en zachte worpen met het nodige effect hadden zijn tegen spelers niet terug. Brands, de jeugdige pitcher der gastheren, kon de Red Devils niet in bedwang houden, al dient hierbij niet uit het oog te worden verloren, dat zijn kameraden hem meermalen in de steek lieten. Later kwam ook de ex-Ajacied Nottrot nog op de plaat, hetgeen een kolfje naar de hand van onze spelers was. Na een derde deel van de wedstrijd wees de scorekaart, dank zij Duinker, Van Lobberegt en Prins, 31 in ons voordeel aan. Duinker sloeg in de 5e inning R. Kok en Ter Heide binnen. In de 7e en 9e ronde werden er nog 3 resp. 5 punten aan toegevoegd. Gestimuleerd door een uitlating van een N.H.B.-official, bewees Prins nog lang niet op zijn retour te zijn. Evenals Van Lobberegt bracht hij het tot twee honkslagen. Een 131 zege op een gevaarlijke outsider was voorwaar geen slecht resul taat. Na een enerverende strijd heeft ons eerste negental zijn belager T.Y.B.B. er met 43 onder weten te houden. Het spel peil was beter dan in menige wedstrijd in de le klasse. Gedurende vier innings wist Duinker, met medewerking van Prins, Beumer en R. Kok, de geel-zwarten in toom te houden. Ook voor ons was succes voorlopig niet weggelegd, al kregen wij betere kansen. Zo joeg Duinker in de tweede slagbeurt de bal ver het veld in, doch deze werd prompt gevangen. Jan ter Heide ontfutselde een vrije loop en zou zeer waarschijnlijk het thuishonk tijdig hebben bereikt, als hij met één man uit zijn kans had afgewacht, want Neefjes liet een honkslag opschrij ven. Nu ging onze aanvoerder door onoordeelkundig honklopen uit. Beumer kon de situatie niet meer redden. Bij het begin van de tweede helft deponeerde de Haarlemmer De Wit de bal ver in het veld, doch hij zou toch zijn uitgegaan, als vanger Ter Heide de ietwat te laag aangegooide bal niet had los gelaten. Zo leidden The Yellow Black Boys na de eerste de beste tik. Het zou echter 02 worden, alvorens de Meerclub begon in to zien, dat het ernst was. Hartgers plaatste de bal op een onbemand stuk grond en Smit wilde niet bij hem achter blijven. Mede doordat er weer iets aan onze afweer haperde, kon Hartgers ongehinderd zijn voet op de rubber plaat zetten. In de 6e inning brak voor Ajax de zon door. Prins stuurde op 4 wijd aan en stal nadat Hordijk zijn plaats op de bank weer had opgezocht met een fraaie sliding het 3e honk. Dank zij een opofferingsslag van Kok, in de richting van het le honk, rolde hij behouden over de „eindstreep", al hadden de Haar lemmers daarover een andere mening. Duinker kreeg 3 slag, doch de vanger liet de bal schieten, waardoor Gijs toch nog op het kussen belandde. Ter Heide dwong 4 wijd af en Neefjes kwam hem met een ferme tik achterna. Met drie honken bezet, wist Beumer zich goed te beheersen en liet de onzuiver ge worpen ballen onaangeroerd. Hierdoor kon Duinker de balans in evenwicht brengen. Het was spijtig, dat Beumer na „vel- derskeus" van Kraan ten onrechte een nul werd toebedeeld, want anders zou de als pinch-hitter opgeroepen Herre Kok nog aan bod zijn gekomen. Nu moest deze als eerste man in de 8e inning beginnen en sloeg het ronde ding in de handen van de linksvelder. Prins deed hem dit kunstje na. Hordijk raakte het le honk iets te laat aan. De 8e inning was beslis send. R. Kok liep vergeefs naar het le honk, doch Duinker en Ter Heide hadden nog een pijl op hun boog. Het gejuich was niet van de lucht, toen Beumers forse zwaai met het hout de thuiskomst van zijn twee clubvrienden