Tromp en Morson anderzijds, kwam er voorlopig geen wijziging in de stand. Dit geschiedde pas in de tweede helft van de 6e slagbenrt. De zeer gevaarlijke Tromp zond de bal veilig het veld in, welk voorbeeld Marsland volgde. Bouwens verstond die kunst echter niet. Olk stichtte met een korte stootslag ver warring in ons kamp, waaruit Tromp de verdiende gelijk maker kon destilleren. Nadat Duinker met Morson had af gerekend, liet hij Volkers wandelen. Drie honken bemand! Gelukkig bracht middenvelder Neefjes licht in de duisternis door een wolkenkrabber van Leensma onschadelijk te maken. In de 7e inning nam A.B.C. de leiding. Zonder het gebruik van zijn slaghout belandde Kraal op het le honk, stal het 2e en bereikte vervolgens het 3e, toen Duinker met een aangooi naar Kok, Dijkhuis „buitenspel" zette. Tromp zag zich op de zelfde wijze uitgemaakt. Vóór zijn laatste worp had onze pit cher de bal even laten vallen, hetgeen door Kraal handig werd uitgebuit (2—1). De enige maal dat Marsland en zijn volgelingen door het oog van de naald kropen, was in onze voorlaatste slagbeurt. Her Kok, die in de plaats van Bosboom de gelegenheid werd geboden onze stootkracht te vergroten, kwam door een milde bui van korte stop Olk op het le honk. Middenvelder Volkers verzuimde een bal van Kraan te vangen, doch hij maakte zijn tekortkoming goed, door Kok na diens gedwongen loop de weg te versperren./ Prins had zijn dag niet en kon weer uit treden. Een „poeier" van Hordijk werd door Leensma onnauw keurig behandeld. Blokbal; Kraan naar het 3e en Hordijk naar het 2e honk. Ru Kok sloot zich met éen vrije loop bij hen aan. Duinker kon het ronde ding niet ver genoeg wegkrijgen, waarvan Hordijk het slachtoffer werd. Nadat de ontvangende vereniging evenmin succes had ge had, mocht Ajax het voor de laatste maal proberen. Neefjes, die al eerder een hit had gegeven, doch bij het lopen te veel risico had genomen, nestelde zich op het kussen. Aan voerder Ter Heide, die op de curves van de sympathieke Mars land geen vat kon krijgen, werd aan slag vervangen door De Sterke. Dick raakte de bal wel, doch het zette geen zoden aan de dijk. Beumer bracht het zonder slaan verder. Het lot van Her Kok en Kraan werd door Volkers bezegeld, waardoor ons „gezellig avondje" in duigen viel. Moge het slechts uitstel en, geen afstel zijn! Ondanks het vroege aanvangsuur, hebben vele toeschouwers genoten van een zeer spannende wedstrijd, die aantrekkelijker was dan het eerste „gevecht". Onze jongens weten zelf wel, dat zij veel beter kunnen. Als die beruchte nervositeit hun nu maar geen parten speelt. Rode duivels, onderschatten zullen jullie de tegenpartij zeker niet, maar laat geen poging onbe proefd om er natuurlijk op een sportieve manier het uiterste uit te halen. Mannen, ik hoop en vertrouw, dat ik de volgende keer een rooskleurig verslag kan uitbrengen. Sterkte! De score was: A.B.C00000110x 2 Ajax 100000000 1 A.B.C. (Marsland)10 x 3 slag, 3x4 wijd, 4 honkslagen tegen, 5 veldfouten. Ajax (Duinker)11 x 3 slag, 4x4 wijd, 4 honkslagen tegen, 3 veldfouten. Het derde en laatste treffen vindt plaats Zaterdag 22 Sep tember a.s. om 4 uur op het Blauw Wit-terrein. Bij een gelijk spel wordt de wedstrijd verlengd tot er een beslissing is ver kregen. Ajacieden, leeft mee met de verrichtingen van Uw clubgenoten! Het tweede nog niet veilig. In de Overgangsklasse is nog steeds niet uitgemaakt, wie naar de tweede klasse moet afdalen. Ajax 2 heeft, evenals H.C.K., 9 punten en De Spartaan 8, doch H.C.K. en De Spartaan moeten elkaar nog bekampen. Slechts bij een overwinning van H.C.K. zouden onze reserves van de degradatie-zorgen bevrijd zijn. Laatstgenoemde wedstrijd stond voor Zondag 9 September op het programma. Naar verluidt wenste H.C.K. als thuisclub op Zondagmorgen te spelen, maar De Spartaan gaf wegens voetbalbeslommeringen aan de voorafgaande Zaterdag de voorkeur. Hoe het ook zij, H.C.K. wachtte die Zondag tever geefs op de bezoekers.' Ook het afgelopen week-einde is het er niet van gekomen. Op zijn vroegst zal dit aanstaande Zaterdag het geval zijn, tenzij het bondsbestuur oordeelt, dat onze Amsterdamse concurrenten niet zijn opgekomen. Het spreekt vanzelf, dat Ajax met de hierboven geschetste gang van zaken allerminst zijn instemming kan betuigen. Gesteld, dat de bewuste wedstrijd dezer dagen doorgang vindt en niet ten gunste van H.C.K. eindigt, dan zal ons tweede pas een der laatste dagen van September in het veld komen. Niet alleen hebben onze reserves vele weken niet meer ge honkbald, doch voor het overgrote deel ook niet meer ge oefend. Vanwege de grote onzekerheid te dien opzichte, kan men het onze Honkbalcommissie niet euvel duiden, dat zij een goede speler van het tweede ten vijfde male voor het eerste negental „the struggle for life" opstelt, waardoor de betrokkene niet meer voor het lagere team mag uitkomen. Het zou voor de Spartanen spijtig zijn, als zij zonder strijd moesten degraderen, doch aan de andere kant mag onze ver eniging niet de dupe worden van het trage verloop der com petitie. ETE. Ons groot assortiment kantoorartikelen waarborgt ons devies: Weteringschans 223, Tel. 39596-31842-36890 Amsterdam &OC.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 11