dienst, dat de functie van 2e voorzitter bij hem in goede handen is. Tussen al die verdwijnende en nieuw gekozen functionaris sen door, hebben we onder Koolhaas' vaardige hand op één avond nog een hele agenda verslonden. Natuurlijk gaf Jan Elzenga weer een boeiend jaar-overzicht van ons verenigings leven en gaf Wim Volkers een dwars-doorsnede van onze huis houding, met alle mee- en tegenvallers en even natuurlijk beloonde de vergadering beide „solisten" met een dankbaar applaus. De schuchtere poging van enkele leden voor en achter de groene tafel om tot contributie-verhoging te komen, faalde, hetgeenl niet te verwonderen was. Wil zo iets een kans van slagen hebben, dan moet het een wei-gefundeerd en goed voorbereid voorstel zijn, door het bestuur als zodanig ter tafel gebracht. Dat dwars door deze discussies heen ook nog een voorstel werd besproken om de entree-prijzen te verhogen, noopte mij tot de opmerking, dat hierover ter vergadering geen beslissing kon worden genomen, daar het niet op de agenda stond en bovendien de vaststelling van de entree prijzen steeds een kwestie van zuiver bestuursbeleid is ge weest. Dat overigens over de prestaties in het afgelopen seizoen geen juichkreten werden aangeheven behoudens dan over onze junioren was begrijpelijk en verheugend, omdat er een realisme uit sprak, dat via de erkenning van tijdelijke zwakte kan en moet leiden tot grotere inspanning, betere resul taten en weer terugverovering van de oude glorie. En hier grijp ik even terug op de slotwoorden in het afscheid van Jan Schoevaart in ons vorig nummer: „En als steeds de goede clubgeest ons blijft schragen, zal het waarachtig wel gaan." Onze honkballers. Op het groene veld trekken de prestaties van onze honk ballers de aandacht. We zagen onze „Rode Duivels" tweemaal winnen, beide malen na eerst een achterstand te hebben ge boekt en beide keren na zeer spannende strijd. T.Y.B.B. werd van de eerste plaats verdrongen en Zondag j.l. werd de andere ernstige concurrent, „The Catchers", door onze jongens waarvan Ru Kok een dag te voren als vrijgezel door mej. Stien Mens uitgevangen werd uitgeschakeld. Zoals U reeds in weinig woorden op de eerste pagina is medegedeeld, staat ons honkbal-team nu op de drempel van het kampioenschap en misschien zijn ze er al over, dat hangt van het protest van T.Y.B.B. tegen D.O.S. af, dat Donderdag 16 Augustus in behandeling komt. De voetbal rolt weer. Na de „narrow escape" in het vorige seizoen, kijkt de Ajax- gemeenschap natuurlijk met zeer grote belangstelling uit naar de verrichtingen van ons perste. De première hebben we dit jaar aan Den Haag gegund, waar op 8 Augustus V.U.C. en Ajax elkaar ontmoetten in een wedstrijd, die half om half in natuur- en kunstlicht gespeeld werd. De 466.816 Hagenaars (469.8163000), die niet gekomen De redactie zoals deze de laatste jaren was samengesteld. FotoDesmit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 3