teren, dat onze jongens op bijna alle punten hebben gedomi neerd; met 10 gewonnen partijen en 2 gelijke spelen komt dit toch wel duidelijk tot uiting. Maar, als je zo Zondag aan Zon dag op de velden vertoeft en je ogen goed de kost geeft, dan zeg je ongemerkt wel eens tot je zelve: „Wat brengt de tegen partij er toch bitter weinig van terecht". Ik wil hiermede laten uitkomen, dat het niet altijd de kracht der Ajax-elftallen is, maar soms ook de zwakte der tegenstanders, die de balans in ons voordeel doet overslaan. Vergeet niet, jongens, dat het na de schifting in de tweede en laatste ronde niet van zo'n leien dakje zal gaan; prepareert jelui dus alvast maar voor de din gen, die komen zullen. Ik ben er van overtuigd, dat een over winning van 10 dan, jullie meer genoegdoening zal schenken dan de abnormaal hoge scores van nu. Juniores 1 kwam wederom met grote cijfers op de proppen. D.C.G. was heden het onwillige slachtoffer. Our coming men bevestigden hun goede reputatie door met 91 te winnen. Met goal-getters als Post, Den Edel, Tjepkema, Groen en Mulder in de voorhoede, stoere werkers als Harms, Veen en Quaker- naat in de half linie en een betrouwbare achterhoede, bestaande uit Dukker, Majoor en Kluft, zal het in de toekomst waar achtig wel gaan. Juniores 2 bleef Neerlandia met 50 de baas, maar het door hen vertoonde spel (de uitzonderingen niet te na gesproken) kon mij slechts matig bekoren. Er werd bepaald slordig ge speeld en ik zou captain Martens willen adviseren zich wat meer te doen gelden. Van samenhang in het elftal is geen sprake, als bijvoorbeeld onze vrienden Hoppe en De Jong ver geten, dat er ook nog zo iets als een linkervleugel bestaat. Juniores 3 versloeg De Spartaan 2 met 111. Commentaar overbodig. Er zitten in dit elftal verschillende goede krachten, maar als er met zulke verpletterende cijfers wordt gewonnen, dan moet er bij de tegenpartij toch zeker iets haperen. Juniores 4 speelde tegen T.O.G. 2. Ook zij wisten de punten in de wacht te slepen door met 31 te winnen. Een uitstekende prestatie, waarvoor Harry de Vries en zijn mannen mijn com pliment. Juniores 5 toonde zich de meerdere van D.W.S. 3. Toen de scheidsrechter het einde aankondigde, was de stand 51 in hun voordeel. Hoe zit het met jullie, D.W.S.-ers? Zeker een echte off-day gehad, hè? Past op, jongens, ze zinnen ongetwij feld op revanche in de return-match! Adspiranten 1 bracht het slechts tot een gelijk spel tegen D.W.V.; uitslag 11. Hoe komt het toch, jongens, dat jullie zo weinig succes boeken? Onze verwachtingen van jullie met een prima voorhoede, bestaande uit Kraamwinkel, Diehl, Strub, Drewes en Ipenburg, waren zo hoog gespannen. Nu weten wij wel, dat de D.W.V.-ers niet voor een klein geruchtje vervaard zijn; meestal sturdy boys, die zwoegen tot de laatste minuut; ik ben echter zeker, dat een aanvalslinie zoals jullie hebben, met wat meer overleg misschien, tot betere resultaten kan komen. Adspiranten 2 legde Zeeburgia 2 het vuur zo na aan de sche nen, dat zij uiteindelijk meet 20 wonnen. Hulde voor aan voerder Bos en zijn strijdmakkers. Ik geloof, dat wij nog veel pleizier van jullie zullen beleven. Adspiranten 3 liet zich vandaag ook niet kennen. D.W.S. 3 moest er met 70 aan geloven. Komt, D.W.S.