AJAX-OOSTERPARKERS - Als fotograaf zie je in de regel van een doelverdediger de achterkant. De Groninger doelman Reinders liet echter ook de voorkant zien toen hij een hoge bal corner stompte. Van der Wel, van Dijk en Bakker volgen het gebeuren met gespannen aandacht. Foto: Desmit harten en dat bracht het einde van een strijd, twee koplopers waardig. AjaxTegenpartij 8613. En terwijl Ajax 1 zich onledig hield met de spits in afd. B te veroveren, streden 19 andere Ajax-elftallen op diverse Am sterdamse velden, schopten 84 doelpunten tegen 12 bijeen en vergaarden 36 punten uit 17 gewonnen en 2 gelijk gespeelde wedstrijden; dus met Ajax 1 er bij luidde de totaal-score: Ajax: 20 gespeeld; 18 gewonnen; 2 gelijk; 0 verloren; doel punten: 86 voor en 13 tegen. Tric-Trac's rood-witte bloed bruiste weer als vanouds en hij greep naar z'n vulpen en z'n lier, zoals U elders in dit nummer zien zult. AjaxOosterparkers. Of ons team nog te verzadigd was van de hoofdmaaltijd op de Wageningse Berg, dan wel dat de Groningse koek voor tussengerecht te gekruid was, weet ik niet. Maar een feit is het, dat de duizenden toeschouwers, die na WageningenAjax hoopten weer eens een ouderwets Ajax te zien, met een flauwe smaak huiswaarts gegaan zijn. De Groninger koek lag blijkbaar zo heet op de tong, dat onze achterhoede in de eerste minuten min of meer tot paniek voetbal verviel. Na vijf minuten, toen Van Dijk de mooiste goal van de wed strijd had gescoord, die helaas wegens buitenspel werd af gekeurd, werd het beter, in zoverre dat er meer rust in de Ajax-ploeg kwam. De buitenspel-val hield de stand nog lange tijd dubbel blank, hetgeen echter ook op rekening kwam van ons binnentrio, dat er op uit was extra gepolijste doelpunten te maken. En de Groningers hielden niet van gepolijst. Zo brachten wij het niet verder dan 2 doelpunten, die weinig enthousiasme konden verwekken. De Groninger doelman, die uitlopend een balletje uit de lucht wilde plukken, liet de bal vallen en Westers' voet schoof de bal in de hoek. 10. Vlak voor de rust werd het 20 door een ,,v. d. Wel-penalty" als straf voor het ten val brengen van Westers of voor hands in de doelmond. Daar ben ik niet achter gekomen. De tweede helft bracht geen verbetering. Wel werd Bakker, die zich wegens een blessure niet ten volle kon geven, wat meer in het spel betrokken, maar binnen de 16 meter-lijn bleef het spel te peuterig om tot succes te komen. De hevigste poging kwam van Bakker, wiens schot via keeper's vuist en de lat net het doel miste, hetgeen toch een oase in de schotloze woestijn betekende. Overigens was ook deze Zondag de 7e October een echte Ajax-Zondag, die nauwelijks of eigenlijk in het geheel niet onderdeed voor de voorgaande. Van de 17 elftallen, die de elftallen-commissie via Bruyne- steyn en Muller het veld in dreef, wonnen er 16, die aldus 32 pun ten vergaarden en 85 doelpunten scoorden tegen 8. Dus per saldo ook slechts 2 verliespunten, doch nu via één nederlaag en niet door 2 gelijke spelen. Blauw WitAjax. Of het komt door die horizontale strepen, weet ik niet, maar de Blauw Witters zijn altijd dwars geweest, zo lang als ik ze ken. Die lieden hebben er zich nooit bij neergelegd dat wij de sterkste waren. In 1917/18 ook al niet en toen hielden we n.b. ons eerste wonderteam ten doop in de Westelijke eerste klasse. Natuurlijk werden we toen kampioen, dat kon niet anders, maar ook in dat seizoen, nu alweer een dikke dertig jaar geleden, weigerden ze zich bij de feiten neer te leggen. Thuis ging het nog, ze pruttelden wel tegen, maar bij het einde stond de score toch 31 voor ons. Maar in het (oude) Stadion waren ze weer erg koppig. Ze waren weliswaar allemaal vrij lastig, maar twee ervan legden het er toch wel erg dik op, doelman Schindeler en Eb v. d. Kluft. Wat die Schindeler niet gevangen, weggestompt en weggetrapt heeft van al die ballen, die Brokmann, Guppfert en Van Dordt op z'n doel peerden, dat was rondweg schandelijk. En toen na een felle belegering de bal terugkwam voor Gupp- fert's linkerp...been, toen grepen de verslaggevers al naar hun potloden. Inderdaad ging de bal nu langs Schindeler en toen dook Eb v. d. Kluft plotseling op in de doelmond en hield de bal met z'n arm er uit Penalty brulden de duizende Ajax-aanhangers. Hij deed het met z'n borst! riepen alle Blauw Witters. Dat hadden ze na tuurlijk vooruit afgesproken. En onbegrijpelijk, de scheidsrech ter geloofde hen en niet ons. Nu vraag ik u. Tot mijn vijftigste jaar heb ik vast geloofd dat het zó gebeurd

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 4