CpS~ J eugdvoetbalflitsen Zondag 16 September. Aanvang voetbalseizoen 19511952 voor juniores en adspi- ranten. De voorspellingen der weerprofeten ten spijt een stra lende, zonnige herfstdag. Op zulk een dag moet Hildebrand gezegd hebben: „Hoe zalig als de jongenskiel nog om je schou ders glijdt", maar hij heeft m.i. vergeten er bij te voegen: „En wat een genot om dan dravend, slavend, zwoegend, zwetend achter het bruine monster aan te hollen". Voorwaar, onze jon gens hebben gedraafd, geslaafd, gezwoegd, gezweet (ik bedoel natuurlijk getranspireerd). Ziet U de resultaten maar. Van de 10 gespeelde wedstrijden werden er 7 gewonnen, 2 gelijk gespeeld en slechts 1 verloren. Een begin, dat er wezen mag, vindt U niet! Jongens, gaat op dezelfde wijze voort! Traint geregeld, zorgt dat je body fit blijft en laat alles na wat nadelige gevolgen voor je uithoudingsvermogen kan hebben. Vergeet niet, dat er voor jullie opleiding het mogelijke wordt gedaan en verzuimt daarom vooral de gelegenheid niet, die jullie in staat stelt je kunnen op te voeren, je spelpeil te verhogen en je spel-inzicht te verruimen. Ik heb deze Zondag tot mijn spijt moeten be speuren, dat er enkelen (gelukkig niet velen) zijn, die een ge regelde training beslist nodig hebben. Ik zal deze keer geen namen noemen; degenen, die ik op het oog heb, weten wel wie ik bedoel. Denkt er om: „It is never too late to mend" of in Hollandse gezegd: „Het is nimmer te laat om je te verbeteren". Hieronder volgt een kort overzicht van de resultaten der gespeelde wedstrijden: De Juniores 1 won van Watergraafsmeer met liefst 120. Kunnen jullie wel? De Juniores 2 deed het niet zo goed en moest met een 11- gelijk spel tegen T.O.G. 1 genoegen nemen. Wij moeten even wel in ogenschouw nemen, dat het elftal niet op oorlogssterkte kon aantreden. De invallers hebben hun taak naar genoegen vervuld, maar toch, de opstelling moest gewijzigd worden en dat is het geheel niet ten goede gekomen. Onze vriend G. Mul der werd bovendien nog geblesseerd en moest het veld verlaten. Wij hopen, dat zijn blessure niet van ernstige aard zal blijken te zijn en dat hij spoedig weder van de partij is. De Juniores 4 had voor Watergraafsmeer 2 evenmin pardon en noteerde een score van 110; het blijkt toch wel, dat wij some goal-getters in onze gelederen hebben. Juniores 5. Onze benjamins (verleden jaar hadden wij slechts 4 juniores-elftallen) hebben onze verwachtingen verre over troffen door de moeilijke uitwedstrijd tegen Z.S.G.O. met 20 te winnen. Well done, boys! Laat dit een stimulans zijn voor jullie verdere verrichtingen. Adspiranten 1 speelde een buitengewoon goede wedstrijd. Zij bleef Zeeburgia 1 met 71 de baas en dat wil wat zeggen! Adspiranten 2 kwam met de hakken over de sloot, 't Is en blijft echter toch een goede prestatie om in een uitwedstrijd van De Spartaan 2 met 10 te winnen. Adspiranten 3 deed het weer iets royaler en toonde zich de meerdere van De Spartaan 3 door met 51 te zegevieren. Adspiranten 5 deelde met Zeeburgia 5 de punten; beide par tijen wisten eenmaal de roos te treffen. Adspiranten 6 moest tegen Zeeburgia 6 het loodje leggen. Zij verloor met 21. De jongens waren daarbij niet erg fortuin lijk, maar ja, ook Zeeburgia heeft zoiets wel eens medegemaakt. Herinnert U zich nog de kampioenswedstrijd van verleden jaar? Jongens, laat deze tegenslag jullie niet terneerslaan, maar tracht in de komende wedstrijden de schade in te halen. Adspiranten 7 sloeg weer koppen met spijkers en smaakte het genoegen Zeeburgia 7 met lege handen naar huis te sturen; een 4O-overwinning bezorgde hun de eerste 2 punten. Moge het verdere verloop der competitie met het boven staande in overeenstemming zijn! Zondag 23 September. Vorige Zondag een uitgelezen voetbaldag. Vandaag