Palace - Bar Dancing Thorbeckeplein 16 Met de jeugd naar Winschoten. Dit verhaal hadden we beloofd, dus vrienden, zet U nog even schrap om te luisteren naar Brown", die U gaat ver tellen van de reis naar het verre en barre Noorden, van de trip van ca. dertig Ajacieden naar de Oldambster dreven, waar de club, luisterend naar de naam W.V.V., eens maar dat is lang geleden haar tenten opsloeg. Ze staan er nog, die tenten. En hoe! De heer Le Marché, voetbalpoëet bij de gratie, medewerker aan tal van clubbladen, legde het eerste contact voor deze reis. Hij vroeg in de jare 1950 onze speciale aandacht voor de mannen uit het rood-zwarte kamp, wier na komelingen zich gaarne wilden meten met de bloem, of het kruim van Ajax. Dat kon! Wel lagen er vele hinderpalen op de weg tussen Amsterdam en Winschoten, maar die dingetjes zijn er nu eenmaal om opgeruimd te worden. Ze werden op geruimd, met als resultaat, dat Zaterdag 30 Juni, een en dertig aan Ajax verwante lieden (jonge en oude) zich aan een chauf feur van Maarse en Kroon toevertrouwden. Via de een-volk- dat-leef t-bouwt-aan-zijn-toekomst-dijk" toch maar een knap stuk werk van onze polderjongens schommelden we de ,,Us-Abe-hoek" in. Er werd bij gezongen. Nou ja, zingen! Als je het hedendaags jazz-geblèr zingen wilt noemen, zit het prachtig. In ieder geval is juffrouw Irene „goodnight" gewenst en vele malen naar bed gebracht. Zij zal nu wel de eeuwige slaap slapen. Gelukkig maar, het lieve kind verdient het! Een mooi land, dat Friesland, met zijn oude stadjes, wijde verten en bonkig vee, maar toch is het ons lang niet onver schillig, als Groningen in zicht komt. Wij proberen er te pleis teren; parkeermoeilijkheden en tijdgebrek doen ons besluiten het elders te zoeken. We slagen, laven ons aan zoete dranken en krijgen telefonisch contact met onze gastheren. Een depu tatie wordt ons tegemoet gezonden. Midden op een eenzame polderweg komt een auto in het vizier. De slee van onze tot nu toe onbekende pleegvader. We kruipen uit de bus, drukken handen en zeggen iets vaags. Over de reis en zo! U kent dat peilend, zoekerig gedoe wel! Brekend ijs! We rijden Winschoten binnen. „Naar het Centrum" staat op een wegwijzer. Je kijkt er van op. Verwacht je hier toch werkelijk niet. Achteraf blijkt de juistheid er van, want Win schoten overtreft onze verwachtingen verre, 't Is een stad. Lyceum, zwembad etc. en inwoners met wie het best te vinden is. Een pluk volk wacht ons op, neemt ons in ontvangst, het clublokaal „De Vereniging" zuigt ons naar binnen. We nippen aan een kelkje, luisteren naar vriendelijke woorden, wisselen handdrukken, horen vele namen en zeggen ook iets, dat goed bedoeld is. Dan spat het gezelschap uiteen, om op geslokt te worden in de huiselijke kring der pleegouders. Het was daar goed toeven. De leiding van onze ploeg kreeg een uitnodiging om 's avonds een auto-tochtje in de omgeving te maken. In drie wagens trokken we er op uit. We hebben ze gezien, die Oldambster boerderijen. Gewoonweg kastelen, met knotsen van schuren en het woningvraagstuk lijkt ons hier geen probleem. Hoogstens zou men kunnen vragen: waar haalt men de mensen vandaan, om die huizen bewoond te krij gen. We staken onze verbazing dan ook niet onder stoelen of banken en de heer Wubs, een der leidende figuren uit de Noordelijke voetbalwereld, zette dit als volgt in de „Win- schoter Courant". Hij vertelde ook nog het een en ander over het voetbaltournooi, wat wij U eveneens niet zullen onthouden, waarmede we twee vliegen in één klap vangen. Hier komt de heer Wuts: HET W.V.V.