Televisie Mauriis Ph. Peper SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones Regelen voor pupillenvoetbal. Middenweg 175, Telefoon 55755 gezegde hier toch niet op z'n plaats. Enfin, even goed ge meend, hoor! Vóór ik mijn epistel eindig, nog een paar opmerkingen, waarvan de Jeugdcommissie gaarne zou zien, dat ze ter harte werden genomen. Het komt nog al eens voor, dat er aai\ de voetbalspullen van sommige spelers het een en ander ont breekt. Voorts wordt er niet altijd aan gedacht de identiteits kaart mede te nemen. Dit mag niet meer voorkomen! Be grijpt toch, jongens, dat er niets, zelfs geen veter, aan je uit rusting mag ontbreken. Kijkt 's Zaterdagsmiddags je boeltje na; ontbreekt er iets, dan kan dit nog tijdig worden aangevuld. Als jullie dit tot een gewoonte maken, is Holland nimmer in last. Ten slotte nog dit: spelers, die niet op tijd aanwezig zijn, worden onherroepelijk niet opgesteld; de reserve, die wel op tijd gereed is, heeft dan de voorrang. Willen jullie dit goed in je oren knopen? P. v. OS. 1. Aan het pupillenvoetbal mag worden deelgenomen door spelers, die ten minste tien jaar oud zijn. 2. Zodra een speler twaalf jaar is geworden, mag hij niet meer aan het pupillenvoetbal deelnemen. 3. De wedstrijden mogen niet in competitieverband worden gespeeld. 4. Standen mogen niet worden opgemaakt. In de clubbladen mogen alleen de uitslagen worden vermeld. 5. De wedstrijden worden geleid door de jeugdleiders der clubs, daartoe door het afdelingsbestuur aangewezen of toegelaten. 6. Protesten worden niet in behandeling genomen. 7. De wedstrijden hebben een duur van 2 x 20 minuten. 8. Om aan wedstrijden te kunnen deelnemen, moeten de pu pillen door een Bureau voor medische sportkeuring zijn gekeurd en van dit Bureau een bewijs van goedkeuring hebben ontvangen. 9. Dit bewijs van goedkeuring is slechts geldig tot de dag, waarop de betrokkene 12 jaar oud wordt. Geboren De heer en mevrouw Boonstoppel geven met blijdschap kennis van de geboorte van een zoon, Hans Adriaan. Hartelijk gefeliciteerd. Kleermakerij naar maat lste klasse Engelse stoffen, coupe en afwerking tegen de laagst mogelijke prijzen. DE METEOOR 2—AJAX 4 04. Onder aanwezigheid van een talrijk publiek, voornamelijk Oostzaners, en begunstigd door prachtig herfstweer, stellen beide elftallen zich op. Ajax het eerst tegen de wind in spe lend, brengt het volgende team in het veld. E. L. Pieters Graafland M. Boonstoppel R. Saarloos C. Leibbrand J. Behrens J. A. J. Velder H. Schep P. Th. Schep W. Waayer F. Moinat H. v. d. Zwaag Direct na de aftrap ontwikkelt zich een vlot spelletje, al blijkt dadelijk, dat wij zowel in technisch als in tactisch op zicht de meerderen zijn van de wit-zwarte Over-IJ-ers. Na tien minuten spelen pikt Waayer een pass op van links buiten Henk van der Zwaag, schiet op doel, de bal wordt van richting veranderd en verdwijnt onhoudbaar voor keeper Volger in de hoek, 01. Onze jongens voelen dat het kan en even later volgt er een SchepSchep-aanval, de rechtsbuiten der tweelingbroers zet voor, de bal komt via een Meteoor-been hoog uit de lucht bij onze middenvoor en met een fenomenale drop-kick geeft hij de Meteoor-goalie ten tweede male het nakijken, 02. De wit-zwarten leggen er een schepje op, maar dit kick- en rush-voetbal heeft bij onze verdediging, met Ruud Saarloos en Joop Behrens aan het hoofd, weinig succes, ter wijl in laatste instantie ook Pieters Graafland de deur dicht houdt. Hierna breekt de rust aan en worden de kansen besproken. Ook krijgen onze spelers nog verschillende tips, o.a. om vooral de vleugels in het spel te betrekken. Nauwelijks is de bal weer aan het rollen gebracht, of Wim Waayer krijgt het leder goed aangegeven van de uitstekend spelende Hannie Velder en met een zuiver schot verricht hij de hattrick, 03. Het wordt hierna rommelig in en om het veld, het publiek wil zich met de leiding bemoeien, de Oost zaners blijken slechte verliezers te zijn. Boonstoppel en de zijnen trekken zich echter nergens iets van aan en blijven rustig voetballen. Als de Meteoor-doelman even later niet ver genoeg uittrapt, belandt de bal bij Freek Moinat. Onze links binnen passeert de toestormende back en schiet keihard in, 04. De Meteoren komen terug en na een van de weinige ge vaarlijke aanvallen kogelt linksbuiten De Bruyn tegen de lat. De Schepjes krijgen nog een paar dotjes van kansen om de voorsprong te vergroten, doch missen op haast onbegrijpelijke wijze. Dan fluit de correct leidende scheidsrechter L. van Os het einde en hebben onze vierde elftallers een welverdiende en waardevolle overwinning behaald op hun naaste concurrenten. Voor captain Maurits Boonstoppel en echtgenote een mooi cadeau ter gelegenheid van de geboorte van hun zoon. W. S. AJAX 4—DE GERMAAN 2 4—2. Gezien de tot dusver door Ajax 4 bereikte resultaten, was ik benieuwd hoe dit elftal het er tegen De Germaan 2 zou af brengen. Eerlijk gezegd is het spel van onze jongens mij enigs zins tegengevallenvooral in de tweede helft. De gasten bepaalden zich tot ,,kick and rush", al kwamen enkele voorwaartsen door een individuele poging wel eens tot een goede prestatie. H. Schep, onze rechtsbuiten, had ditmaal zijn dag niet. Hij is snel genoeg, doch handelt wel eens te zelfzuchtig, waardoor hij het spel remt. Ook zijn voorzetten waren lang niet altijd op maat. Volgende keer beter! Op de linker vleugel kreeg Van der Zwaag veel minder te doen, doch hij kwam steeds goed in. Met drie doelpunten had hij een groot aandeel in de overwin ning. In de middenlinie was Velder ongetwijfeld de beste, al dient ook hij zijn linksbuiten meer in het spel te betrekken. Linksback Saarloos kan behoorlijk trappen, doch dient aan het plaatsen van de bal meer aandacht te besteden. Bovendien doet hij te weinig mee als hij de bal niet heeft. Al kon onze verdediging het wel klaren, ondoordringbaar was ze stellig niet. Vrij spoedig kon Van der Zwaag na een voorzet van rechts de score openen, 10. Velder bouwde een aanval op en plaatste de bal naar middenvoor Kikkert, die het leder met effect naar Moinat schoof. Deze brak fraai door, doch door iets te gehaast schieten ging de prachtige kans verloren. Een door doelman Rosendahl uitgetrapte bal belandde bij H. Schep, die het bruine monster terstond over de linksback der tegenpartij wipte. De trekbal van Kikkert werd door

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 14