Indrukwekkende records. Wat ik even zeggen wou. Voor al Uw FEESTGEBAK naar Banketbakkerij J. Potharsl Spaarndammerslr. 122-124, iel. 46480 Bonthuis „DE BLAUWVOS" A. F. STRIKKERS BONTMANTELS, ook naar maat In één der laatste nummers van „De Sportkroniek", officieel orgaan van de K.N.V.B., kwam een lijst voor van alle spelers, die in de loop der jaren voor het Nederlands elftal uitkwamen. Aangezien er op deze lijst vele namen van Ajacieden voor komen, vond ik het wel even de moeite waard om deze officiële gegevens eens nader onder de loupe te nemen. In de allereerste plaats komt er dan een totaal van 320 spe lers, die tezamen 2099 wedstrijden speelden. Van bovengenoemd aantal leverde onze vereniging 30 spe lers, d.w.z. 9.37% van het totaal. De zeer ijverige heer Schreurs, verzorger van het beminde A.V.R.O.-halfuurtje op Zondag van 4.305 uur, verslag brengende van een wedstrijd van H.V.V., meende te kunnen vermoeden, dat H.V.V. en Ajax ongeveer hetzelfde aantal spelers voor het Oranje-team had den geleverd. Het maakt altijd nog een verschil van 8 spelers uit, n.l. 22 voor H.V.V. Onze 30 spelers kwamen tezamen in 209 wedstrijden uit, dus bijna 10% van het totaal 2099. Het gemiddelde per speler was 6.96 en een algemeen gemiddelde van de internationals 6.56. Van deze 209 wedstrijden namen vier onzer spelers de groot ste helft voor hun rekening, n.l. 111. Anderiesen 46 Van Kol 33 De Natris 20 Stoffelen 12 In alfabetische volgorde geeft „de Sportkroniek" ons een keurig overzicht van allen, die voor ons Nederlands elftal, zowel in eigen land als buiten de grenzen, uitkwamen. Van de 26 letters van het alfabet ontbreken er vier, n.l. i, u, x en y, waarbij de kans om in de letter x iemand te krijgen, naar mijn mening zeer klein is, of iemand zou „xylophoon" gedoopt moeten worden. Bij de letters C, E, J, O, Q, T, W en Z ontbreken de namen van onze clubgenoten, waardoor wij dus met een totaal van veertien letters goed uit de bus komen. Wij zijn de laatste tijd een slechte leverancier van de K.N.V.B. en indien er interesse bestaat om diverse records uit deze rubriek te handhaven of uit te breiden, wordt het hoog tijd, dat de capaciteiten van onze spelers weer op een zodanig niveau komen, dat wij weer eens de kans krijgen om op de Verlengde Tolweg in Den Haag offerte te maken. Speciaal voor onze jonge spelers, wier naam in aanmerking komt om de ontbrekende letters aan te vullen, ligt hier een dankbaar terrein braak. Onwillekeurig brachten al die namen oude herinneringen naar voren en kon ik mij niet vrijmaken van de gedachten, dat onderstaand elftal, samengesteld uit die spelers, die op hun plaats de Oranje-kleuren het grootste aantal malen ver dedigden, er wel wat van konden en het b.v. een jaar of vijftien geleden „rustig" tegen onze huidige Oranje-elf opnamen. Wat denkt U b.v. van dit elftal?: v. d. Meulen 54 x Denis 56 x v. Kol 33 x B. Paauwe 31 x Anderiesen 46 x v. Heel 64 x Wels 36 x Vente 21 x Tap 33 x Smit 29 x v. Nellen 27 x Hier komt duidelijk de FeijenoordAjax-periode naar voren. Van beide verenigingen twee spelers met samen resp. 95 en 79 wedstrijden, d.w.z. meer dan 40% van het totaal aantal wedstrijden van bovenstaande combinatie. Het zijn allemaal feiten om met recht trots op te zijn en zowel van onze eigen spelers als van de andere „sterren" on vergetelijke wedstrijden in herinnering