ASBEEK BRUSSE HONKBAL AJAX' SPRONG MISLUKT. HET TWEEDE VEILIG. Niettegenstaande het feit, dat de werpprestaties van Duinker veel beter waren dan die van Marsland en ons aantal honk- slagen het dubbele van dat der tegenpartij bedroeg, heeft A.B.C. de beslissingswedstrijd met 41 gewonnen en is daarmede de poort van de le klasse binnengegaan. Ofschoon beide ploegen bijna evenveel fouten maakten, waren die van ons min of meer blunders, waarbij nog kwam, dat ze in de 4e en 9e inning achter elkaar werden begaan. Daaraan hebben de alphabeten dan ook hun promotie te danken. Bij honkbal is het mogelijk, dat een team, hetwelk in de ge hele wedstrijd drie achtereenvolgende honkslagen geeft, daar uit meer winst vergaart dan wanneer het 9 tikken over alle innings verdeeld, noteert. Juist door die grote onzekerheid om trent de uitslag gaat er van de sport zo'n grote bekoring uit. Voor onze jongens, van wie de meesten zich van September 1950 tot deze barrage vele opofferingen hebben getroost, was het een ontgoocheling het doek vlak voor zich te zien neergaan. Laten wij echter beseffen, dat wij sport hebben bedreven en dat wij in ieder geval ons genoegen aan dit seizoen hebben be leefd. Ik vernam tenminste van een speler, dat hij niet gaarne het „drama" in de slotacte had willen missen. In onze ploeg was één wijziging aangebracht. Bosboom was namelijk vervangen door Her Kok, die voor ons de eer wist te redden. Ajax had het voordeel het eerst het veld te mogen ingaan. De eerste drie innings kreeg Duinker het minimum-aantal spelers tegen zich. Zelf bezorgde hij 5 spelers een nul; Neefjes, R. Kok en Hordijk plukten een bal uit de lucht en Prins, die op het 3e honk goed werk deed, schakelde met een worp naar het le honk Bouwens uit. Ondanks drie veldfouten wist A.B.C. onze ploeg eveneens het scoren te beletten, o.a. door twee fraaie aangooien van Olk en Marsland. De 4e inning zou echter fatale gevolgen voor ons hebben. Kopman Kraal gaf een verrassende stootslag, haalde tijdig het le honk en stal vervolgens het 2e en het 3e honk. Dijkhuis trachtte bij de 3e slag de bal te stoten, welke echter fout rolde. Uit! Toen Tromp in de richting van Duinker sloeg, had Kraal geen geduld om zijn kans af te wachten en rende naar de thuis plaat. De scheidsrechter stak onverbiddelijk zijn vinger in de hoogte, hoewel de A.B.C.-er m.i. toch in was. Marsland joeg de bal regelrecht naar R. Kok, die echter misgreep. Deze poogde de zaak nog te redden, door naar de inmiddels op het le honk te hulp gesnelde Duinker te gooien, wat niet gelukte. Om honk loper Tromp alsnog te doen sneuvelen, smeet onze le honkman het ronde voorwerp zonder te kijken naar het 3e honk, waar geen onzer aanwezig wasDoor de blokbal kon Tromp voor zijn club de score openen. Marsland nestelde zich op het 3e honk, waarna Bouwens met een honkslag de weg voor zijn werper vrij maakte. Daarmede was deze voor ons noodlottige slagbeurt nog niet ten einde. Olk kreeg een vrije loop en veroverde ver volgens het 2e kussen. Daar hij nogal flink trok, probeerde Duinker hem met een worp naar Beumer te verschalken. Gijs gooide echter te laag en Gerrit blokkeerde niet goed, waardoor de bal bij onze middenvelder terecht kwam. Neefjes wierp on middellijk naar het binnenveld, doch thans gooide onze pitcher te hoog, waardoor Jan ter Heide Bouwens net niet kon uit maken (03). Wel bracht Morson het nog tot een mooie tik, doch Volkers moest het slagperk zonder succes verlaten. In de 4e resp. 5e inning gaven Ru Kok en Prins elk een goede klap, doch deze bleven zonder uitwerking. In de volgende inning kwam er weer een sprankje hoop in onze gelederen. Her Kok dankte het aan missen van Kampstra, dat hij op de honken kwam. Eerstgenoemde drong door tot het 3e honk na een op offeringsslag van zijn naamgenoot. Ook Duinker sloeg raak, doch zou stellig uitgegaan, g.ls le honkman Tromp bij het