Uit andere Clubbladen. Hilversum: In een voorbeschouwing bij de aanvang van het seizoen, wor den de aanstaande tegenstanders onder de loupe genomen en las ik bij de beoordeling van S.D.W. „Deze sterke Amsterdamse ploeg, bestaande uit verscheidene oud-Ajacieden o.a. Brockmannenz. enz. Je zult je lichaam doormidden moeten laten zagen, Theo, om voor twee clubs op dezelfde klok te kunnen spelen. Gaarne rectificatie, Hilversum, en good luck! Uit het U.D.-kanon: 1 OCTOBER 1951 35 JAAR U.D.-KANON. Zeven lustra heeft 't Kanon Onvermoeid en onverdroten Zijn munitie trouw bij ons In de brievenbus geschoten. Moog' de brave commandant (Plus z'n ploegje kanonnieren) Jaren lang met 't zelfde „vuur"! Ons nog 't cluborgaan versieren U.D.-ers, gefeliciteerd met Uw nieuwe lustrum. Uw orgaan waarin elke maand ruime aandacht is besteed aan al Uw leden, die over de gehele wereld verspreid zijn, heeft altijd onze volle attentie. Moge de poorten van de eerste klasse spoedig weer voor U geopend worden. Limburgia Omroeper: DE PET. Hoog in de lucht draagt de keeper zijn hoofd. En op zijn hoofd draagt hij de Pet. De Pet is onafscheidelijk van het hoofd. Hij heeft een schitterende plaats tijdens de wedstrijd, die Pet. Hij ziet alles uit de eerste hand, beter gezegd, uit het eerste hoofd. Komt de vijand dichtbij, de Pet weet wat er in het hoofd van de keeper omgaat, en verkeert in spanning. Dan: als de keeper springt, de Pet springt hoger! Valt de keeper uit, de Pet valt voorop! Werpt de keeper zich, in de hitte van de strijd, tegen de paal, de Pet werpt zich tussen keeper en paal in, en stelt paal en perk aan wederzijdse splinters. Als de zon fel probeert te schijnen, geen nood, zegt de Pet. Daar heb ik een klep voor. De klep gaat omlaag en de zon ver huist naar de andere keeper. Wat doet de keeper met zijn haren? O! die haren eens keepers! Zij dansen mee op de golven der emotie en versperren aan de keeper het uitzicht. De keeper werpt zijn haren met een ruk achterover. Met een ruk zijn ze allemaal terugen de bal zit haarfijn in het net. Niet alzo in het geval van de Pet. De keeper met Pet heeft daar zijn Pet voor. Die Pet zit er bovenop en houdt er de orde in. Geen haar op het hoofd van de keeper denkt er aan uit de band, d.w.z. uit de Pet te springen. De Pet wordt beroemd mèt de keeper. Is de keeper een doordeweeks dorpskeepertjehet Petje ziet uitsluitend kleine dorpssupportertjes en hangt aan een dorpsspijkertje in een dorpsmuurtje in een dorpshuisje. Is de keeper internationaal, zijn Pet wordt bezongen en be weend. De Pet kent alle grote schutters. De Pet ziet de onmacht van alle. scherpschutters. De Pet is vertrouwd met arena's en stadions. De Pet spreekt Brunssums en Spaans door elkaar. Soms verliest de keeper zijn Pet. Dan komen ijlings lieden met spons en draagbaar aangesneld. Er dreigt iets rampzaligs te geschieden. Het stadion zit in angst. Men wacht op het verlossende teken. Het teken komt. Het teken: de keeper verheft zich in volle lengteen zet zijn Pet weer op. Dit is het teken, dat alles in orde is. Het publiek barst in geklap uit en de spons wandelt van het veld af. Er zijn keepers zonder Pet. Zij hangen een beer in de touwen. Deze laatste keepers verliezen gewoonlijk met vijf zes nul. Geef mij maar de keeper met de Pet. Hij kent zijn vak en gooit er niet met de pet naar. Komt U de keeper met de Pet tegenweest gewaar schuwd, en neemt Uw pet af! U weet alsdan, dat U de ware Jacob te pakken hebt. En hiermee eindig ik. Ik zou niet graag hebben, dat U dit verhaal pét vond. w.g. B. H. Helder Nieuws: SYMPATHIEKE GESTE VAN AJAX. Nadat ons tweede elftal Zondag j.l. hun wedstrijd tegen Blauw Wit 4 had gespeeld en de jongens tegen twee uur klaar waren, werd het Ajax-stadion opgebeld om te informeren of er nog plaatsruimte was om de wedstrijd van Ajax 1 te zien. Ajax' voorzitter, de heer M. Koolhaas, nodigde de spelers direct sportief uit naar het Ajax-veld te komen, waar hij per soonlijk voor plaatsen zou zorgen. Dank zij deze medewer king konden onze jongens vanaf de overdekte tribune geheel kosteloos de wedstrijd AjaxSneek bijwonen. Inderdaad een sympathiek gebaar van een grote vereniging tegenover een kleine. De M.V.V.-er: ALS AlsHij zus of zo gedaan had was het vast niet zo gegaan Als„die dinges" eerder voorzet, had het wel 22 gestaan. Alsdie keeper van die lui daar niet z'n dag zo had gehad Alsdat schot van „ja je weet wel" niet gekeerd werd door de lat. Alshij eerder had geschoten was het vast gelijk geweest Alshij niet zo hard terug speelt had geen mens die bal gevreesd. Als„Van Dinges", ver naar voren niet offside had gestaan Alsde scheidsrechter wat eerder naar het „kleedhok" was gegaan. Alsdie linkshalf niet zo'n lange maar een kleintje) was geweest. Alsdie back, wanneer hij thuiskomt eerst de spelregels eens leest. Alszo kan ik doorgaan lezer maar ik stop er nu maar mee, want Alsalle M.V.V.-ers Eensgezind voor M.V.V. al hun krachten blijven geven Heusdan valt dat „Als" wel mee. w.g. EMBEE. Waarschijnlijk zal de heer „Embee" de stof voor deze dich terlijke ontboezeming wel op de tribunes of aan de bittertafel hebben opgedaan. Ik wil de schrijver wel garanderen, dat deze uitingen van de „spelkenners" niet alleen in Maastricht, maar ook in de hoofdstad voorkomen. C. E. d. V. Vera Reiter en Co Bouwens zullen Vrijdag 23 November a.s., te 10.30 uur, ten Stadhuize in het huwelijk treden. Toekomstig adres: Warmondstraat 194. Hartelijke gelukwensen van „Ajax".

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 10