zich zitten en enige goede uitvallen gaan, door naast schieten of door het stoppen van de Be Quick-keeper, teloor. Het spel verplaatst zich snel van de ene helft naar de andere. Bij een vrije trap, door Be Quick genomen, wordt de bal mooi in onze doelmond geplaatst en de linksbinnen scoort hieruit de gelijk maker, 11. Toch zullen wij voor de rust weer de leiding nemen, als Adje Waldeck de bal goed voor de Be Quick-goal plaatst en Arend van der Wel de keeper, die was uitgelopen, verschalkt door de bal over hem heen in de goal te plaatsen. Nog een mooi schot van Klaas Bakker wordt door de keeper overgestompt. Na de thee pakken beide elftallen de zaken energiek aan en door een fout van onze keeper weet Be Quick na zeven minuten de stand weer gelijk te maken, 22. Het spel blijft snel en voortdurend verkeren de wederzijdse doelen in gevaar. Visser laat echter zien dat hij uit het goede hout is gesneden. Hij weet zeker schijnende doelpunten op het laatste moment met veel bravour en kunnen te voorkomen. Toch gelukt het ons weer de leiding te nemen. Gé van Dijk goochelt langs de lijn en geeft een afgemeten pass aan Klaas Bakker, die niet aarzelt en nummer drie achter doelman Prummel deponeert. Weer komen de Groningers terug. Ze weten niet van op houden, doch hun schoten zijn te onbeheerst, en zij vinden in Visser een onoverkomelijk obstakel. Een vrije trap, door Arend v. d. Wel genomen, levert niets op. Het tempo blijft hoog, doch geen der partijen weet te scoren. De eindstand komt met een overwinning voor ons, 23. Voorwaar een mooi resultaat. Scheidsrechter Horn blies een goed deuntje en had het deze middag niet moeilijk. Zo onze jongens op deze wijze voortgaan, dan zullen zij nog menig succes kunnen behalen. Het komt ons voor, dat met tegenstanders als Be Quick, die voetbal spelen om het voetbal, het spel in ons land zeker de komende jaren weer op een hoger plan zal komen. Dit vertelde Jan Koomen en nu ga ik weer verder. AjaxVitesse. AjaxVitesse was een ontmoeting die niet teleurgesteld heeft. Vitesse, z'n naam getrouw, zocht het in snelheid, maar dat was niet het enige wapen in het arsenaal der Arnhemmers. Goede techniek en goed positiespel maakten met het hoge tempo Vitesse tot een van de zwaarste tegenstanders, die we dit seizoen te bestrijden kregen. En het heeft er zelfs een periode naar uit gezien, dat we onder de voet zouden worden gelopen door zoveel aanvalsgeweld. Vooral toen Jansen Co. een duel met Potharst wonnen en linksbuiten Jansen met een forse kogel het eerste Arnhemse doelpunt had gescoord, heeft Visser's veste onder zware druk gestaan. Corners in serie-productie en felle aanvallen brachten de bal soms tot boven de doellijn, maar Visser en Boskamp rezen in deze strijd tot grote hoogte. Het duurde wel tot een kwartier voor de rust, voor ook de Ajax-aanval in geregeld contact met Vitesse's defensie kwam. Een pracht-pass van v. Dijk dwars door het centrum naar Bakker, bleef helaas onbenut en een dreun van Bouwens in stijgende lijn deed alleen het hout trillen, hetgeen nu een maal niet op het scorebord tot uitdrukking komt. Zo ging de rust in met 10 voor Vitesse en menigeen vreesde, dat de enige treffer van vóór de pauze beslissend zou zijn. De tweede helft begon echter heel anders dan de eerste, nu was rood-wit in de aanval en al werd nai ca. 10 minuten het spel weer meer verdeeld, de beste kansen kwamen toch voor ons, doch de Vitesse-verdediging, met keeper Wielheesen en Alberts aan het hoofd, gaven zich niet gewonnen, ondanks de fraaie boogballen, die v. d. Wel in hun doelgebied deed neer dalen. Bijna een half uur was de tweede helft reeds ver streken, vóór de climax kwam. Bouwens stootte de bal met het hoofd voor de voeten van v. d. Wel, die met een listig tikje Bakker de gelegenheid gaf de gelijkmaker hoog in de boven hoek te plaatsen. Nauwelijks hadden we dit wapenfeit genoteerd, of wéér stonden we achter. Van links ging de bal naar Vitesse's snelle rechtsbuiten Herberts en weer terug naar links lang onze uit gelopen doelman en via een Vitesse-hoofd lag de bal voor de tweede maal in ons doel. Geen minuut later was het juichen weer aan ons; v. Dijk ging langs de