MAX SMEER Voor Dames- en AJAX I kampioen Sint Anfoniesbreesiraat 98 - Telef. 43363 HONKBAL. Het eerste negental heeft er in zijn laatste competitiewed strijd tegen D.O.S. geen twijfel over laten bestaan, wie de sterkste in de Overgangsklasse B is. Hoewel de ingewijden een dag tevoren wisten, dat door de afwijzing van het protest van T.Y.B.B. de titel ons reeds ten deel was gevallen, werden de spelers uit psychologische over wegingen in de waan gelaten, dat de uitslag hiervan nog niet officieel bekend was en dat het kampioenschap tegen D.O.S. kon worden bewerkstelligd. Bovendien hadden de onzen na de 31 nederlaag in Utrecht nog iets goed te maken. Welnu, onze ploeg heeft voor een uitstekend sluitstuk ge zorgd. Werper Maalsté was ditmaal niet bij machte onze hit ters in bedwang te houden. Ook zijn opvolger Van Capelle moest ondervinden, dat Ajax thans veel beter op slag was dan bij het eerste treffen. Een verheugend verschijnsel was het, dat Jan ter Heide en Beumer, die lange tijd hun vroegere slagprestaties niet hadden kunnen benaderen, thans weer in vorm zijn gekomen. Evenals tegen The Catchers toonden zij zich onze beste hitters. Met uitzondering van Bosboom kwa men alle spelers tot een honkslag. Ons veldwerk was eveneens prima. Slechts één aangooi was niet zuiver. Ofschoon Ajax direct gevaarlijker bleek, kon D.O.S. tot de 4e inning stand houden. Kort daarop gingen de Stichtenaren echter door de knieën. Alle Ajacieden waren aan slag geweest vóór de derde nul viel. Het scoringbord wees toen 40 aan. Na een regen van honkslagen werd de voorsprong in de 6e inning tot 70 ver groot. In onze laatste slagbeurt werd het 80. Gijs Duinker was weer in goede conditie. Zestien maal kreeg hij een tegenspeler op 3 slag uit. Alleen staat hij nog iets te veel vrije lopen toe. Het waren er ditmaal zeven. Van de tegen partij waren Van Zijl en Van Capelle de enigen, die een zuivere tik konden geven. Geen enkele D.O.S.-er slaagde er in het derde honk te bereiken. Prins had weer het patent op ver schillende fraaie slidings, waarmede hij zich soms uit een zeer moeilijke situatie redde. Na afloop werden onze honkballers van alle kanten gefelici teerd. Namens D.O.S. bood de heer Scheen met enige sym pathieke woorden onze aanvoerder een bloemstuk aan. Collega Desmit schonk de spelers een foto. Ook van de Honkbal commissie had onze captain een bloemetje in ontvangst te nemen. In het bovenrestaurant werd nog een uurtje gezellig nagepraat. Van grote uitbundigheid was echter geen sprake, want het einddoel is nog niet bereikt. Gelukwensen werden ontvangen van D.O.S., V.V.G.A., Blauw Wit, O.V.V.O., Sparta, T.I.W. en Watergraafsmeer. Ajax op de drempel. Onder zeer gunstige weersomstandigheden heeft Ajax Zater dag 8 September j.l. op het hoofdveld de eerste promotiewed strijd tegen A.B.C. om een plaats in de eerste klasse tot een goed einde gebracht. Op bijzonder hoog peil stond deze ont moeting niet, want tal van spelers vooral die der tegenpartij hadden het met hun zenuwen te kwaad. A.B.C. beging de grote fout de overigens goede tweede honk- man Dijkhuis op te stellen, ofschoon deze een handblessure had. De gevolgen bleven dan ook niet uit. De eerste slagbeurt der alphabeten bracht reeds de nodige sensatie. Kraal onderschatte door een stootslag Duinkers snelheid en ging uit. Toen Dijkhuis na 4 wijd en Tromp door een fout van Beumer op de honken kwamen, zag het er even benauwd voor ons uit, te meer daar de gevaarlijke hitter Marsland in het slagperk trad. Diens harde ,,line drive" ging echter op Ru Kok af, die slechts zijn honk had aan te raken om een dubbelspel op zijn naam te