VALEI ASBEEK BRUSSE STOMfM*v PffiSM Keuze uit ruim 250 rijwielen (div. merken) Hulpmotor-rijwielen, Philips- en Erres- Radio, Haarden, Haardkachels, Gasfor nuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wasmachines, Wringers, Meubelen, Woningtextiel, enz. Desgewenst op termijn Electr. en Autogenische Lasinrichting Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 ï?M r VOOR VAN ALLE HLED/A/G I OONDl/NEN - DEN ENS ENZ RL EDEN EN TA PUT- ELE/N/O/NC waren, hadden ongelijk, het was een vlotte, aardige strijd, waarin de Haagse verdediging geen vat kon krijgen op onze goed combinerende en switchende voorhoede. Men zou deze linie hoogstens kunnen verwijten, niet nog meer goals gemaakt te hebben wat zeer goed mogelijk ge weest zou zijn maar met zeven goals vóór staat dat ietwat inhalig, zelfs op het V.U.C.-veld, waar we dikwijls toch niet aan de bescheiden kant bleven. (Magische stralen uit de V.U.C.-tent?) We brachten het volgende elftal in het veld: v. d. Pol Klopper Boskamp Anderiesen Looyen Bouwens Bakker Dijk Westers v. d. Wel Drager Het begon al heel spoedig met ëen pracht voorbeeld van een switch, waarbij alle medewerkers opvallend goed werk deden vanaf een plaats, die niet de hunne was. Arie v. d. Wel zette het spul knap in gang vanaf de rechtsbinnenplaats, v. Dijk gaf een voortreffelijke dribble weg op de rechtsbuiten plaats en plaatste zo mooi de bal voor het doel, dat Drager vanaf de middenvoorplaats niet kon laten er goedkeurend tegen te knikken. Dat was 10. Even later was het bijna 11. V.U.C.'s middenvoor brak door en loste langs de uitlopende v. d. Pol een machtige dreundie dei lat beukte. Luttele minuten later werd het echter 20 voor ons, want Westers brak door, omspeelde de doelman en scoorde. No. 3 was voor de Bakker, die op een pass van v. Dijk onder de vallende keeper door het doel trof. V.U.C. beet toen even terug en scoorde haar eerste tegenpunt. De Ajax-aanval bleef echter het spel beheersen, twee mooie combinaties, resp. door Drager en v. Dijk opgezet, vonden wel geen bekroning, doch na een op de centimeter nauwkeurige combinatie van Westers en v. d. Wel deed laatstgenoemde de bal strak en hard in het V.U.C.-doel verdwijnen. Intussen had ook de V.U.C.-voorhoede de tanden laten zien, maar v. d. Pol, die keepte als in z'n beste dagen, hield zelfs schoten van het zwaarste kaliber. Na de rust ging het licht op en beleefden we een korte perio de van V.U.C.-overwicht, waarin ons achtertrio zeer goed werk verrichtte. De goal, waarop gewacht werd, kwam zoals ge bruikelijk juist aan de andere kant. Arie v. d. Wel brak op een pass door het centrum en liet no. 5 noteren. V.U.C. antwoordde met 5—2. Van Dijk gaf toen een ere-rondje ten beste, liep door de V.U.C.-verdediging, passeerde de keeper, ging even met de bal hetj doel door en bracht hem weer naar het veld- middelpunt, om V.U.C. voor de zevende maal in de gelegen heid te stellen af te trappen. Bakker had het laatste woord en bracht de eindstand op 72. Dq vraag, die U ongetwijfeld zult stellen, is: was Ajax zo sterk of V.U.C. zo zwak? Ik geloof, dat de waarheid in het midden ligt. V.U.C. was geen tegenstander van grootse allure, maar er werd toch bij ons te knap gespeeld, dat dit alles zou verklaren. Het goede keepwerk van v. d. Pol kwam b.v. zeker niet op rekening van V.U.C.'s zwakheid, want de Haagse voorhoede schoot vrij veel en goed, maar onze doelman plukte de felste schoten uit z'n doel en wist het juiste ogenblik om uit te komen. Ook van Klopper, die naast de weer goed in vorm zijnde Boskamp verdienstelijk debuteerde en van v. d. Wel viel veel goeds te vertellen. Onze voorhoede in haar geheel mocht er trouwens wezen, ondanks het feit, dat we zonder eigenlijke centervoor speelden. Voor mogelijke twijfelaars aan bovenstaande beschouwing bracht de wedstrijd tegen Emma wel het bewijs, dat ons rood-wit weer een pittige combinatie in het veld brengt. De v. d. Gijpen zijn waarlijk geen doetjes op voetbalgebied en de 30, die onze mannen wisten te boeken, was stellig geen te grote beloning voor hun betere voetbal. De opstelling was nu: v. d. Pol Potharst Boskamp Krist Bouwens Westers Bakker v. Dijk Huis v. d. Wel Drager Het uitvallen van Drager wegens een arm-blessure na een half uur spelen, noopte tot enige omzettingen, waardoor Wes ters weer op de middenvoorplaats belandde, Bakker links buiten, Huis rechtsbuiten werd, Bouwens opschoof naar de linkhalfplaats en Looyen het elftal completeerde op de spil- plaats. U ziet, het was nog al ingewikkeld. Knappe doelpunten werden gemaakt, waarvan er één dat van Bakker helaas niet toegekend werd. Ook nu speelden we in feite zonder middenvoor en nu zeer merkbaar, want Huis was tegen deze taak niet opgewassen. Het centrum won dan ook in kracht, toen Westers na de om zetting weer centervoor kwam te staan. Van Dijk scoorde ons eerste doelpunt, toen de Emma-ver dediging met inspanning van alle krachten Drager van de bal gewerkt had. In de tweede helft deed Bakker op de linker vleugel opvallend goede dingen en uit een voorzet van hem schoot Westers keihard in doel, waar de knuisten van Emma's doelman nog wel even redding brachten, doch niet konden verhinderen, dat Huis de bal toch in de touwen deed belanden. Van Dijk bracht met een dribble-goalevenals in Den Haag de stand op 3(L Al met al zie ik de verrichtingen van ons eerste met ver trouwen tegemoet en sta optimistischer tegenover onze rood witte toekomst 'an een jaar geleden, toen ik natuurlijk alleen in beperkt vertrouwelijke kring zei: Ik zal blij zijn als we er dit jaar zonder kleerscheuren afkomen. Dat leek wellicht wat overdreven pessimistisch, nadat we in het voorafgaande seizoen toch nog kampioen waren ge worden. Maar ik voelde de moeheid na het grootse gouden feest in de hele Ajax-machine en dacht aan overeenkomstige phasen in onze Ajax^geschiedenis. De harde competities geven nimmer tijd tot uitblazen en voor een moe elftal was de vorige competitie met twee on herroepelijke degradatie-slachtoffers zeer gevaarlijk, zoals de geschiedenis trouwens wel bewezen heeft. Natuurlijk zijp er nog moeilijkheden, b.v. de samenstelling van onze halflinie, hetgeen trouwens ook niet te verwon deren is, waar onze club in een jaar tijd een halflinie v. d. Hoe venv. d. HartStoffelen van internationale klasse is kwijt geraakt. Maar ik geloof, dat we met de formatie van ons eerste een heel eind gevorderd zijn en dat rood-wit weer een woordje mee zal spreken in de komende competitie. ADÉ. Betaling binnen 3 maanden zonder rente-berekening Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Haarden, Kachels, Rijwielen enz.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 4