vleugel en naar binnen en met een harde schui ver werd het 22. Nog even laaide het offensief op, doch na het uitvallen van Bakker zakte het tempo aan beide zijden en men was kennelijk aan beide kanten tevreden met het gelijke spel, hetgeen ook inderdaad de verhouding was. Onze reserves. Ajax 2 haalde in drie wedstrijden vier punten binnen. Uit tegen Zeeburgia werden onze reserves met 43 geklopt. Een 41 uit op Haarlem 2 en een 10 zege op Volewijckers 2 leverden de vier punten. Van de magere 10 overwinning op de Volewijckers 2 kwam de 0 tegen voor een groot deel op rekening van Adje v. d. Pol, die z'n doel puik verdedigde en op Wolterink, die rustig en betrouwbaar het middenveld beheerste. De 1 voor was het resultaatj van een voorhoede die wel vooral in de tweede helft kansen wist te scheppen, doch in de afwerking faalde. Bartels had bij de pogingen zijnerzijds geen geluk toen hij met enkele seconden tussenruimte twee verdienstelijke sco- ringspogingen zag teniet gedaan. Na een switch met Brok- mann beukte z'n kogel de lat, de bal stuitte naar rechts waar Rozeboom het leer weer voor doel zond, waar Bartels bijna op de uitlijn een duel van de uitgelopen Volewijckers-doelman won en inschoot; tenminste probeerde in te schieten, want een der Volewijckers-verdedigers redde op de doellijn, waarmee de meest sensationele minuut van de 90 voorbij was. De enige goal die we scoorden, kwam uit een overigens goed benutte toevalskans van de voet van Theo Brokmann, die een slecht gepareerde kopbal in het net plaatste, wat, zoals later bleek, twee punten betekende. Dit gebeurde al vrij spoedig na het begin. Het laatste kwartier bracht het grootste Ajax- overwicht, doch Bouquet en Rozeboom lieten de kansen on gebruikt. Ajax 3 zag ik tweemaal in zeer verschillende opstellingen in actie. Met Hilversum 2 hadden onze jongens niet veel moeite. Met snel, open spel en dreunende schoten werden de groen- witten overspeeld. Een BlitsBartels-combinatie leidde al spoedig tot het eerste doelpunt, luttele minuten later gevolgd door een goed benutte vrije trap door Waayer. De enige ernstige scoringspoging der Hilversummers werd door Jan de Boer Jr. over de lat getipt. Goede goals van Waayer, Blits en Bartels brachten de eindstand op 81. Blauw Wit 3 bood heviger tegenstand. Onze verdediging met Tony Jansen aan het hoofd, hield de Zebra's bekwaam in be dwang. Uitvallen van Dukker en Both brachten opluchting. Links ging het niet zo vlot, daar voelde Maurer zich op de linksbuitenplaats kennelijk niet op z'n gemak. Een rush van Dukker langs de lijn en naar binnen werd door Both afgewerkt, 1-0. Een vrije schop, haastig door Blauw Wit genomen en overgeschoten, mocht overgenomen worden - twee kansen voor één geld! en de tweede keer was het raak, 11. Een mooi door Wenderhold genomen vrije schop werd door de Blauw Wit-goalie over de lat gestompt. Na de rust verving v. d. Zeyss de geblesseerde Dukker, het geen een omzetting van de voorhoede met zich bracht. Van der Zeyss ging de linksbuitenplaats bezetten en Maurer ver huisde naar de rechtervleugel. Een voorzet van v. d. Zeyss werd door Draayer langs de uitlopende doelman getikt, 21 en daarna was Ajax sterk in de aanval. Een houdbare schuiver van Draayer leverde ons derde doelpunt op en een doorbraak door het centrum van dezelfde speler no. 4. De Blauw Witters vonden klaarblijkelijk, dat daar iets tegenover moest worden gesteld en veroorzaakten enige in gewikkelde taferelen voor Rosendahl's doel, echter zonder dat dit in de cijfers verandering bracht. Een penalty tegen deed dit wel, 42. Doordat ook uit tegen D.W.S. 3 met 42 gewonnen werd, brachten onze jongens de volle buit van zes punten uit drie wedstrijden binnen. Ajax 4 raakte het eerste puntje kwijt, Zeeburgia dwong een 00 gelijk spel af. Het pad der overwinningen werd echter weer direct teruggevonden. Een 42 op Germaan 2 en een fraaie 40 overwinning op Meteoor 2 hielden het ongeslagen record overeind. Wim Schoevaart en Evert van Tuyl vertellen U verderop er meer van. Adé. COPY voor het volgende orgaan s.v.p. uiterlijk 12 December in het bezit van de Redactie.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 3