brengen. Minstens zes spelers van dit elftal met record-totalen wer den met het aanvoerderschap belast en ik geloof dat in vroe gere jaren deze captains met meer zorg gekozen werden dan tegenwoordig. C. E. d. V. Elke keer als ik Uwes geacht clubnieuws ter inzage weet te bemachtigen, word ik getroffen door het feit, dat de inhoud daarvan alleen geschikt is voor mannen en dat er nooit iets in staat dat ons als vrouw zijnde zou kunnen interesseren. Horen wij er soms niet meer bij In de vrouwentijdschriften staat toch ook altijd wel iets, dat voor jullie mannen belangwekkend kan wezen? Als wij vrouwen ons bij wijze van spreken zouden organiseren en tegen onze mannen zouden zeggen: „Jullie blij ven thuis", waar bleven jullie dan? Mijn man loopt de hele maand met het „Ajax-Nieuws" in zijn zak, hoewel wij in ge meenschap van goederen zijn getrouwd. Dat doen wij vrouwen toch ook niet met onze bladen? Daarom heb ik ook moeten schrijven „bemachtigen". Als jullie nu bijvoorbeeld eens 'n aar dig patroon voor een voetbalbroekje of een aantal nuttige wen ken inzake het schoonhouden van voetbalbenodigdheden publi ceerden, zou er al veel verbetering te constateren zijn. Verder ben ik in de pen geklommen, omdat er schijnbaar nooit een vrouw de kans krijgt om in het „Ajax-Nieuws" haar stem te laten horen. Wij Ajax-vrouwen moeten ons organiseren. Waarom niet Jullie mannen hebben toch ook clubavonden, bo.rdjesclub, diverse commissies enz. Eén ding is zeker, een bordjesclub zullen wij vrouwen nooit oprichten, want als je daar lid van bent, loop je zo met je leeftijd te koop, hè dames Nu heeft er wel eens iets over eten in het clubnieuws gestaan, b.vde bokkingen, de panharing. Verder ondertekent een bepaald persoon met „Ete", maar dat zal wel zijn oorzaak vinden in „waar het hart vol van is, loopt de mond van over". Voorts pro testeren wij vrouwen tegen voetbalverslagen waarin duidelijk naar voren komt, dat de „gilletjes op de tribune" van ons af komstig zijn. Maar over wat jullie mannen tijdens een wedstrijd loslaten, daar hoor je niets over. Bij de laatste thuiswedstrijd was er een man, die niks anders riep dan: „Hupperderput, lui", 't Was natuurlijk weer zo'n vent, die geen kleur durfde te be kennen, of de wedstrijd moest eerst afgelopen wezen. Elke keer als hij „Hupperderput, lui" riep, nam hij zijn gebit uit zijn mond, maar daarover lees je niets, hè dames, maar wel over onze gil letjes. 't Is gewoon om te gillen! De redactie ben ik erkentelijk voor de geheimhouding van mijn echte naam, want anders zou ik eens lastig gevallen kun nen worden over wat ik geschreven heb. Nou, beste roodwitte schare, ik ga de aardappels maar op zetten, want over 'n half uurtje komt mijn man thuis. Mij voor nemende U verder van mijn zienswijze op de hoogte te blijven houden, Uw dierbare TANTE BETS. Uit een school-opstel van een der spruiten van ons lid Mid dendorp Als ik groot ben. Dan ga ik voetballen in Ajax. Ik ga over anderhalf jaar al in Ajax. In de pukken, en dan in de aspiranten, en dan in de juniorren, en dan in Ajax drie, of in Ajax twee. En dan in Ajax één. En daarna misschien wel in het Neder landse elftal. KEES MIDDENDORP. Firma H. Nagiegaal Bezorgen door de gehele stad. Reparatie Koninginneweg 255, Tel. 95701 Moderniseren (biJ Amstelveenseweg) Tramlnn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 12