vangen van de hem toegeworpen bal zijn beide handen gebruikt had. Deze nonchalance strafte Her Kok met een punt af. Neefjes bood Dijkhuis ongewild een vangbal aan. Beumers hit was beter, doch Jan ter Heide zag zijn „peer" in de handschoen van Bouwens verdwijnen. In de 7e beurt der alphabeten kreeg Olk, overigens de enige van zijn ploeg, wederom 4 wijd. Een kanjer van Morson werd fraai door Neefjes tot vangbal gedegradeerd. Nadat Volkers een vergeefse sprint naar het le honk had ge maakt, werd Olk op vrij simpele wijze tussen het 3e honk en de thuisplaat geëlimineerd. In de gelijkmakende slagbeurt hanteerde Kraan de knuppel op de juiste wijze. Prins bracht met een stootslag André op het 2e honk, maar ging zelf uit. Good old Hordijk, die zijn deun tje nog lustig meeblies, meende een gat in het veld te zien, doch Dijkhuis kende geen pardon. Deze uitstekende 2e honkman, wiens slagprestaties en mentaliteit echter voor verbetering vatbaar zijn, bedacht zich geen ogenblik en boekte een dubbel spel door zijn kussen aan te raken vóór de onthutste Kraan terug was. De voorlaatste inning bood ons een schone kans om de achterstand in te halen, want nadat de onfortuinlijke Her Kok ten derden male vóór het le honk was gestrand, scheen het dat Ru Kok met een schitterende drie-honkslag alles wilde goedmaken. Helaas, met één man uit beging hij de grote on voorzichtigheid om na een kort tikje van Duinker op het thuis- honk af te stuiven, wat door het duo MarslandKraal ver hinderd werd. Dit was wel bijzonder spijtig, omdat Neefjes daarna een veilige tik gaf. Beumer, die zijn vrouw op haar ver jaardag zo gaarne met de promotie van ons eerste negental had willen verrassen, zag met lede ogen dat zijn luchtkogel mis lukte. In de laatste ronde liet Gerrit een grondbal van Tromp glippen. Deze voegde voor alle zekerheid nog een punt aan het totaal van A.B.C. toe, toen Kraan in gebreke bleef bij een mep van Marsland. Deze laatste werd op het 2e honk uitgegeven. Daarna lieten onze velders geen steek meer vallen. Fraaie vangen van Bouwens en Morson, alsmede een aangooi van Olk, betekenden de nederlaag van Ajax en promotie voor A.B.C. Ook van deze plaats wensen wij deze vereniging, die zich ver leden jaar na 3 wedstrijden tegen R.C.H. het pad naar de le klasse versperd zag, geluk met het bereikte resultaat! De score was: A.B.C000300001 4 Ajax 000001000 1 A.B.C. (Marsland)5 x 3 slag, 1x4 wijd, 6 honkslagen tegen, 5 fouten. Ajax (Duinker)12 x 3 slag, 3x4 wijd, 3 honkslagen tegen, 6 fouten. Dank zij de welwillende medewerking van het Blauw Wit- bestuur werd deze „Final" op de bijvelden van het Olympisch Stadion gespeeld. Het aantal toeschouwers bedroeg meer dan 3000. De Honkbal-commissie is er van overtuigd, dat ons eerste negental het in 1952 en dan met meer succes nog eens zal overdoen. Zij betreurt het echter, dat een der spelers, die ook aan tal van wedstrijden heeft deelgenomen, in laatste instantie zijn eigen belang boven dat van Ajax liet gelden en niet als reserve aanwezig wenste te zijn. Maandag 8 October werd eindelijk bekend, dat De Spartaan in de Overgangsklasse A wegens niet opkomen tegen H.C.K. tot degradatie gedoemd is. Door deze beslissing heeft Ajax II zich dus kunnen handhaven. Spartanen, het volgende jaar beter! Door de overvloed van kopij zullen de eindstanden en een korte nabeschouwing in het volgende nummer worden op genomen. ETE. Keuze uit ruim 250 rijwielen (div. merken) Hulpmotor-rijwielen, Philips- en Erres- Radio, Haarden, Haardkachels, Gasfor nuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wasmachines, Wringers, Meubelen, Woningtextiel, enz. Desgewenst op termijn Betaling binnen 3 maanden zonder rente-berekening Electr. en Autogenische Lasinrichting Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Haarden, Kachels, Rijwielen enz.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 7