J eugd voetbalflitsen 't MEUBELPALtlS kieuwendijkm-uo Amsterdam tel. 49269 Ik, le persoon enkelvoud, heb immer een zwak gehad voor jaartallen! Zo weet ik mij o.a. nog als de dag van gisteren te herinneren, dat Albrecht Beiling in 1425 levend begraven werd, Jan van Schaffelaar in 1482 een duik van de Barneveldse Watertoren nam, Herman de Ruyter in 1570 op het Slot Loevestein (U weet wel, volgens Tollens: ,,Daar waar Maas en Waal te zamen vloeien en Gorcum rijst van verde heldendood stierf en met hem een paar honderd Spanjaarden, Alva op 1 April 1572 zijn bril verloor en hem nog kwijt is, en voorts dat Jan van Speyk in 1831 de historische woorden sprak: ,,Dan liever de lucht in", en passant de brand in het kruit stekende. Tussen 1831 en 1951 ligt een groot tijdsverschil, maar helaas, over dat tijdperk schiet mijn herinneringsvermogen, wat jaartallen betreft, juist te kort. Een zeer belangrijke ge beurtenis in 1951 is mij echter niet ontschoten en wel, dat op 16 September van dat jaar de voetbalcompetitie voor de jeugd, de zgn. voorronde, een aanvang nam en 28 October d.o.v. be ëindigd werd. Zo herinner ik mij ook nog, dat in diezelfde tijd de zomer voor de herfst plaats maakte en deze jaarlijks terugkerende gebeurtenis deed mij onbewust in diep gepeins verzinken. Zonder het feitelijk zelf te weten, nam ik papier en potlood ter hand, gaf mijn gedachten de vrije loop en schreef het volgende: De beroemde Engelse dichter John Keats heeft eens in één zijner essays geschreven: ,,Time and tide wait for no man." Deze kernachtige spreuk, waarin de eeuwig voortschrijdende tijd en het altoos wisselende getij op zo'n markante wijze worden weergegeven, zal ons onwillekeurig te binnen schieten, nu de herfst zijn intrede weer heeft gedaan, de dagen allengs korter, de nachten langer worden, nu de bladeren weder ge ruisloos naar beneden dwarrelen, de zomer ons voor de zo veelste keer in de steek heeft gelaten en de winter met z'n regen-, sneeuw- of hagelbuien niet lang meer op zich zal laten wachten. Van een zekere mistroostigheid kunnen wij ons niet vrij waren, wanneer wij terugdenken aan de periode die achter ons ligt, aan de zonnige en maar al te vaak ook niet-zonnige dagen, waarop wij met opgewektheid onze dagtaak vervul den, aan onze vacantie, waarin wij met volle teugen hebben kunnen genieten van hetgeen de natuur ons bood, of aan de zomersporten, waaraan wij deelnamen en die ons voor een wijle het voetbalspel deden vergeten. Tot op dit punt was ik met mijn meditatie gekomen, toen de fatale woorden „voetbal spel vergeten" mij tot de werkelijkheid terugriepen. Mijn neer slachtigheid was eensklaps verdwenen en ik vroeg mij af, of er niet iets anders te doen was dan te zitten mijmeren. Wat was de oorzaak hiervan toch ook weer geweest? O ja, de herfst! Maar die zelfde versmade herfst had ons juist zulke heerlijke, frisse, zonnige dagen gebracht! En wat hadden onze jongens daarvan niet geprofiteerd! Zij hadden intussen de zo langzamerhand berucht geworden voor-competitie beëin digd, hiervóór nog 15 wedstrijden gespeeld en geen enkele ver liespost behoeven te boeken. Ik zou dit helden-epos toch niet onvermeld kunnen laten! Geen sprake van! En om de koe nu maar meteen bij de horens te vatten, laat ik hier een kort overzicht volgen van wat er op het groene tapijt werd gepresteerd. Juniores 1 versloeg D.W.V. 1 uit met 62, V.V.A. 1 thuis met 71 en D.W.S. 1 (vriendschappelijk) met 71. Een be- Onze Adspiranten 6, een pittig elftalletje, dat we met plezier in actie zagen. Foto: Desmit hoorlijk resultaat, vindt U niet? Ik geloof dat dit elftal het nog ver zal schoppen. Juniores 2 had nog slechts één wedstrijd te spelen, n.l. tegen D.W.V. 2 thuis. Martens en zijn mannen toonden zich paraat; zij boekten een 82 overwinning. Juniores 3 liet V.V.A. 2 uit met 60 in het zand bijten. Juniores 4 bond Zeeburgia 2 en Neerlandia 2 aan zijn zege kar. Beide wedstrijden leverden de volle winst op; uitslagen 31, resp. 61. Juniores 5 had het niet gemakkelijk tegen Sloterdijk 2. Toch bleef ons team baas in eigen huis en liet de tegenpartij met 20 in de kou staan. Adspiranten 1 bevestigde zijn goede vorm. Tak en zijn mak kers versloegen Z.F.C. uit met 32, A.F.C. thuis met 70 en wisten in een vriendschappelijke kamp tegen D.W.S. met 120 aan het langste eind te trekken. Adspiranten 2 stond drie weken op non-actief; dat is echter niets voor ijzervreters, zoals die in dit elftal zitten. Adspiranten 3 won van Zeeburgia 3 met 42. Weppner en zijn kornuiten hebben ook gedacht: „Eind goed, al goed." Adspiranten 4 schoot weer met spek. Om in twee wed strijden 17 doelpunten te kunnen maken, moet een elftal wat in zijn mars hebben. Keeper Schoemaker was safe als de bank en liet niets door. Swift 4 uit kreeg er met 90 van langs en T.I.W. thuis moest er met 80 aan geloven. Adspiranten 5 sloeg de illusies van Watergraafsmeer 5 de bodem in. Met 51 gingen de blauw-witten met de kous op de kop naar huis. Adspiranten 6 deed het met Watergraafsmeer 6 nog erger. Het bombardement van Algiers door Admiraal De Ruyter was er niets bij. Elf keer werd de vijandelijke veste doorboord. Onze keeper v. d. Eshof was en bleef onvermurwbaar. Adspiranten 7 besloot de voorcompetitie met een 50 over winning op de Volewijckers 7. Ik had haast geschreven: „Een goed begin is het halve werk," maar bij nader inzien is dit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 13