AJAX VI uit 191 i met fan de Boer als rechtsbuiten (geheel links onderaan). Eén van de sterkste elftallen uit Ajax „Gouden Eeuw" met Jan de Boer als doelverdediger. FotoDesmit punten opleverde. We verloren van Haarlem met 13, maar toch toonde de kleine spring-in-het-veld zoveel goeds, dat de elftallencommissie tot prolongatie besloot, ondanks het feit, dat Gerard te klein was wat tegen Haarlem een doelpunt had gekost. De volgende wedstrijd, uit tegen Velocitas in Breda de club der Cadetten kwam de grote dag. De eerste overwinning van Ajax in de eerste klasse zou in de zesde wedstrijd werkelijkheid worden. We scoorden slechts één mager doelpunt door v. d. Broecke, die een fout in de Veloci- tas-achterhoede afstrafte. In de tweede helft bracht Velocitas de Ajax-verdediging onder grote druk. Maar die verdediging week niet. Met Ziegeler in het doel werden de hevigste aan vallen afgeslagen en de 10 voorsprong bleef behouden, het geen, Zondagsavonds in de Kalverstraat tot vreugde-explosies leidde. Dat was Zondag 3 December 1911. Ons Ajax werd in die dagen door het Amsterdamse publiek bekeken met de critiekloze bewondering die Opa's en Oma's jegens hun kleinkinderen aan de dag plegen te leggen. U kent dat wel: het zou later vanzelf beter worden als ze maar een maal groot waren. En speciaal zo'n kleine Ajacied als Ziegeler toen was, die zulke leuke sprongetjes maakte als hij de bal wegschoot, werd op slag tot voetbal-held gepromoveerd. Toen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 3