AJAX-D.O.S. - Onze verdediging had het niet gemakkelijk tegen D.O.S. Hier stompt doelman Visser uitlopend de bal over de hoofden van vriend en vijand weg. Foto: Desmit Heeft de feuilleton „Rinus wordt prof" in de Sportkroniek suggestief gewerkt? Het zou echter onbillijk zijn door de laatste „moment-op name" van Michels het hele beeld te laten bederven. Rinus is van adspirant tot eerste elftalier een prettig, ge waardeerd en waardevol lid geweest, die aan vele Ajax-succes- sen flink heeft bijgedragen. Bovendien was Michels een ernstig sportsman in de goede zin des woords, die ook tegenslagen sportief wist te incasseren. Voor dit laatste hebben trouwens onze diverse tegenstanders hem ruimschoots de gelegenheid geboden. Ik weet dan ook dat ik namens de Ajax-familie Rinus Michels veel succes in z'n verdere loopbaan toewens. Onze Rinus zal dus niet de middenvoorplaats bezetten, die men hem toegedacht had. U ziet, dat de elftalcommissie ter elfder ure nog een paar extra problemen te verwerken kreeg. Een en ander had tot gevolg, dat wat de voorhoede betreft, de kaarten tweemaal opnieuw geschud moesten worden, waar bij Guus Drager van het ene uiterste naar het andere schoof. AjaxD.O.S. Tegen D.O.S. speelde Ajax een zeer goede eerste helft, met mooie doelpunten van Drager en Van Dijk, waaraan vooral bij het eerste de hele voorhoede van rechts naar links mee werkte. Zo was het reeds na 20 minuten 20 en de druk op het D.O.S.-doel bleef aanhouden en het leek slechts een kwestie van korte tijd, hoe lang de D.O.S.-verdediging het hoge tempo van onze aanval zou kunnen verwerken. Een onverwacht tegenpunt bracht geen wijziging in het spelbeeld. Ajax bleef fel in het offensief en toen D.O.S. even té fel terugbeet, mocht v. d. Wel de bal weer op de witte stip leggen. Dat was 31. Twee minuten later was het 32, uit een penalty tegen wegens hands, naar onze waarneming een nogal onschuldige aangeschoten hands in een onschuldige situatie en met deze stand kwam de rust. Nadien heeft Ajax het hoge tempo niet meer terug kunnen vinden en was het D.O.S. dat de toon aangaf. Waren wij in de eerste helft er met slechts drie doelpunten eigenlijk bekaaid afgekomen, in de tweede helft had D.O.S. stellig een doelpuntje verdiend. Fortuna hield echter de zaak in balans en zo bleven de puntjes bij ons, hetgeen gezien het gehele wedstrijdbeeld, stellig verdiend was. Het is na één wedstrijd nog moeilijk te taxeren, maar ik geloof, dat we tegen D.O.S. de punten veroverd hebben op één van de sterkste tegenstanders van deze competitie. De ploeg uit Utrecht had in alle linies sterke steunpunten en Pindus toonde zich weer een uitstekend doelverdediger. V.S.V. met wraaklust. V.S.V. was niet zo maar naar Mokum gekomen, dat bleek al heel spoedig. De heren uit VelsenIJmuiden-Oost hadden iets te verrekenen. Collectief met ons hele team vanwege de 13 in het A.R.O.L.-tournooi en individueel had hun rechter- wing nog een vordering wegens geschonden prestige op Hans Boskamp. Beide vorderingen werden afgewezen, doch het moet gezegd worden, het was een zwaar voetbalgevecht. 61 na zeer spannende strijd, 't klinkt gek en toch is het waar. Reeds de eerste minuten na de aftrap waren zo enerverend, dat ik mijn oude kwaal, die ik op mijn bezadigde leeftijd kwijt meende te zijn, volkomen terug had. Ik was namelijk zó geabsorbeerd door het spel, dat ik met m'n kiekkastje in de handen de ene spannende situatie na de andere liet passeren zonder knippen. Pas toen ik m'n beroeps collega naast me zag zitten met z'n Leica, vond ik m'n foto grafisch evenwicht terug, maar toen was, althans in de eerste helft, de hoog-conjunctuur bij het V.S.V.-doel weg. Ditmeyer had in het openings-offensief na een duel van ons binnentrio tegen de massieve Velsense verdediging de terug komende bal met een flitsend schot in de hoek gemikt, 10. Na deze vijf minuten Ajax-overwicht kwam een golf van V.S.V.-aanvallen, die pas tegen de rust wat afzakte. Er werd knap gespeeld door de Velser aanvalen knap verdedigd aan onze kant. Visser, Potharst, Boskamp en Elzer vormden een machtige muur, waar de Velser branding op stuk sloeg,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 3