j MEUBELPALEIS kieuwendijkm-uo Amsterdam tel. 49269 Het is een uitvoerig menu, dat ik U moet voorzetten, geachte lezers. Het bestaat, om in dezelfde beeldspraak te blijven, uit 'n voorgerecht (Sneek), twee hoofdschotels (Wageningen en Blauw-Wit) en een tussengerecht (Oosterparkers). Voor niet-Amsterdammers moge het misschien, de ranglijst in aanmerking genomen, wat inconsequent lijken, Sneek niet en Blauw-Wit wèl tot de hoofdschotels te rekenen, maar wij Mokummers onder elkaar weten, dat een wedstrijd tussen de zebra's en ons altijd een hoofdschotel is, ongeacht de stand op de ranglijst. AjaxSneek. De slechte recensies, die een deel der dagbladpers gaf over AjaxSneek, kan ik niet onderschrijven. Het was geen grote wedstrijd dat lag ook niet in de lijn der verwachting maar te zeggen, dat de Friese ploeg ge speend was van techniek was m.i. niet juist. En ook aan onze zijde viel er zonder dat onze ploeg als geheel tot grote daden kwam veel te waarderen. Het keepwerk van Visser bijvoorbeeld, die een paar flinke „poeiers" uit z'n doelmond moest grijpen en met uitlopen op het juiste moment z'n goal op tijd en goed afdekte. Met onze keeper waren Bakker steeds op het goede moment voor doel en Westers, die met grote ijver elke ge legenheid om te doelpunten najoeg, te prijzen. De twee mooie doelpunten, die v. d. Wel en Bakker na de rust scoorden, waren „verlengstukken" van Westers' vinnige char ges in de richting van het Sneker doel. Eerst werd onze midden voor in het groene gras gevlijd door de potige Sneker defensie en kon v. d. Wel met 'n machtig schot de stand op 20 brengen. Daarna prikte Westers zo hevig door de Friese verdediging, dat de bal op de doellijn danste, vanwaar een der backs in wan hopig verweer het ronde ding voor Drager's voeten plaatste. Guus retourneerde het bruine geval onmiddellijk naar de doel mond, waar Bakker prompt present was om zijn tweede en Ajax' derde goal te scoren. Na een vinnige sprint smaakte Westers toch ook de voldoe ning „helemaal alleen" een goal gemaakt te hebben, hetgeen hem zichtbaar goed deed. Ons ook en het publiek eveneens. Ajax over de Wageningse Berg. WageningenAjax bood alles wat 'n voetballiefhebber maar wensen kan: goed en fair spel, mooie doelpunten en spanning niet alleen tot de laatste minuut, maar zelfs tot de laatste seconde. Zoals ik reeds gezegd heb: goed spel. En er kan aan toege voegd worden: soms zéér goed spel. Het tweede kwartier van de eerste helft bijvoorbeeld, Ajax' spel van de beste klasse, waar op rechts Drager en Dijk zó switchten, dat de Wagening se linksback er van „Switzte". En op links de gevaarlijkste lieden voor de Wageningers: Bakker en v. d. Wel, met zoals dikwijls het geval is, v. d. Wel in iets teruggetrokken positie als „regisseur" van de aanval. Jammer, dat dit fraaie aanvalsspel zonder beloning bleef. Viermaal redde doelman Geutjes op 't nippertje en tussen deze reddingen in de hoogste nood, ketste de bal boven een ge slagen doelman van de lat terug. Als er toen een doelpunt was gekomen, zou de match wellicht reeds in die phase beslist zijn door de op volle toeren draaiende Ajax-machine. Doch de welverdiende en begeerde beloning kwam niet. Wageningen kreeg de tijd zich te herstellen en de stoere ploeg van v. d. Weerd wist de balans weer in evenwicht te brengen en begon een tegenoffensief. De Wageningse voorhoede sprak een andere taal dan de onze, meer een Oosters dialect zou ik willen zeggen. Hoge en lage ballen recht door het centrum met Bleyenberg als speerpunt. Gevaarlijke aanvallen, die door hoog tempo licht verwarring kunnen stichten, doch die door een be kwame verdediging gestuit werden. Elzer, die eerst nogal wat kopduels met Bleyenberg verloor, vond spoedig de goéde maat en vormde met Potharst en Bos kamp een verdediging, die slechts weinig kansen bood. En de kogels, die kwamen, vonden Visser in hun baan, zelfs de dreun van een 8 meter in buitenspelpositie gelost, stompte hij uit zijn doel. Zo kwam de rust met 00. Wageningen startte direct na de hervatting met een heftig verlangen om één dier nullen weg te werken. Een zeer gevaar lijke door v. d. Weerd gelanceerde aanval werd nog maar net op tijd door Elzer afgestopt. Potharst en Boskamp moesten ook meermalen energiek ingrijpen, maar onze verdediging werd toch niet zó in de hoek gedrukt als de Wageningse in het tweede kwartier van voor de rust. Er kwamen al spoedig weer goede verre ballen van onze backs bij Bakker en Drager en een geraffineerde aanval met Dijk en Drager achter elkaar op de uitlijn werd door een scherpe voorzet gevolgd, waaruit een felle doelworsteling ontstond en die Geutjes slechts kon keren door zich resoluut in de kluwen spelers te werpen, waar hij ge lukkig slechts licht geblesseerd uitkwam. Wageningen ant woordde met een heftige v. d. Weerd-aanval, die door Visser koel en bekwaam gekeerd werd. Brienen moest even later een mooie save met wat lichamelijk letsel betalen. Toen, nadat er circa 15 minuten van de tweede helft ver streken waren, kwam plotseling het einde van het doelpunt loze tijdperk. Een voorzet van Drager veroorzaakte bewogen momenten voor het Wageningse doel. De uit de mêlée terug springende bal werd door v. d. Wel op de rand van het straf schopgebied met 'n volley naar het doel gejaagd, stuitte meters omhoog van een Wageningse body en vier man sprongen de neerkomende bal tegemoet. Bakker het hoogst en zijn harde kopbal sloeg de Wageningse verdediging kansloos. 10. Onze mannen hadden om zo te zeggen het zweet nog niet van hun gezichten geveegd, toen het alweer 11 was. Een aanval over de linkervleugel werd door Bleyenberg ineens benut. Tien minuten met wisselende kansen volgden vóór Ajax' tweede doelpunt kwam. Bakker werd geblokt op de cornerlijn, v. d. Wel plaatste mooi voor doel en Bouwens' hoofd was ver rassend juist ter plaatse. 21. Wageningen zette toen een alles-of-niets-offensief in. Met de backs soms op de middenlijn ging de ene hoge bal na de andere op ons doel af, waar een koelbloedige en vastberaden verdedi ging echter klaar stond om de stoten op te vangen. Zonder risico is zo'n alles-op-alles-offensief niet. Een prachttrap van v. d. Wel bracht Drager op geen 4 meter in vrije schietpositie voor Geutjes. Direct schieten of 'n tikje naar rechts, waar Van Dijk gereed stond, zou 31 betekend hebben, maar even aarzelen van Guus gaf Wageningen gelegenheid tot redding op 't nippertje. Dat was het laatste, grote moment van de strijd op de Wageningse Berg. Scheidsrechter De Boer, die de wedstrijd uitstekend leidde, blies met een laatste fluitsignaal alle hoop uit de Wageningse

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 3