-ers, jullie kun nen toch wel beter! Nu moet ik zeggen, dat het met mannen als Franz, Tielrooy, Abraas, Staphorst en Neerwaart slecht kersen eten is. Zij weten van goaltjes maken, maar toch, 70 is te erg! Adspiranten 4 leverde een uitstekende prestatie door V.V.A. 4 op eigen terrein met 21 te kloppen. De uitwedstrijden tegen V.V.A. zijn altijd moeilijk. De rood-zwarten beschikken over behoorlijk jong materiaal en zij hebben een grote aanhang, die zich nimmer onbetuigd laat om hun favorieten aan te moedigen. Onze jongens hebben echter geen kamp gegeven en hun in spanning met succes zien bekroond. Adspiranten 5 kreeg V.V.A. 5 op bezoek. Zij wilde natuurlijk niet achterblijven, won met 10 en zond hun tegenstander met lege handen huistoe. Adspiranten 6, ons zorgen-kindje, wist tegen Swift 5 een gelijk spel (11) te forceren. Volgende maal nog iets beter, jongens. Een voorhoede, waarin Wijdogen, Agsteribbe, Maas, Eming en Amende, moet in staat zijn een paar doelpunten meer dan de tegenpartij te maken. Adspiranten 7 deed het weer knap. Nu werd Swift 6 met 70 ingemaakt. Ik geloof zeker, dat er bij jullie een paar zijn, die vandaag of morgen voor het Nederlands elftal uit gekozen worden. Maar alle gekheid op z'n stokje, wij zijn uiter mate tevreden met jullie verrichtingen. Wel, jongens, tot de volgende keer. Zondag 7 October. Toen ik van ochtend uit mijn dromen ontwaakte en de zon aan een onbewolkte hemel zag staan, dacht ik onwillekeurig terug aan de bijna altijd blauwe luchten van Zuid-Afrika; het geen, tussen twee haakjes, op den duur ook begint te vervelen Daar ik op reis moest, schoot mij tevens het spreekwoord te binnen: „Wanneer men verre reizen doet, dan kan men veel verhalen". Na deze ietwat vreemde inleiding verwachten jullie vanzelfsprekend van mij, dat ik je ga vertellen van de vele avonturen, die ik in het land van goud en diamanten heb be leefd, zoals van die leeuwenjacht in Tanganyika, van die haaienvangst (let wel: met de hengel) in Labitabay, van mijn omzwervingen in het duistere Morobray, waar ik mijn gids kwijtraakte en, heg noch steg wetende, moederziel alleen rond doolde met alleen de sterren als lichtbron (de Afrikaanse nach ten zijn niet te vergelijken met die van hier te lande, daar in dat werelddeel alsdan milliarden sterren het uitspansel sieren), maar ik, ondanks alles, toch mijn bestemming bereikte, of van mijn ontmoeting in Pretoria met de Ajax-speler Swijnenberg, welke gebeurtenis onze onvolprezen Tric-Trac (J. Schoevaart) het hieronder staande gedicht in de pen gaf Waarde Piet van Os en Swijntje, Dat het je voorspoedig ga, En „Be-Quick" een man in bonis Ginder in Zuid-Afrika. Zamel goud en grote keien Uit die mijn, ik meen: De Beer, En kom met de eerste stoompont Naar je vrinden in de Meer. Ons honkbal-team wil gaarne komen, Voor d'afstand zijn we niet bevreesd, Laatst zijn onze honkbal-sterren Wel in Lutjebroek geweest. Zorg dus voor een okshoofd whisky, Want Ajax komtvolledig uit. Ze leggen nu al bot bij botje Voor een ouwe zolderschuit. Ook de veteranen hebben In dit reisje wel plezier. Noteerdat onze centreforward Dweept metGggrrrote Donker Bier. Tjerk drinkt lichte Angustora, De restals het de tong maar streelt. En voor kaffers, beste jongens, Hebben we al vaak gespeeld. Als je ook een rugby-elftal Naar je kafferlandje wil, Schrijf dan even „met condities" Aan our famous „Panny Bill". Als die met de knokploeg inschrijft, Heb je iets enorms gewrocht, Dertien lijken, „met garantie", Heusje veld is uitverkocht. En de Ajax-cricket-keurtroep Komt natuurlijk ook heel graag, Maardat kost je liters Voorburg, Eneen innings-nederlaag. Ja, daar vallen harde klappen, We maken steeds een hoge score, Maarwe geven de Afrikaantjes Wel een dikke honderd voor. Als die trekschuit soms te duur wordt, Komt het hele stel misschien Je hebt nu toch termijnbetaling - Met een grote vliegmachien. Dan snort Ajax langs de „Melkweg", 'k Ben alleenig maar bevreesd Voor een „panne" vlak bij Venus, Enfin, ik ben óók jong geweest.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 14