ASBEEK BRUSSE Bonthuis „DE BLAUWVOS" BONTMANTELS, ook naar maat A. F. STRIKKERS Keuze uit ruim 250 rijwielen (div. merken) Hulpmotor-rijwielen, Philips- en Erres- Radio, Haarden, Haardkachels, Gasfor nuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wasmachines, Wringers, Meubelen, Woningtextiel, enz. Desgewenst op termijn Electr. en Autogenische Lasinrichting Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Reparatie Koninginneweg 255, Tel. 95701 Moderniseren (biJ Amstelveenseweg) Tramlijn 1-2-16 zij er niets voor voelen hun plaats in de Overgangsklasse prijs te geven. Ajax 2 was over alle linies beter en won dan ook ver diend met 135. Groots was het spel van beide teams niet, wat in het algemeen ook van de leiding gezegd kan worden. Gelukkig behoefden wij na de zege geen appèl aan te tekenen tegen een o.i. onjuiste beslissing. De Spartaan protesteerde echter wel tegen het medespelen van Van Dobberegt. De laat ste strohalm? Door een en ander werd de prettige sfeer, die de wedstrijden tussen beide verenigingen steeds heeft geken merkt, enigszins vertroebeld. De derde slagbeurt leverde Ajax een 30 voorsprong op. Ras en Los dwongen een vrije loop af en stapten op de thuis plaat, nadat de korte stop der ontvangende club een door Her Kok geslagen bal niet onder controle had kunnen krijgen. Laatstgenoemde kwam binnen op een tik van Van Lobberegt. In de gelijkmakende slagbeurt had Nep na een goede klap geen moeite voor De Spartaan tegen te scoren, toen Leurs een hoge bal van Van Lier miste. De 7e inning, die al zo vaak in een honkbalwedstrijd het keerpunt heeft betekend, leek ons bij dit treffen noodlottig te zullen worden. Twee veldfouten en een gelijk aantal honkslagen stelden Van Lier c.s. in de ge legenheid met 43 de leiding over te nemen. Onze jongens lieten zich hierdoor echter niet ontmoedigen. In de voorlaatste inning mochten Van Lobberegt en Frans Mossing Holsteyn achter elkaar naar het le honk gaan, Den Edel sloeg raak, waarna Leurs en Ras van onvoldoend veldwerk profijt trok ken. Dit vijftal kwam ook behouden thuis. Her Kok kreeg daartoe na een keurige tweehonkslag de kans niet. Twee meppen resulteerden voor de gastheren nog in een punt, doch even later maakte Ajax aan alle onzekerheid een einde. Den Edel en De Sterke hanteerden de knuppel vaardig en Metzger ingevallen voor Leurs verschafte zich een vrije loop. Nadat alle Ajacieden aan bod waren geweest, was ons puntenaantal -mede door zwak veldwerk der Spaarn- dammerdijkers tot 13 gestegen. De Spartaan zag geen kans meer de achterstand te verminderen. Ajax 2A.B.C. Ons tweede negental, dat nog één punt 'nodig had om zich definitief in veiligheid te stellen, heeft op Voorland de kop loper A.B.C. het vuur na aan de schenen gelegd. Met 42 bleven Sterman c.s. in de meerderheid, waarmede zij tevens het kampioenschap van de Overgangsklasse A. veroverden. Ofschoon A.B.C. twee invallers telde, zal het tegen ons eerste negental heel anders voor de dag moeten komen om enige kans op promotie te hebben. In het begin wees niets er op, dat de overwinning der gasten nog aan een zijden draad zou komen te hangen, want na de eerste inning stond het reeds 03. Olk gaf terstond een honk- slag en kwam, nadat twee zijner clubgenoten waren uitgegaan, op een gemiste vangbal van Bouwens binnen. Morson for ceerde een vrije loop. Volkers stelde hen in staat de thuisplaat te overschrijden. Laatstgenoemde werd echter op het 3e honk uitgetikt. Onze tweede slagbeurt bood de mogelijkheid de achterstand te verkleinen. Inderdaad leverde ze 1 punt op, al kwam dit op een goedkope manier tot stand. Frans Mossing Holsteyn mocht wandelen en Van