13 de Ben de P Good old Jack AJAX - HAPOËL 't MEUBELPALEIS hieuwendijk 164-170 Amsterdam tel. 49269 Vrijdag 21 September a.s. 70 jaar. 24 October, 8.15 uur, in het OLYMPISCH STADION van onze spelers zodanig door hun mede-amateurs gekreukeld worden, dat zij voorlopig niet mee kunnen spelen, het bestuur hen feitelijk zou moeten schrijven: „Waarde clubgenoot! Ofschoon wij alle waardering hebben voor de lichamelijke risico's, die U heeft genomen bij het ver dedigen van onze club-eer, waardoor U genoodzaakt zult zijn enige tijd hinkend door het leven te gaan, moeten wij U tot onze spijt mededelen, dat U althans op club-kosten niet mee kunt naar onze eerstvolgende uitwedstrijd. Mocht U er be lang in stellen, hoe Uw clubgenoten het er zonder U af brengen, dan zult U öf zich in dit opzicht moeten verzadigen aan radio- en sportverslagen, of er op eigen gelegenheid naar toe moeten hinken." Ik kan U wel zeggen, dat dit amateurisme zonder gevoel, waarbij een gewonde of te oud wordende speler als een stuk afgedaan gereedschap aan de kant wordt geworpen, mij ge stolen kan worden. Deze amateuristische practijk mag aardig zijn voor de K.N.V.B. (inderdaad op Michels toegepast toen deze in de Ned. Elftalclub. was), voor ons, verenigingen, lijkt het mij onwaardig. Adé. Uw eerste indrukken van dit mysterieuze opschrift zullen waarschijnlijk zijn: die nieuwe redactieleden maken van ons clubblad zeker een puzzleblad, zoiets als de Kleine of Grote Denksport. Niets is minder waar dan dat en ik bezit een groot vertrouwen, dat diverse ouderen onder U, mits geboren Mo- kummers, zonder naar de laatste regels van dit artikel te kijken, bovengedrukte puntjes wel door letters kunnen ver vangen, om uiteindelijk het cijfer voor het vraagteken niet te durven invullen. Ik moet U dan even medenemen naar de gezellige oude tijd hoogtijdagen vierde en er dagelijks langs de straten alom be kende venters hun waren aan de man brachten. U kent ze toch nog wel: ffffffareplantjes uitzoeken maar, verse waarrrr, wie heeft er nog oude nikkelen thee- of koffie kannen, ik geef de hoogste waarde voor hazen- of konijnenvel len en de koopman, die 13 „bokkems" en 26 panharingen voor een kwartje gaf. Wat een tijd, wat een tijd, kom er nu eens om. Dit droombeeld van ons oude Mokum, waarbij het geluid van die 13 „bokkems" en die 26 panharingen (ik geloof dat hij ze voor die 25 centen ook nog schoonmaakte) mij in de oren bleef klinken, verschafte mij een kleine inspiratie om één en ander in een aanmoedigend artikeltje voor ons clubblad te verwerken. Na het winnen van het A.R.O.L.-tournooi, waarbij de beker definitief in ons bezit kwam (U weet toch dat zulks een waardevermeerdering van 2.500.in onze prijzenkast be tekent) heeft ons elftal een beste start gehad en uit de thuis wedstrijden tegen D.O.S. en V.S.V. vier punten gehaald. Speciale gebaren, zoals nu de rechterarm even met een rukje naar achter en een vuist makend (zó'n kerel), speciale gezegden zoals nu: vergeet het maar rustig, of „voor mijn ken ie wat", speciale groeten, s.v.p. niet Uw rechterhand omhoog, U mag wel even dat gebaar met Uw duim omhoog maken, zijn dikwijls stimulerend en brengen een geweldige navolging te weeg. Een treffend voorbeeld van het voorbeeld van een in ons mooie Amsterdam, waar Kokadorus op het Amstelveld zekere stimulans was het behalen van het afdelingskampioen schap door ons eerste elftal bij ons vijftigjarig bestaan. Ik zou daarom willen voorstellen, laten wij eens proberen om in dit seizoen, te beginnen met de eerste helft, in onze gedachten terug te keren naar die goede oude tijd, waar die venter het, met nu vergeleken, cadeau gaf. Jongens van het eerste en alles wat met Ajax meeleeft, moge dan als strijdkreet gelden: 13 de „bokkems" en 26 de panharing en dat wij er in mogen slagen, om de „koopman" zo min mo gelijk in zijn hemd te laten staan. So long. C. E. d. V. Onze alom bekende Jack Reynolds, die niet alleen onze trainer is geweest, maar door zijn werken voor de club en door zijn gehele optreden ons aller vriend is geworden, wordt a.s. Vrijdag 70 jaar. Nog steeds volgt hij onze elftallen van hoog tot laag en is hij als het ware de adviserende vader voor onze jeugd. Met het élan van een jeugdige kerel traint hij 's Woensdags nog onze adspiranten. Jack, wij wensen je van harte geluk met het bereiken van je 70e verjaardag. Wij danken je tevens voor alles, wat je in de voorafgaande jaren voor onze vereniging bent geweest en wij hopen, dat je nog vele jarert in goede gezondheid in ons midden zult mogen zijn. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of vele Ajacieden zullen a.s. Vrijdag in de Copernicusstraat 69 van hun belangstelling doen blijken. M. J. KOOLHAAS, voorzitter. FOR HE IS A JOLLY GOOD FELLOW. Reynolds viert vandaag z'n jaardag, Hartelijk gefeliciteerd, ZEVENTIG dat is een mijlpaal, Die je zo maar niet passeert, Heel rood-wit deelt in die vreugde, Drukt je vriendenhand spontaan, Van het jongste adspirantje, Totde oudste veteraan. „Jack" is jaren onze trainer, Daarom schatten wij hem hoog, Maar 't is ook een Gentilhomme, En geboren paedagoog, In zn soort heeft hij de grootte, Van de „Amersfoortse Kei", Hij fabriekte zoveel sterren, Daar verbleekt de „Melkweg" bij. Stop that ball your botterletter, Is that thing soms heet, Take hem first under controle, „So"under your feet Jack je hoort nu bij de „sterken", Namens Ajax zeggen wij, Hoeden aj „Three cheers for Reynolds", Haal er vele jaren bij. TRIC-TRAC. Leden en Donateurs vrije toegang op vertoon van NIEUWE diploma

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 7