betekende. Toch kwam onze zege nog even aan een zijden draad te hangen. Smit kon rechtsomkeer maken, doch F. Buschman mocht zich naar het le honfy begeven en liep ongestoord door, toen De Wildt een tweehonkslag uit zijn hout toverde. Vierdrie! Al kostte het Duinker veel inspanning, toch wist hij zijn club voor verder onheil te behoeden. Opgetogen verlieten toeschouwers en spe lers de arena. De spelers van T.Y.B.B., tegen wie wij zowel uit als thuis een sportieve wedstrijd hebben gespeeld, toonden zich goede verliezers. Bravo, mannen! Ajax heeft met de degradatie-candidaat D.W.S., die zich de laatste weken danig deed gelden, veel minder moeite gehad dan verwacht werd. Het publiek kreeg maar weinig interes sante dingen te aanschouwen. Op het werpen van Van Leersum had Ajax weldra een ruime voorsprong. Zijn plaatsvervanger Mewe stond een groot aantal vrije lopen toe. Ook de oude rot Meenhorst kwam er nog aan te pas. Bijna al onze spelers hanteerden de knuppel vaardig. Zo had Bosboom een slag- gemiddelde. van 1, R. Kok 0.66, Prins 0.50, Ter Heide 0.40, Neefjes en Kraan 0.25 en ten slotte Hordijk 0.20. Bij D.W.S., dat driemeal tegenscoorde, was Heymans met twee tikken de beste man aan slag. Al waren wij met deze 203 zege weer twee kostbare punten rijker,de strijd zelf was er een om dadelijk te vergeten. Zestwee voor The Catchers, zo luidde de stand na vier slagbeurten. Deze voorsprong dankten onze rivalen voor namelijk aan het feit, dat ons veldwerk door fouten werd ontsierd. Zoals meermalen het geval is geweest, had de Ajax- machine enige tijd nodig om op volle toeren te kunnen draaien. Ten slotte behaalden onze rode duivels een verdiende 86 zege, doch niet dan nadat de Ajax-familie heel wat angstige ogenblikken had moeten doorstaan. Nadat twee Ajacieden voor nul aan de kant waren gegaan, kwamen de volgende twee door 4 wijd op de honken. Door flink trekken daagde Bosboom de vanger uit naar het 3e honk te gooien, wat deze ook deed. De riskante opzet van Harry slaagde, want met een sliding kwam hij juist op tijd binnen. Wel sloeg Prins de bal nog voor twee honken, doch zijn opvol ger werd een prooi van werper De Graaf. De tegenpartij was door de achterstand allerminst geschokt. Juffermans nam met een stevige tik bezit van het 2e honk. Even later profiteerde hij van een te lage aangooi van R. Kok op het 3e honk. Visser volgde de voetsporen van zijn clubgenoot, wederom na een tekortkoming in ons middenveld. Ajax nivelleerde al spoedig de achterstand. R. Kok verdween op 3 slag. Duinker plaatste de bal echter goed in het veld en Neefjes kreeg een vrije loop toegestaan. Ter Heide zag zijn fouttik voorbij het 3e honk op bijzonder fraaie wijze door Walker ingepikt. Beumer nodigde Duinker uit het tweede punt ter wereld te brengen. The Catchers voelde er niets voor, zich de wet te laten voor schrijven. Rietbergen zou stellig zijn uitgegaan, als Beumer de bal bij een botsing niet had laten vallen. Walker kreeg na 3 wijd een zeer slap balletje van Duinker, welke prompt het veld werd ingelepeld. Beumer, die als velder geen fortuinlijke wedstrijd speelde hij struikelde ook nog eenmaal over een honk verwisselde met Hordijk van plaats. Intussen was de thuisclub tot 62 uitgelopen. Naderhand werd ons veldwerk aanmerkelijk beter, hetgeen in de score duidelijk tot uiting komt. In de 5e inning werd Neefjes prachtig uitgevangen door Visser, die ook verder de naam van zijn club alle eer aan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 9