weer het oude liedje: regen en wind; althans in de ochtend. Mijn op timisme om zonder regenjas op stap te gaan, heb ik dan ook danig moeten bezuren. Toen de nood het hoogst was, bracht een olie jas van Hans Swart gelukkig uitkomst. Het voetbal-rad voor onze jeugd heeft bijna op volle toeren gedraaid. Van onze 12 elftallen kwamen er 10 in het veld en ze hebben het er ook nu weer niet slecht afgebracht. Het saldo was: 8 gewonnen partijen, 1 gelijk spel en 1 maal verloren. De Juniores 1 en 4 hadden tot hun spijt een vrije Zondag. Juniores 2 deed het beter dan verleden week. Nu lieten zij het niet op een gelijk spel aankomen, maar wonnen royaal van O.V.V.O. 1 met 70. Wim Vis wist het klaar te spelen om de keeper van O.V.V.O. zeven maal te laten vissen. Juniores 3 opende het seizoen met een 31-overwinning op De Meteoor 1; een uitstekend begin, dat veel goeds voorspelt. Juniores 5 maakte korte metten met S.D.Z. 2 door met niet minder dan *100 te winnen. Denkt er om, jongens, dit is slechts de voor-ronde der eigenlijke competitie; het zal nader hand niet zo gemakkelijk meer gaan. Adspiranten 1 had aan De Spartaan een harde dobber. Na niet 20 te hebben voor gestaan, werden fouten in de ver dediging hun noodlottig. Het einde kwam met een gelijk spel (22). We zullen dit elftal nog wat moeten bijschaven om de juiste opstelling te vinden. Adspiranten 2 zond Aalsmeer 1 met lege handen huistoe. De jongens wonnen met 41. Well played, boys! Adspiranten 3 liet ook vandaag de kaas niet van hun brood eten; de score was zeer bescheiden, t.w.: 10, maar toch, om D.W.V. 3 op eigen veld te kloppen, vergt een behoorlijke pres tatie. Adspiranten 4 kwam voor het eerst in actie. Zij versloeg D.W.S. 4 met korfbal-cijfers, n.l. 64. Mankeert er wat in jul lie achterhoede, jongens? We zullen dat nog eens onder de loupe moeten nemen, denk ik. Adspiranten 5 bracht het tot een verdienstelijke 42-over- winning in de uitwedstrijd tegen De Spartaan 5. Ik heb dit elftal met genoegen aan het werk gezien; zij spelen een aardig Ajax-spelletje; de backs moeten zich hierbij nog wat aan passen. Adspiranten 6 mocht nog geen succes boeken; nu bleef D.W.S. 6 haar met 21 de baas. De oorzaken van de slechte resultaten? Ik zal er een paar opnoemen. Wijdogen vergeet te vaak, dat hij rechtsbuiten speelt. Je moet je vleugel meer houden, Harry! Agsteribbe wil dikwijls te veel doen; men ziet je op alle plaatsen, jongetje, en dat deugt niet; op die manier gaat het verband in het elftal verloren. En, wat ook een voor name factor is: de training. Ik heb terdege gemerkt, dat bij enkelen van jullie, o.a. Broerse, het uithoudingsvermogen ont breekt. Met dat al, hebben jullie toch een aardig elftal, dat zeer zeker meer kan presteren. Adspiranten 7, onze benjamins, deed het ook vandaag weer goed. Nu werd D.W.V. 7 met 3—2 verslagen. Het wijst op een spannende wedstrijd. We zien de verrichtingen van Papavoine en zijn volgelingen met belangstelling tegemoet. Hoewel klein, zijn jullie blijkbaar toch heel wat mans. Zondag 30 September. De ons door De Bilt beloofde zonneschijn heeft vandaag tever geefs op zich laten wachten. Toen wij van ochtend op pad gingen, voorspelde integendeel het grauwe zwerk niet veel goeds. Gelukkig is het echter maar bij dreigen gebleven en mogen wij dan ook terugzien op een in alle opzichten geslaagde voetbaldag. Er stonden voor onze jeugd 12 wedstrijden op het program ma, die allen vlot zijn verlopen en tot resultaten hebben geleid, die gezien mogen worden, doch tevens tot nadenken stemmen. Ook deze Zondag kunnen wij met „zekere" voldoening consta- De kantoorboekhandel die U van alles kan voorzien bij het inrichten van Uw kantoor Weteringschans 223, Tel. 39596-31842-36890 Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 13