M Valet MY VALEI SMEER MEe£ .J. Voor Dames- en Herenstoffen tegen ongekend MAX lage prijzen STOMEN en PENSEN VAN ALLE KIED/ALG I OOPDL/NEN - DEKENS ENZ 'KLEDEN EN TA PUT- PE/N/O/NC CRICKET Gebrek aan moed. Denk om de identiteitskaarten Sint Antoniesbreestraat 98 - Telef. 43363 VOOK Een goed einde van een prettig en succervol seizoen. Onze laatste wedstrijd tegen Kampong 2 is eveneens een overwinning geworden en ondanks de slechte weersomstandig heden is er met animo gespeeld. Door vacantie hadden wij in vallers; wijj vonden echter Hordijk bereid ons elftal te com pleteren, waarvoor onze hartelijke dank. Hoe is het je bevallen bij de cricketers, Ab? Tot wederdienst bereid, hoor. Kampong, eerst ingaande, maakte slechts een totaal van 50. Gesteund door goed veldwerk, hadden onze bowlers er goed het oog in. Vangen van Barentsen, H. Blomvliet (2) en F. A. Dukker hadden hiertoe veel bijgedragen. Alleen G. van Herpen met 25 bood weerstand, doch hij ondervond te weinig steun van zijn medespelers. Ajax, daarna ingaande, maakte het niet onverdienstelijk totaal van 74 voor 5, waarvan J. Schubert een fraaie 28, goed gesteund door H. J. ten Have en Blomvliet met resp. 18 en 12. Het weer werd daarna van dien aard, dat verder spelen on mogelijk bleek. Als men onderstaande eindstand bekijkt, blijkt daaruit, dat onze cricketers het best hebben gedaan in de sterke afdeling, waarin zij waren ingedeeld. Het krachtsverschil tussen de bovenste drie is nihil. Feitelijk behoren wij de tweede plaats in te nemen op grond van het aantal behaalde punten; het gemiddelde van C.V.H.W. is echter een fractie beter. Eén punt verschil met nummer 1 is toch een zeer behoorlijke pres tatie. Als nu de Pieters Graaflanders het volgend jaar weer van de partij zijn, dan is het kampioenschap geen onmogelijk heid. Laten wij het daarop houden. Eindstand 2e klasse B.: 1. Rood en Wit 2 10 6 1 3 13 1.30 2. C.V.H.W9 5 1 3 11 1.22 1 3. Ajax A 10 5 2 3 12 1.20 4. L.C.C9 4 0 5 8 0.89 5. Meikevers 9 3 1 5 7 0.78 1 6. Kampong 2 9 2 1 6 5 0.56 L.C.C.Kampong 2 niet gespeeld. Vrienden, de geest was prettig bij ons; wij hebben weer gezellige dagen met elkaar beleefd, dagen, waarover wij a.s. winter achter de kachel nog zullen spreken. Laat dit zo bijlven, laten wij prettige, eerlijke tegenstanders blijven, de naam Ajax waardig. Onze dag in Bergen is door vacanties enz. niet doorgegaan, maar het afscheid van het cricketseizoen zullen wij nog in ge dachten houden, jullie hoort binnenkort van ons. Onze thuiswedstrijden worden door steeds meer leden be zocht, dat doet ons goed en het zal U goed doen. Steunt ons door Uw gewaardeerde aanwezigheid. Ik mag niet nalaten allen, die hebben bijgedragen tot goed verloop van onze wedstrijden, te bedanken en speciaal een woord van dank aan Jan Lens voor de prima verzorging van het veld. Binnenkort zullen wij U de eindcijfers van onze batsmen en bowlers voorleggen. YRREF. Hoezeer de amateursbepalingen van de K.N.V.B. zich verheu gen over de belangstelling van publiek en pers, blijkt wel uit het volgende artikel, dat in „De Volkskrant" in de rubriek „Ten Geleide" (rubriek van de hoofdredactie) verscheen. In Breda overweegt het bestuur van een oude en goed- befaamde voetbalclub in ernst haar vereniging te liquideren, omdat een fatsoenlijk beheer van zaken onder de amateurs bepalingen van de K.N.V.B. niet meer mogelijk is. In Amster dam mokt een ledenrijke kampioensclub fervent aanhanger van de amateurstaat tegen een reglement dat de autonomie der verenigingen smoort; tegen een paragraaf bijvoorbeeld welke op de kop af uitmaakt hoeveel spelers, reserves en be stuursleden een vereniging 's Zondags uit haar eigen kasgeld gratis naar het tournooiveld mag voeren. In Limburg knarse tanden eerlijke clubleiders om de handhaving van door de prak tijk reeds lang ijdel geworden voorschriften, die zij week na week door spelers en betaalmeesters zien schenden. Van Gro ningen tot Breda schaterlachen spelers om een statuut dat zich zelf overleefd heeft. Van Maastricht tot Amsterdam toornen clubbestuurders tegen een regime, dat hun liefhebberij straffer maszregelt dan hun werk. Onbehagen, spot en toorn genoeg dus in de Nederlandse voetbalmaatschappij. Maar vanmiddag, in de Esplanade te Utrecht, zal voorzitter Karei Lotsy, met het traditionele brok in de keel, toch weer vaststellen, dat de Ne derlandse clubs eensgezind en met ridderlijk idealisme verder strijden onder de banier van het onbesmeurde amateurisme. Een daartoe strekkende motie ligt gereed en de Verenigingen van Eerste Klassers, de oppermachtige fractie van het voetbal- parlement, heeft er een week geleden in een vóórvergadering reeds haar goedkeuring aan gehecht. In deze voorvergadering pruttelde het verzet tegen de vernietiging der club-autonomie in vele hoeken, maar de afgevaardigden gaven al hun bezwaren prijs op het vermaan, dat zij tot elke prijs met een onverdeeld en critiekloos oordeel over het amateurisme ter Bondsvergade ring moesten verschijnen. De V.E.K. besloot in haar eigen vlees te snijden om, zoals haar eigen leden het uitdrukken, „de propagandastunt van de K.N.V.B. te steunen". Het gevolg van deze stunt is, dat het amateurisme in Nederland weer verder afstand neemt van de werkelijkheid en steeds onwaarachtiger wordt. Futiliteiten, zoals in het geval N.A.C., zullen ook in de toekomst worden gestraft - werkelijk ernstige zaken blijven buiten het bereik van de commissie voor amateurisme omdat een verouderd reglement gehandhaafd wordt, dat om over treding vraagt. De hoogste leiding ontbreekt het sinds lang aan werkelijkheidszin, de verenigingen zelf blijkbaar aan moed. De moed om het punt te bepalen, waar volgzaamheid slaafs heid wordt. Spelers, uitkomende in de Afd. Amsterdam (A.V.B.), worden er nogmaals aan herinnerd, dat zij in het bezit dienen te zijn van een identiteitskaart en deze bij iedere wedstrijd moeten kunnen tonen. Bij nalatigheid zal de door de Bond geheven boete op de spelers worden verhaald.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 10