behoudens dan het ene doelpunt ineens van dichtbij ingekogeld, waarmee het 11 werd. Pogingen om het spel te verplaatsen, lukten slechts spaar zaam en kwamen grotendeels van v. Brienen en de terug komende v. d. Wel. Bijna had Ditmeyer vóór de rust nog een tweede doelpunt op zijn naam gezet, maar de lat voorkwam een nieuwe achter stand voor V.S.V. Ook een kopbal van Bouwens leverde nèt niet een doelpunt op. Maar aan de andere kant waren de drei gende momenten véél talrijker geweest dan voor het V.S.V.- doel en eerlijk gezegd, was de 11 ruststand voor ons ge flatteerd. De eerste minuten na de rust brachten twee felle V.S.V.- aanvallen over hun rechtervleugel en in deze fase redde doel man Visser ons van een achterstand, door de felle schoten van v. d. Kuil uit z'n doel te boksen. Toen begon ook onze aanval zich weer te roeren. Ook Drager werd actief en met een vijfmans-voorhoede gingen onze men sen de V.S.V.-verdediging te lijf. Westers werd gevloerd, scheidsrechter Heeneman wees eerst naar de witte stip en even later dank zij Arie v. d. Wel, naar het midden, 21. Een omzetting in de V.S.V.-halflinie door het uitvallen van spil Spaans was stellig van veel invloed op het verdere spel- verloop, maar de kentering was daarvóór toch ook al merk baar. Van Dijk's traditionele dribbelgoal bracht met 31 de afsluiting van de eigenlijke kamp. Westers' halve voorzet of schot werd door Hamers in eigen doel gewerkt en een van de mooiste staaltjes tactisch voetbal bleef onbekroond, toen Wes ters een poging tot buitenspelzetten afstrafte door niet af te geven, doch met één ruk door het centrum te stoten, om daar na helaas de bal langs de verkeerde kant van de paal te plaatsen. Van Dijk en Ditmeyer sloten het doelpunten-festijn af, 6—1. Van Brienen, zwaar genomen, had het laatste kwartier het veld moeten ruimen en was vervangen door Wolterink. AchillesAjax. De heer Achilles was in het verhaal van wijlen de heer Homerus een held met één kwetsbare plek. Achilles uit Assen stemde daarmee Zondag j.l. overeen, onze voorhoede kon er althans ook niet meer ontdekken. Ook Ajax Was niet geheel onkwetsbaar en zo is het 11 geworden. Homerus en de amateursbepalingen. AchillesAjax, een „klassieke" wedstrijd dus, waarvan ik U helaas geen verslag kan geven, want Homerus is dood en ik kon niet mee vanwege de amateursbepalingen. Dat is allemaal niet zo erg, Homerus was tóch oud en U zult waar schijnlijk wel de volgende atoombom halen zonder een Achil lesAjax-verslag van mijn hand. Wat wel erg is, is dat v. Brienen, die de vorige week verwond werd tegen V.S.V., dus om zo te zeggen „in en door de dienst", óók niet mee kon en dus als eerste het slachtoffer werd van het hysterisch-amateurisme van de K.N.V.B. Daarnaast moet echter óók gezegd worden, dat men hier, hoe-dan-ook, een op lossing in eigen kring had moeten en kunnen vinden. Over deze materie had ik elders in dit nummer „Onder de Loupe" al het een en ander gezegd, niet wetende, dat de prak tijk mij na één week reeds in het gelijk zou stellen. Intussen moet de Westerse superioriteit nog blijken en moeten we erkennen, dat met name tegen de Amsterdamse clubs, de Noorderlingen het er niet slecht afbrengen. Blauw WitLeeuwarden 12, Blauw WitBe Quick 14, Frisia D.W.S. 22 en AchillesAjax 11. Dat kunnen we toch maar. niet zo over onze Mokumse kant laten gaan. Zondag a.s. AjaxSneek, wat denken onze man nen ervan? ONZE RESERVES. Ajax 2 had een slechte start; slechts enkele spelers, w.o. v. d. Pol, Klopper, Krist en Maurer kwamen tot goede pres taties. D.W.S. had van begin af het spel in handen. Een overbodige manoeuvre van Looyen op de uitlijn leidde: al na enige minuten tot het eerste gevaarlijke moment voor ons doel, waar v. d. Pol de bal mooi uit de lucht plukte. Een flit sende goal van Maurer (volkomen gelijk aan die Ditmeyer later op de middag tegen V.S.V. scoorde) bracht ons tegen de verhouding een 10 voorsprong, die zelfs tot 20 had kun nen groeien toen een kogel van Draayer van de lat terug stuitte, waarop De Groot de terugkomende bal via de vuist van de D.W.S.-doelman corner schoot. Een goede kans, die Huis, doorgebroken, om zeep bracht, was onze laatste illusie op een beter resultaat. Uit een ver diende penalty bracht D.W.S. de stand gelijk en kort daarna was het door een van dichtbij gescoord doelpunt en een mooi schot van de blauw-zwarte rechtsbuiten 31. Na de rust scoorde De Groot nog tegen uit goed aangeven van Draayer, doch het spelbeeld wijzigde niet. Het D.W.S.- elftal speelde gaver voetbal en een snel uitgestoken been van v. d. Pol, na een te zacht teruggespeelde bal van Looyen, voorkwam een vierde tegenpunt, dat gezien de spelverhouding niet onverdiend zou zijn geweest. AJAX-V.S.V. - Westers heeft zich hier door de V.S.V.-verdediging gewrongen, maar zal stranden op doelman Hamers die hem tegemoet komt. Foto: Desmit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 4