdig van verwittigd was, dat Gijs voor Ajax wenste uit te komen. Als Duinker de gehele zomer voor Ajax had gespeeld, zou dit vermoedelijk geen stof hebben doen opwaaien, want een andere oud-H.H.C.-er, Jongeling, verscheen bij R.C.H. op de plaat. Onze honkbalafdeling gaat er prat op, dat op een enkele uitzondering na, alles eigen kweek is. Ter toelichting breng ik mijn onfortuinlijke confrater onder het oog, dat ik deel heb uitgemaakt van de commissie, die belast was met het formu leren van de overschrijvingsbepalingen. ETÉ. Het bestuur, niet in staat zijnde alle gelukwensen bij de jaarwisseling ingezonden, persoonlijk te beantwoorden, dankt allen langs deze weg hartelijk voor de vriendelijke wensen. NIEUWE REGLEMENTEN. Deze zijn verkrijgbaar bij het secretariaat tegen betaling van 0.50 per exemplaar. Door overschrijving van dit bedrag, op postgiro no. 123977, penningmeester A.F.C. Ajax, wordt het reglement per post toegezonden. De heer en mevrouw KamlagLuksenburg geven met blijd schap kennis van de geboorte van hun zoon Tom. Amsterdam, 27 October 1951. Door een misverstand vertraagd opgenomen. Harry van der Pol en Annie van Ewijk geven kennis van hun huwelijk op Maandag 11 Februari te 10.00 uur ten Stadhuize. Toekomstig adres: Haarlemmerweg 159-1. Hartelijke gelukwensen. Mevrouw Schoevaart, echtgenote van ons ere-lid J. Schoe- vaart, is sinds enkele weken opgenomen in het Wilh. Gasthuis. Namens het bestuur en de redactie van ons blad wensen wij haar van harte beterschap.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 10