Honkbal-afdeling. Max en Rob beiden met 0 konden gaan nadenken in de kleed kamer over de score, die zij hadden kunnen maken. Eerst Hans in gezelschap van Wim brachten enige ver betering; het grote vuurwerk kwam echter toen Ferry en Henk Blomvliet elkaar hadden gevonden. De score vloog de hoogte in. Van 4 voor 33 werd het 5 voor 104 en als Henk het veld moet ruimen met bovengenoemde score achter zijn naam, gaan Ferry en Henk Pil op dezelfde voet voert. Als wij om 4 uur gaan theedrinken, is de score opgelopen tot 167 voor een verlies van 6 wickets en besluit Ferry Sr. te sluiten. Ik vergat haast nog te vermelden, dat het weer ons niet meezat deze dag. Elk ogenblik probeerde Pluvius roet in het eten te gooien, doch telken kere was het weer enige^tijd droog en vervolgden wij onverstoorbaar onze innings. Wij hadden 2 uur en 25 minuten van de speeltijd overgela ten aan L.C.C. om de runs te maken en zij maakten dankbaar gebruik van deze decisie en openden met de Gebr. Kantebeen op het bowlen van Jan Schubert en Schirmer, derhalve een bewijs, dat zij voor de runs zouden gaan. Op een score van 20 kreeg Schubert, de oudste van de twee, l.b.w. De jongste Kantebeen had voorlopig geen zin zich te laten verschalken, hoewel de kansen daartoe zich wel voor deden. Ook ons bleef de regen echter niet gespaard en met opge trokken broeken stonden ook wij in een nat veld te fielden. De score steeg langzaam maar zeker en het scoringsbord wees reeds 114 runs aan toen A. Kantebeen door Henk Pil schitterend werd gevangen. Wij dachten de zaak reeds voor elkaar te hebben, maar Stikfoort dacht er anders over en klapte enige vieren bij elkaar, die ons koude rillingen bezorg den. Hans stond echter op een kans te loeren en als Stikfoort een tikje onvoorzichtig wordt, is Hans er als de kippen bij om hem laag bij de grond te vangen. De laatste batsmen worden door Jan en Ger spoedig opge ruimd en een kwartier voor het einde van de speeltijd kunnen wij als winnaar het veld verlaten. Jan en Ger hadden keurig gebowld, hoewel Jan nog enige pech had door gemiste kansen. Jan Schubert bowlde 4 voor 60 en Ger Schirmer 6 voor 32. Wim Schoevaart had slechts 2 legbyes doorgelaten, derhalve een keurige prestatie. Ondanks het slechte weer hebben Mevr. Blomvliet en Wil Dukker de gehele dag gescoord, bedolven onder jassen, enz., waardoor zij zeer zeker een hartelijk applaus hebben verdiend. Daar gaan ze, jongens. Dank U. Onwillekeurig gingen wij met onze gedachten 15 jaar terug, toen het tweede negental van S.C. Haarlem zo sterk was, dat het Ajax 1 uit de eerste klasse verdrong. Het was des tijds nog mogelijk, als reserve-ploeg een plaats in het dorado te veroveren. Daar S.C. Haarlem 2 van zijn recht geen gebruik maakte, bleef ons team voor de eerste klasse behouden. Thans bleek de ploeg van Vrugt belangrijk aan kracht te hebben verloren, want zij kreeg er ongezouten van langs. Ferment en Beugeling waren niet in staat de regen van honk- slagen tegen te houden. Op invaller Pasteuning na, konden alle Ajacieden op een of meer honkslagen bogen. Neefjes, R. Kok en Hordijk lieten o.a. een driehonkslag zien en Prins zelfs een homerun. Onze korte stop Kraan, die overigens een sublieme partij korte stop speelde, bood Haak de gelegenheid de hatelijke nul te doen verdwijnen. Eindstand 281. Aan de Dijk heeft Ajax er hard voor moeten vechten om D.W.S. beide punten te ontnemen. Aanvankelijk deelde Ajax de lakens uit (04), doch dit was niet naar de zin van de blauw-zwarten, die op hun beurt flink uit hun slof schoten. Het zag er voor onze vereniging dan ook triest uit, maar ten slotte konden onze uitverkorenen met een moeizame 108 zege naar het andere eind van de stad terugkeren. Ondanks alle nattigheid en een 40 achterstand kon Ajax in de krachtmeting met H.F.C. Haarlem op Voorland beide punten in de wacht slepen (137). Ook in de return-wedstrijd bleef Ajax met 186 meester van het terrein. De 85 overwinning op het tweede negental van V.V.G.A. werd niet bepaald zonder slag of stoot verkregen. Het duurde geruime tijd voordat Ajax tegen de zeer enthousiast spelende ambtenaren op temperatuur was. In de 4e inning kwam R. Kok fortuinlijk op de kussens en thuis na een opofferingsslag van Hordijk. Voordien hadden De Graaf en Van Amstel voor de tegenpartij de bal goed geraakt, maar daar bleef het bij. Toch werd het niet lang daarna 11. Een tik van Hoogendijk ver werkte Kok niet snel genoeg, hetgeen eerstgenoemde na een mep van Ter Schiphorst uitbuitte. Met de stand 43 te onzen gunste in de 8e slagbeurt viel er omtrent het eindresultaat nog niets te zeggen. Hoewel geen der Ajacieden een safe-hit wist te geven, kwam het V.V.G-A.