-JEUGDTOURNOOI. De rood-zwarten wonnen bij de B.-juniores, Ajax in de andere afdeling. Het is van W.V.V. een uitstekende gedachte geweest, dit maal een juniores-tournooi te organiseren, waarbij sterke jeugdelftallen van een Noordelijke en Westelijke eerste klasser als tegenstanders fungeerden van de rood-zwarte jongens. In de eerste plaats was het voor dezen een prachtige ge legenheid hun krachten eens te meten met ploegen, die zij in de normale competitie niet ontmoeten, bij welk treffen nog wel het een en ander valt op te steken en verder was het voor de kijklustigen, die gisteren een wandeling naar het W.V.V.-ter- rein maakten (en dat waren er nog vrij veel) een mooie kans interessante jeugdwedstrijden te zien en kennis te nemen van hetgeen op andere plaatsen in ons land wordt gepresteerd in dit opzicht. De bezoekers zullen zeker niet zijn teleurgesteld "en een ver gelijking zal zeker niet ongunstig voor de jonge W.V.V.-ers zijn uitgevallen, want zij lieten zich op deze zomerse dag van hun beste zijde zien en gaven kranig partij, hetgeen ook wel uit de resultaten blijkt. Het B.-elftal wist beide wedstrijden te winnen, de ontmoeting met Ajax zelfs met grote cijfers, en legde daarmee beslag op een van de uitgeloofde medailles. De oudste juniores, die 's middags eerst de strijd aanbonden tegen Be Quick, brachten het er tegen die ploeg niet gek af en wisten na een aantrekkelijke en vlot gespeelde wedstrijd de withemden een 22 gelijk spel af te dwingen. Met deze ont moeting nog in de benen, moesten ze een uur later aantreden tegen de A.-juniores van Ajax, die voldoende waren uitgerust om practisch gedurende de gehele wedstrijd een hoog tempo vol te houden. De Amsterdammers beschikten over een be hoorlijke techniek, hadden een goed spel-inzicht en waren zeker de meerderen van de Winschoters. De 20 voorsprong, die zij na de rust hadden, was dan ook alleszins verdiend, maar door goed volhouden wisten de rood-zwarten te be werkstelligen, dat het maar een kleine 21 overwinning voor de Ajacieden werd. Daarmee stelden laatstgenoemden zich in het bezit van de voor de A.-juniores beschikbaar gestelde medaille. Verder kreeg Be Quick zowel als Ajax na afloop een herinneringsvaantje aangeboden. De uitslagen waren als volgt: B.-juniores: Be Quick—W.V.V. AjaxBe Quick W.V.V.—Ajax W.V.V2 Ajax 2 Be Quick 2 A.-juniores Be QuickAjax 01 W.V.V.—Be Quick 2—2 W.V.V.—Ajax 1—2 Ajax 2 2 0 0 4 3—1 W.V.V2 0 111 3—4 Be Quick 2 0 1 1 1 2—3 Het oordeel van de Ajax-leiders over het spel van de Noordelijke juniores. Zoals te verwachten was, hadden de leiders der Ajax-jeugd waardering voor de tegenstand, die door de W.V.V.-juniores geboden werd. De heer Van Os (sedert 1900 lid van Ajax) roemde de wijze waarop de W.V.V.-jeugd zich van haar moei lijke taak gekweten had; hij was verrast door het flinke spel der B.-ers. De heer De Bruyn, hoofdredacteur van het Ajax-Nieuws, die vergeefse pogingen aanwendde om een Oldambster boer derij tot de zijne te maken, daarentegen had meer appreciatie voor de goede keuken van zijn pleegouders dan voor het kun nen der W.V.V.-juniores. Hij roemde de schoonheid van Win- Vraagt Uw aandacht voor De verlichte glazen dansvloer Enig in Nederland met le klas Radio.artisten Geopend van 82 uur 's nachts 2—3 2—0 4—1 2 0 0 4 7—3 1 0 1 2 3—4 0 0 2 0 2—5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 13