Lobberegt ditmaal onze beste slagman gaf een goede klap. Wegens „schijn" kon Frans zijn voet ongestoord op het thuishonk zetten. Henk ter Heide liet het op 4 wijd aankomen. Van Lobberegt sneuvelde op het 3e honk, mede doordat Ter Heide te ver was opgedrongen. Meer zat er in deze inning niet voor ons in. Ook A.B.C. kon door een cadeautje een punt aan zijn totaal toevoegen. Toen Volkers door 4 wijd het eerste honk had bereikt, gooide Van Lobberegt te laag naar Ter Heide aan, waardoor deze miste. Onze eerste honkman liep echter zo traag naar de bal, dat de A.B.C.-er gemakkelijk voor de vierde run kon zorgen. In de 7e inning gelukte het Ras, na een foutje van de le honkman, een punt voor ons in de wacht te slepen. In het eind stadium begonnen er zich voor A.B.C. donkere wolken samen te pakken. Van Dekken werd een trip naar het honk toege staan, Ras joeg de bal het veld in, waarna Van Dekken on gemotiveerd werd „uitgeteld". Ofschoon hij iets te veel had getrokken, was hij zeker in toen de bal op het tweede honk werd gegooid. Los redde zich door „velderskeus". Metzger, die inmiddels de plaats van De Sterke had ingenomen, kwam even eens op een kussen. Alles hing nu van onze hitter Her Kok af. Helaas, hij ging uit door „binnenhoog". Tot overmaat van ramp liet de spelregelkennis van onze aanvoerder te wensen, want hij ging op»de hoge bal lopen, waarmede deze match toe het verleden behoorde. Een voor ons ietwat onbevredigend einde. Nico kan op een goede wedstrijd terugzien. De Canade zen Marsland en Morson, die een week te voren tegen de grote concurrent Sparta elk een homerun hadden geslagen, kregen nu geen schijn van kans. Vermelding verdient de wijze waarop onze tweede honkman De Sterke bij een onbesuisde worp op het le honk dekte. A.B.C. neemt revanche. Ons negental, dat in de tweede promotiewedstrijd tegen A.B.C. aan een gelijk spel genoeg had, heeft niet aan de ver wachtingen kunnen voldoen en moest met 21 de eer aan zijn belager laten. Al zijn de gedetailleerde cijfers van beide ploegen nagenoeg met elkaar in overeenstemming, toch heeft Ajax meer moeilijke ogenblikken beleefd dan de tegenpartij. De zege van de thuis club mocht dan ook verdiénd heten. Was de ietwat gewijzigde ploeg van A.B.C. uitstekend op dreef, onze vertegenwoordigers konden door een te grote nervositeit niet tot hun normale slag prestaties komen. Vooral het spel van Prins en Jan ter Heide leed onder het gewicht van deze ontmoeting. Onze eerste slag beurt bood anders gunstige perspectieven. Prins bleef in door een fout van Tromp en nam vervolgens bezit van het 2e honk. Een opofferingsslag van Hordijk bracht hem zelfs op het 3e kussen. Bij een korte tik van Ru Kok aar zelde werper Marsland even, waardoor Prins, dank zij een schitterende sliding en mede doordat catcher Kraal miste, ons eerste en enige punt ter wereld kon brengen. Kok had zich inmiddels naar het volgende honk begeven. Duinker ging wel uit, doch Ru was al weer naar het 3e honk vertrokken. Zonder resultaat echter, want Neefjes verdween op 3 slag. Ook onze rivalen kregen na één nul spelers op de honken; Dijkhuis door middel van 4 wijd en Tromp door velderskeus. Een klap van Marsland verwerkte Beumer tot een dubbelspel. In de 4e inning vroeg vanger Kraal de aandacht, door een foutbal van Neefjes te midden van het publiek keurig op te pikken. Duinker wilde niet achterblijven en deed Dijkhuis na 3 wijd retireren. Ondanks honkslagen van Beumer en Hordijk enerzijds, Betaling binnen 3 maanden zonder rente-berekening Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Haarden, Kachels, Rijwielen enz.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 10