Sint en Piet op bezoek bij de Ajax-jeugd. Een vaardige Sint en een speelse Pieter vol schijnbewegingen, bezochten ons Ajax-stadion, hartelijk verwelkomt door de Ajax-jeugd. Junior Hooiveld krijgt hier waarderende woorden van Sint te horen. Foto:Desmit Zaterdag 8 December j.L hielden St. Nicolaas en zijn knecht voorzien van de nodige versnaperingen in de bovenzaal van ons stadion weer hun traditionele spreekuur voor de toe komst van Ajax. De oude baas bleek van de verrichtingen der elftallen en de gedragingen der spelers goed op de hoogte te zijn. By zijn verhoor vielen enkele knapen door de mand enin de zak De altijd goedgemutste Sint is toch wel een onvergelijkelijke paedagoog. Hij heeft er kaas van gegeten met de jeugd om te gaan. Als hij eens een vermanend woord sprak, kozen de betrokkenen dadelijk eieren voor hun geld. Ofschoon Thompson en Reynolds een hekel aan koekenbakkers hebben, lieten zij zich op een heerlijk stuk speculaas onthalen. Ook de vier terreinknechts werden ontboden. Zij gaven elk afzonderlijk een nummertje ten beste. Jan speelde gelijk Boris Lensky en er bleef nog wat aan de strijkstok hangen ook. Henk imiteerde Mae West in „I am no angel". Nochtans kreeg hij een vrijster. The third man deed sterk aan mr. Doodle in diens creatie „De Tuinman" denken. Ten slotte had de „veldheer" van Voorland wel iets met „de Zingende Zwerver" gemeen, wat hem een pop opleverde. Twee leuke peuters bleken bij het zingen van enkele tóe- passelijke liederen in het geheel geen last/ van plankenkoorts te hebben. Sinterklaas wenste echter ook te worden toege zongen door een der oudste leden, mits deze over een goed stemgeluid beschikte. Opeens schoot de heilige te binnen: Van Os zal 't wel hebben. Dies draaide Piet zijn repertoire af. Jammer, dat Zwarte Piet niet altijd in Amsterdam heeft gewoond, want naar mijn gevoel zou hij voor onze club een aanwinst zijn geweest. Zijn schijnbewegingen bij het strooien van Spaanse pepernoten verwekten veel hilariteit. Onder de bedrijven door deed Ajax' hoop aan „community-singing" on der leiding van vleugeladjudant Kees Volkers. De heer en me vrouw Boudrie en het bedienend personeel zorgden er voor, dat de uit Spanje meegebrachte sinaasappelen werden uitge perst en het sap in vele glazen werd geschonken. Voorts vormde de vertoning van een instructieve voetbal film, een aantal gekleurde tekenfilms en een rolprent waarop men de toekomstige honkbalsterren van Amerika in actie kon zien, een hoogtepunt. Bij het gaan van Sint en Piet dankte vice-voorzitter Koomen met enige welgekozen woorden. Wegens de grote belangstelling kon de roetmop niet aan de vele verzoeken om een handtekening voldoen. Wel had hij bij het vertrek nog even tijd om zijn stempel op enige grote kinderpostzegels te drukken. Door de flinke zuigkracht ver dwenen er enige exemplaren achter de gordijnen. Maar dat mocht niet hinderen, hè dames? Waren dat Duponts No. 51 die hij aanhad? St. Nicolaas en Piet (Paternotte), beiden met hun staf, de leden der Jeugdcommissie, die zich als grote jongens gedroe gen, de overige medewerkers en last but not least het Ajax- bestuur, hadden de jonge generatie weer een genoeglijke middag bezorgd. Ofschoon de grote weldoener, het in de letteren ver heeft gebracht, kon hij tot zijn spijt geen artikeltje voor ons blad toezeggen. Daarom „nam" collega Desmit een foto en schreef Eté.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 7