-veld onder zo'n grote druk te staan, dat er vier fouten uit voortvloeiden. Met een 83 voor sprong en nog een slagbeurt te goed, leek er geen vuiltje aan de lucht. De gasten gaven echter geen krimp. Wel moesten twee slagmensen onverrichterzake terugkeren, doch even later werd Van Bobberegt met honkslagen van Van Voorthuysen, Ter Schiphorst en Brands begroet. Meer dan twee punten leverde dit slagfeest nochtans niet op. D.O.S. komt de eer toe ons de eerste nederlaag te hebben toegebracht. De kanaries, die vooral op eigen grond heel wat mans zijn, konden beter met het slaghout overweg dan Ter Heide en de zijnen. Voorts was het werpen van Maalsté van beter gehalte dan dat van Van Lobberegt en Kok. Onze ploeg kon niet meer dan één honkslag voortbrengen. Wel gaf Prins nog een ferme tik, doch de bal had met iets meer concentratie door Van Zijll gevangen kunnen worden. Desgevraagd deelde de leider van D.O.S. ons mede, dat het zijn ploeg tot dusver niet had meegezeten. Bij dit treffen waren zijn discipelen gelukki ger dan de onzen, al kwam de 31 zege de Domstedelingen zonder twijfel toe. Was ons slaan zwak, het veldwerk was meer dan voldoende. Wat D.O.S. kan, kunnen wij ook, dachten de spelers van The Catchers. Staken de Stichtenaren ons door betere slag prestaties de loef af, onze Amsterdamse concurrenten zege vierden doordat ditmaal ook ons veldwerk onder de maat bleef. Ons team begon veelbelovend, want 3x4 wijd en een mis greep van de tweede honkman leverden ons twee runs op. In de 2e inning namen De Graaf c.s. echter geen halve maat regelen. Door enige vrije lopen, fouten en een honkslag wisten zij liefst 5 punten te vergaren. In de 3e omloop kwamen ook onze representanten op goedkope wijze aan een tweetal pun ten. In de 7e slagbeurt wist rood-wit zowaar de stand op gelijke voet te brengen. Neefjes mocht wandelen, waarna Jan ter Heide hem met een tweehonkslag binnen bracht. Onze captain ging echter uit, welk lot Kraan en Bosboom deelden. Tegen het slotoffensief der gasten bleek Ajax niet bestand te zijn. Onze pitcher kon geen ontzag meer inboezemen en stond zijn plaats dan ook af. Tot overmaat van ramp stapelden onze fielders fout op fout. De victorie onzer tegenstrevers was dan ook verdiend. Behalve Ter Heide, brachten aan onze zijde Prins, R. Kok en Neefjes het tot een honkslag. Onze nieuwe aanwinst Gijs Duinker welkom in onze club begon heel goed met een no-run-zege op S.C. Haarlem 2. Blijkens zijn homerun liet hij zich ook aan slag niet onbetuigd. Dit geldt eveneens voor Prins, Hordijk en Neefjes. De wapen dragers werden ditmaal met 210 verslagen. Het pas gepromoveerde reserve-negental van V.V.G.A., dat dit seizoen tot opmerkelijke verrichtingen kwam, door sterke ploegen als T.Y.B.B., The Catchers en D.O.S. in het zand te doen bijten, kreeg geen kans om ook Ajax aan zijn zegekar te binden. Integendeel, de thuisclub moest aan den lijve onder vinden, dat er met haar buren niet te spotten valt. Niettemin had de G.A. door De Graaf het eerst succes, waarmede deze zoals later zou blijken voor zijn ploeg de eer redde. Jan sen was de enige, die op het werpen van Duinker een honkslag kon produceren. Laatstgenoemde speelde, bijgestaan door zijn velders, een uitstekende wedstrijd. Van zijn afwisselend harde Een goed begin is het halve werk, daarom een goede leverancier voor Uw kantoorbenodigd heden direct vanaf het begin Weteringschans 223, Tel. 39596-31842-36890 Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 8