ASBEEK BRUSSE Voetbalweduwe. Een nuttige les! Keuze uit ruim 250 rijwielen (div. merken) Hulpmotor-rijwielen, Philips- en Erres- Radio, Haarden, Haardkachels, Gasfor nuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wasmachines, Wringers, Meubelen, Woningtextiel, enz. Desgewenst op termijn Electr. en Autogenische Lasinrichting Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Willem was een waardig clublid, Hij verscheen ja heus altoos Op vergadering en training, Bij de match en op de soos. Tot zijn vrouw hem eens toevoegde: ,,Ons huwelijk is maar een kruis, Zelden zie je hier visite, Want meneer is toch niet thuis!" Zelfcritiek had Wim voldoende, Hij wè.s veel te veel op stap En beloofde dan ook plechtig Jegens vrouwlief beterschap. „Vrijdags zal ik niet meer kaarten," In zijn stem klonk grote spijt „Voortaan ga ik om de Zondag Een paar uur naar een thuiswedstrijd." Lien was danig in de wolken En kuste hem ferm op zijn wang, Maar besefte het effect niet Van die grote overgang. Willem placht niet stil te zitten, Dies nam hij zijn boeken op, Want ondanks zijn sportaanbidding Had hij 'n goede studiekop. Weldra was de heer des huizes Op zijn werk geconcentreerd, Al had Lien in plaats van rommel Een gesprek geprefereerd. Om de sfeer niet te bederven, Onderdrukte zij haar wrok En ging zich maar bezighouden Met het stoppen van een sok. De dag daarop was het net eender, Slechts de klok gaf soms geluid, Als het zo moest blijven doorgaan, Hield zij het niet langer uit. Zij wilde zich niet overgeven Aan verveling en chagrijn, Daarom liep zij naar het toestel Voor de bonte-avondtrein. Amper werden d'aetherklanken In de huiskamer gehoord, Of Wim gaf kortaf te kennen Dat hij daardoor werd gestoord. 't Leidde tot een twistgesprekje, Doch dit was van korte duur, Want Lien zei haar man heel rustig: „Ga maar weer op avontuur!" De moraal van dit geval is Geef en neem wat op z'n tijd, Maar vergeet als je getrouwd bent Niet dat woord: „Gezelligheid". ETE. Men kan ook al te somber zijn! Wanneer men na de licht- wedstrijd van een Nederlandse B.-ploeg op een semi officieel Fins elftal vijf spelers van de nationale ploeg en zes re serves! en de daarin behaalde zege, zou beweren dat we er nu weer boven op zijn, dan zou dat natuurlijk dwaasheid zijn. Niemand zè.1 dat beweren. Als men echter bij een nabeschou wing voorop stelt dat dit „een zege zonder veel waarde" is en dan deze 41 uitsluitend wijt aan het feit, dat de Finnen niet vertrouwd zijn met het kunstlicht zoals onze confrater Aad van Leeuwen in De Telegraaf deed dan blijft men in gebreke het spel van de eigen spelers als uitgangspunt van de beoordeling te nemen. Trouwens onze vlotte confrater van Neerlands' „snelst groeiende dagblad" spreekt zich zelf tegen, wanneer hij het later heeft over te prijzen ijver, behoorlijk, aantrekkelijk voetbal, aardige aanvalscombinaties, snelle reac ties, drie der vier doelpunten van uitstekende kwaliteit enz. Dan is dat van zelf sprekend al een bewijs, dat deze behoorlijke partij van de B.-ploeg wel degelijk waarde heeft gehad, spe ciaal voor de keuze-commissie. Dat deze Finse ploeg ten achter stond bij het elftal, dat in Rotterdam een morele zege op het Nederlands elftal behaalde, is misschien wel mede te danken aan het voor de Finnen vreemde kunstlicht, doch bovenal omdat het verband in deze Finse A.-B.-combinatie minder zuiver was. Maar het is bovenal te danken aan het meer open spel van de Nederlandse ploeg met de veel betere vleugelspelers dan die van Rotterdam! Er was eenvoudig geen vergelijk tussen Groeneveld en Van Over- beek, de Bossenaar overtrof niet alleen in tempo, doch ook in balbehandeling en spelinzicht de Haarlemmer radicaal. En de veel snellere Van den Bogert is meer het type van de vleugel speler die opbrengt en voorzet en de verdedigers naar zich toe trekt. Het binnentrio, al was v. d. Langenberg een speler die men in de gaten moet houden, leverde géén perspectieven op. Voor de zoveelste maal toonde Clavan geen speler van internatio naal formaat te zijn en Kuneman is het evenmin. Maar ten zij men nog betere heeft het binnentrio LenstraVan Melis Biesbrouck zal heel wat beter uitkomen als het Van den Bogert en Van Overbeek op de flanken zou hebben. Saris toonde snellere reactie en grotere vastheid, ook beter positie kiezen, dan Kraak, Schijvenaar was van de vier backs (Rotterdam en Amsterdam) verreweg de beste en, voor het geval Terlouw nog meer van die slechte buien heeft als de vorige Zaterdag, dan behoort Bak tot de spelers, die de keuze commissie verder in het oog zal moeten houden. Noem dat nu maar „een zege zonder veel waarde"! Wij overdrijven heus niet, de hele voetballerij is op een laagtepunt en dat dan één wedstrijd van een B.-ploeg geen redding bren gen kan is duidelijk. Doch even zeer is duidelijk, dat men er niet komt met af breken en pessimisme, duidelijk is óók, dat alleen dan een critiek en een nationale pers waarde heeft als men de licht punten aanwakkert en bovenal helpt zoeken naar de weder opbouw. Men kijke verder dan vandaag. Komt het bij velen niet op, dat wij de grote achteruitgang van ons spel beleven sedert de invoering van het stopperspilsysteem Blijkt niet telkens weer, dat onze kracht nog steeds schuilt in open spel via de vleugels, in tempo-voetbal met verrassende aanvalsstoten (en schoten!) enerzijds en stug, taai verdedigen! Natuurlijk niet systeemloos, niet „kick and rush", een soort luk-raak-spelletje, neen, wel degelijk het open spel in de perfectie nastreven, zoeken naar een prima aanvallende spil, naar betrouwbare, trapvaste backs. De defensie moet omgebouwd, de aanval kan blijven. Daar ligt de fout niet. Men moet het spel spelen dat Betaling binnen 3 maanden zonder rente-berekening Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Haarden, Kachels, Rijwielen enz.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 6