Onze A.V.B.-elftallen. Ajax3 - De Spartaan2 3-0 A J AX 4 - W. M. S. 2 Één van de fraaie doelpunten, die onze jongens scoorden. Van der Zwaag slaat met het hoofd een voorzet van de rechtervleugel in de benedenhoek. FotoDesmit zijn fout weer goed door een-prachtschot van Moinat tot corner te werken. Na de rust was het vrijwel alleen de Ajax-voorhoede die aan bod kwam, goede passes, heel dikwijls van Leibbrand, prikten gaten in de T.I.W.-achterhoede, waaruit H. Schep, Moinat en Van Dekken mooie doelpunten scoorden. Einde dus 61. Aalsmeer 2 werd met 30 op eigen veld geklopt. Een week later klopten Boonstoppel c.s. W.M.S. 2 met 50. In het begin hielden de W.M.S.-ers door hard werken de strijd nog wat in evenwicht, maar na een doelpunt van rechtsbuiten Schep in buitenspelpositie gescoord? luwde de tegen stand en nog vier doelpunten, waaronder een mooie van Moinat en een heel knap gescoorde door v. d. Zwaag, die een voorzet van rechts fraai met het hoofd in de benedenhoek sloeg. Dit laatste „moment suprème" knipten we en ziet u in deze ko lommen. Ook A.F.C. 4 had weinig te vertellen tegen onze jongens, met 71 bleven zij aan de Zuidelijke Wandelweg de baas. Een tien voor Marius. Op de gehouden Bondsvergadering dienden enige zuidelijke heren, die het gestamp der Duitse laarzen schijnbaar reeds grondig vergeten zijn, een motie in om het sportverkeer met de Duitse clubs te hervatten. We weten, dat er een tijd zal en moet komen, waarop we onze Oosterburen weer de hand zullen moeten reiken, maar dan moeten we toch eerst nog eens andere geluiden horen dan „Deutschland, Deutschland über alles" en andere berichten dan het weer oprichten van de „Stahlhelm" en de „Hitlerjugend", het laatste dan natuurlijk onder andere naam. Het deed ons goed, dat ónze voorzitter hier krachtig stelling nam tegen de overhaaste sportverbroedering en zich tot woord voerder maakte van de velen, die nog niet aan een „Ameri kaans" geheugen lijden. Van de Redactie. Tot onze spijt moesten een paar bijdragen onder de foto's van Ajax 4 en adspiranten 6 tot het volgend nummer blijven liggen. Copy voor het volgend orgaan s.v.p. uiterlijk 20 November inleveren. Ajax 5 begon de competitie bar slecht, verloor n.l. op eigen veld van Animo 2 met 71. De week daarop ging het echter al beter, J.O.S. 2 werd aan de Kruislaan met 32 geklopt, dank zij goede goals van Bezembinder. Van Dekken en de altijd hard werkende Henk Smit. Vervolgens was het B.P.C. 2, dat het moest ontgelden, met een 72 nederlaag werden de rood zwarten naar huis gestuurd. Onze productieve voorhoede, be staande uit Robbie Been, Kees Wolfers, Henk Smit, Gerrit Looijen en good old Harry Sacksioni, was hieraan debet. Verder speelden achterhoede en half linie, met Hannie Velder als uit blinker, eveneens een goede wedstrijd. Centrum 2 was het vol gende slachtoffer, 80. Mannen van Kees Wolfers, ga zo voort en de erepalm ligt voor jullie klaar. Ajax 6 trok naar de Zuidelijke Wandelweg en behaalde daar een kleine, doch verdiende 21 overwinning op R.A.P. 2. Nol Bartels en Otto Been doelpuntten elk één maal. Verder viel het goede spel van Cor Geelhuijzen op, terwijl Henk de Boer op uitstekende wijze zijn doel verdedigde. De Zondag daarop werd Oranje Zwart 2 met 72 aan de zegekar gebonden, waarna van D.E.C. 2, op Voorland, onnodig met 21 verloren werd, zoals collega Twelker ons mededeelde. Daarna volgden weer twee overwinningen, n.l. D.W.V. 5 (31) en L.O.C. 2 (60), wel een bewijs dus, dat captain Klein en zijn mannen eveneens kampioensaspiraties