Cricket-afdeling. c[L f Ji Jb Na het goede begin van het seizoen, een draw tegen Rood en Wit 2, had de volgende wedstrijd een veel minder resultaat. Wij moesten aantreden tegen C.V.H.W. in Heemstede. Na een gewonnen toss mochten we gaan batten. Het begin was wei nig hoopvol, daar er reeds 2 wickets neer waren voor 1 run. Met Ger Schirmer (27) en Hans Dukker (8) aan de wickets ging het beter, maar toen ook deze uit waren, deed alleen Henk Blomvliet met 13 runs nog eén duit in het zakje. De rest faalde op heti goede bowlen van Roodt en Feitz. Ons totaal was 66. Daarna fieldend konden wij niet verhinderen dat C.V.H.W. ons totaal passeerde met 54 runs. De wickets werden broeder lijk verdeeld. F. Dukker 324, Theo Barentsen 337 en Ger Schirmer 331. Onze derde wedstrijd ging tegen Kampong uit Utrecht. Daar ons veld nog niet voor cricket gereed was vonden wij gastvrijheid bij Cric. Wij hadden Jan Schubert weer in de gelederen en deze was met 749 het grootste struikelblok voor het Kampong-elftal. Kampong ging eerst batten en bracht het mede namens v. Herpen 19, Ufkes 26 en Greeve 20 not out, tot het zeer behoorlijke totaal van 116. Bowlingcijfers: J. Schubert 749, G. Schirmer, die niet erg gelukkig was, 215 en Th. Barent sen 119. Ten Have (18) en Hans Dukker (16) gaven ons een goede start. Daarna kwam er een kleine terugval, maar Schirmer (40) en Pil (30) brachten ons in veilige haven. Vooral het batten van Pil was een openbaring. Zijn innings bevatten vele mooie slagen. Voor onze vierde wedstrijd moesten wij op bezoek bij Mei kevers. Het was die dag koud en guur weer en in de stromen de regen waren wij genoodzaakt om te fielden. Dit was dan ook de oorzaak dat het totaal van Meikevers 168 werd, waar toe de verregaande nonchalance bij het vangen van onze zijde niet weinig bijdroeg. Niet minder dan zes man kwamen in de dubbele cijfers, waarvan Damman 43 not out topscorer werd. Dat onder die omstandigheden de bowlingcijfers niet bijster mooi waren laat zich wel begrijpen. G. Schirmer kwam er nog het beste af met 335, J. Schubert 046, Th. Barentsen 1—23, M. Griebling 1—14, Hans Dukker 1—23, H. Pil 1—9, en W. Schoevaart 112. Het lag eerst in de bedoeling om te trachten voor de runs te gaan, maar toen na de goede scores van Ten Have en Henk Blomvliet resp. 23 en 22, de wickets zo verbijsterend snel begonnen te vallen, werd besloten, om de tijd uit te spelen, hetgeen na veel inspanning gelukte. Max Griebling, die minstens een half uur op de mat stond, bleef met Theo Barentsen not out. Derhalve de tweede draw in dit seizoen. Onze vijfde wedstrijd speelden wij in Leiden tegen L.C.C. Prachtig warm cricketweer, het weer waarin een batsman zich eigenlijk het best op zijn gemak voelt. Ons totaal was 130. Een behoorlijk totaal op de sterke bowlerij van L.C.C. F. A. Dukker 55, W. Schoevaart 22, H. Blomvliet 2ü en H. J. ten Have 12, waren de mensen, die de runs maakten. Jammer genoeg is het ons niet gelukt om L.C.C. onder dit totaal uit te krijgen. Daarvoor was het vangen te slecht. P. Kantebeen, Montfoort, A. Kantebeen en Streckvoort met Ons cricket-team op mars naar de overwinning op de Meikevers. FotoDesmit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 6