Bij de veteranen. Voor al Uw FEESTGEBAK naar Banketbakkerij J. Potharst Spaarndammerslr. 122-124, iel. 46480 Ik heb er Frans Couton nooit naar gevraagd, maar toch weet ik, dat de grootste dag van zijn voetbal-loopbaan de uitwedstrijd tegen Willem II is geweest in de kampioenscompetitie van 1917/ 18. Ajax in de laatste wedstrijd, die beslissend kon zijn, zonder zijn roemruchte vleugel-spelers Gupffert en de Natris. Dat betekende een verzwakte voorhoede en dat kon alleen weer in balans gebracht worden door een sterkere verdediging. En voor dat laatste zorgde Frans Couton. Hij had, zoals men dat pleegt te zeggen, die dag „allés", trapte in alle mogelijke standen de ballen weg voor de fel aanvallende Willem Il-ers. Als een rots stond Frans in de rood - wit - blauwe branding en toen na 40 minuten hevig aanvallen van Willem II het nóg o o stond, kwam het keerpunt, Brokmann scoorde onverwachts voor ons. De rust kwam met 1 o voor Ajax en in de tweede helft werd het 3—0, hetgeen betekende dat Ajax voor de eerste maal in zijn geschiedenis kampioen van Nederland was gewordenFrans Couton vindt U rechts onderaan op de foto, die direct na de wedstrijd genomen werd. Adé Zaterdag 10 November stond op mijn programma om de veteranen weer eens te gaan bewonderen. Bij ons stadion stap ik uit lijn 9, hoor meteen een vervaarlijk vrouwengekrijs en zie in de verte zeker zo'n honderd witte mutsen op en neer dansen. Nou, die veteranen staan er goed op, denk ik. Naderbij komend hoor ik: „En we hebben een O, w ehebben een L, we hebben een V, we hebben een G." en zie ik dat onder al die witte mutsen lieftallige schonen zitten, die allen verpleegster tjes blijken te zijn. Wat is er gebeurd? Ik, zie ook een hele rij dokters-auto's. Ik hoor het al vlug; daar in het veld staan 22 dokters elkaar de bal en een overwinning te betwisten; chirurgen tegen huisdokters. Onze dokter Wout zie ik als spil fungeren, waar hij dikwijls met ferme trappen het veld zuivert en zelfs een penalty benut. De huisdokters wonnen met 54. Dit was echter bijzaak. Het aardige was de enorme vrouwelijke belangstelling en het enthousiasme, waarmede doelpunten werden begroet. Boven op de banken stonden ze te dansen. Het was leuk. Hoe de H.H. doktoren zich Zondag gevoeld hebben, durf ik niet te zeggen, maar, ook omdat er een paar geheel verkreu keld weggingen, kan ik mij wel indenken. Mijn herinnering ging naar vroegere jaren, toen bij huis bezoek van de dokter het hele huis op stelten stond, een coupé voor de deur stopte, een heer met hoge hoed en geklede jas uitstapte, in je keel keek en zeide: ,,Zeg eens A." Eén onzer veteranen, die er vlak naast speelden, simuleerde nog een flauwte of ander mankement, maar de verpleegster tjes hadden geen tijd voor hem. A propos, zij wonnen ook, met Gerrit Meinders in het doel als uitblinker, met 74. TJEDEM. Firma H. Nagiegaal Bezorgen door de gehele stad.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 9