brengen. Een ware op luchting! Prins beging de onvoorzichtigheid na 3 wijd te gaan slaan, wat hij met een nul moest bekopen. In de 2e inning had Ajax, met medewerking van enkele tegenspelers, meer succes. Sterman liet een door Neefjes ge slagen bal glippen, doch laatstgenoemde sneuvelde door een gedwongen loop op het 2e honk. Een vuurpijl van Beumer werd in het middenveld gemist, waardoor Ter Heide zijn ploeg de leiding kon geven. Bosboom ging voor drie slag aan de kant, maar Kraan mikte de bal zodanig achter de korte stop, dat Beumer er 20 van kon maken. Het was André niet mogelijk op een tik van Prins het volgende kussen te stelen. In de 5e omloop van A.B.C. stond Duinker achter elkaar twee vrije lopen toe, waarna hij gelukkig weer de goede rich ting vond. In de gelijkmakende slagbeurt legde ons team de grondslag voor de overwinning. Wel moest Bosboom wederom het loodje leggen, doch Kraan dwong 4 wijd af. Fouten van korte stop, rechtsvelder en vanger, alsmede honkslagen van Hordijk, Kok en Neefjes, leidden er toe, dat Ajax 5 punten kon vergaren. In de volgende ronde kwamen de bezoekers fortuinlijk aan hun eerste punt. Tromp arriveerde tijdig op Koks heiligdom en kon na twee onzuivere worpen ook de overige honken af lopen. De andere twee punten van A.B.C. had onze ploeg even eens kunnen voorkomen. Duinker verleende Olk een vrije doortocht naar het le honk. Morson offreerde Neefjes een vangkans, die niet aanvaard werd. Nagenoeg niemand wist, dat Jan de bal op verzoek van Hordijk had laten rollen. Onze middenvelder verzuimde echter de indruk te vestigen, dat hij de bal moedwillig had laten schieten. Daar de bewuste spel regel (niet te verwarren met „binnenhoog"!) onvoldoende bij de betrokkenen bekend blijkt te zijn, volgt hier de tekst. Regel 43, punt 2, 2e alinea: „De honkloper is uit: als, vóór er twee uit zijn en het le, of het le en 2e, of het le en 3e, of het le, 2e en 3e honk bezet zijn, een speler naar het oordeel van de scheidsrechter opzettelijk een hoge bal of een „line drive" laat vallen. De scheidsrechter moet onmid dellijk deze bal als te zijn gevangen afroepen. (Noot: De honklopers moeten, na het afroepen van de scheidsrechter, naar het honk dat zij bij het slaan van de bal hielden, terugkeren en kunnen dan pas verder gaan, zoals na iedere gevangen bal is voorgeschreven.)" Nadat Sterman driemaal had misgeslagen, deed Kampstra de bal hoog in de richting van de open tribune verhuizen. Hordijk was echter op zijn post. Nochtans kon Olk hierop scoren. De teruggeworpen bal belandde tegen het hek, zodat volgens afspraak ook Morson de thuisplaat ongehinderd kon aanraken. Had hier niet moeten worden gedekt? Onze werper nam Kraal nog voor zijn rekening. Door deze 73 overwinning staat Ajax thans met één been in de eerste klasse. Ook bij feilloos veldwerk zou ons negental hebben gezegevierd. De score was Ajax 02005000X—-7 A.B.C000001200 3 Ajax (Duinker)11 x 3 slag, 6x4 wijd, 2 honkslagen tegen (van Tromp en Marsland), 5 veldfouten. A.B.C. (Marsland)9 x 3 slag, 1x4 wijd, 7 honkslagen tegen (van Kok, Kraan en Neefjes elk 2 en van Hordijk 1), 9 veld fouten. De SpartaanAjax 2. Ook al hadden onze reserves nog een wedstrijd tegen de kampioensgegadigde A.B.C. te goed, de krachtmeting met De Spartaan betekende nagenoeg hun laatste kans om aan de gradatie te ontkomen. Ras en zijn ploeggenoten hebben afdoende aangetoond, dat Extra aanbieding Vistra 80 breed 1,49 per meter Kamgarenruiten 130 br. 4,95 p.m. Bemberg Lavable's 1,99 per meter Grote sortering werkkleding Popline DAMES- en HEREN-JASSEN ook naar maat

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 8