hebben. Ajax 7 kwam aan de Spaarndammerdijk van een koude ker mis thuis, met niet minder dan 71 moesten de roodwitten de zege laten aan D.W.S. 5. De wedstrijd daarop werd van W.M.H.O. 2 met 42 gewonnen, doch Nautilus 2 bezorgde onze mannen de tweede nederlaag 51. Toen ging het echter berg opwaarts en zowel S.N.A. 2 (62) als Fokke 2 (61) maakte kennis met de kogels van mid-voor Waaijer en zijn kornuiten. Van de backs viel het goede spel van Tak op, terwijl Veffer's enthousiasme prettig aandoet. In elk geval is ook dit team op de goede weg. Ajax 8 behaalde tot nu toe de volgende resultaten: Tegen A.D.W. 2 uit, werd met 81 gewonnen, van IJ-boys 2 werd thuis met 32 verloren, terwijl vervolgens T.I.W. 3 en De Spartaan 6 respectievelijk met 62 en 21 de zege aan de onzen moesten laten. In de wedstrijd tegen T.I.W. 3 werd al spoedig duidelijk, dat met kort spel geen succes behaald kon worden. Na een 10 achterstand te hebben ingelopen, werden de vleugelspelers Bieshaar en Dick de Sterke flink in het spel betrokken en spoedig was het 41, waarmee ook de rust kwam. Na de hervatting scoorden de T.I.W.-ers nog een keer tegen, 42, doch mid-voor Van Ooyen en Dick de Sterke zorgden er voor dat wij de overwinning behaalden. Laatstgenoemde speelde zijn eerste wedstrijd na terugkeer uit de tropen en hij deed dat uitstekend. Keeper Lex Pront en de beide backs verdienden ook een pluim. In de halflinie viel het goede spel van Tulleners op, terwijl ook Jan de Wit nuttige dingen deed. Al met al een ploeg, die lang niet kansloos voor de titel is. W. S. Ondanks een welverdiende 3—0-zege op de pas gedegradeer de reserves van De Spartaan, was Ajax 3 niet in zijn beste vorm. Wel toonde ons elftal zich veel sterker, doch het tempo was te laag. Bovendien werd er te peuterig gespeeld, waardoor de achterhoede der roodbroeken ondanks vele halve mis- trappen dikwijls haar terrein kon zuiveren. Het meeste gevaar kwam van onze linkervleugel Van Dek kenTimp, goed gesteund door linkshalf Dijkstra, die na de rust echter minder werd. Frans Timp had al spoedig succes. Een voorzet van de agressieve Van Dekken leek tot een tweede doelpunt te zullen leiden, doch Huis miste jammerlijk. Een boogbal van Dukker kopte De Groot goed in, doch de doelman was op zijn post. De onsamenhangende aanvallen der hard werkende Spar tanen vermochten onze defensie, met spil Jansen aan het hoofd, niet te verontrusten. Het gevaarlgkste schot kwam van Wim Huis, dat Leentvaar, van wiens verre uittrappen onze voorhoede te weinig profiteerde, ternauwernood tot hoekschop kon verwerken. Terwijl Wenderhold even liep te hinken, prikte De Groot tussen de verdedigers de bal over de keeper (20). In de tweede helft had Ajax eveneens een groot overwicht. Al namen de Spartanen ons doel thans iets meer onder schot. Een hachelijk ogenblik voor ons heiligdom ontstond, toen Leent vaar de bal kwijt raakte, doch het liep nog goed af. De links binnen van De Spartaan beproefde daarna nog eens het hout werk. Aan de andere kant lieten vooral Huis en De Groot mooie kansen ongebruikt. Meer wilskracht zou het spel van Theo zeker ten goede komen. Na een voorzet van de wat weke Duk ker zond onze middenvoor een kopbal in, die de doelverdediger overigens de beste man van zijn ploeg liet glippen (30). Verschillende spelers lagen nog met de nieuwe spelregel over hoop. Afhouden zonder de bal te spelen, wordt met een in directe vrije schop bestraft! De wedstrijd had een prettig ver loop. ETE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 6