Een „Oude Kei" ging been. Voor wie Jan Schoevaart meer dan 40 jaar gekend heeft in vrijwel altijd leidende functies, is het moeilijk te vatten, dat hieraan nu een einde gekomen is. Jan Schoevaart in 1910: De spil van ons eerste, wiens harde kop de ballen wegsloeg, die het doel van zijn Ajax bedreigden. En later kwamen uit diezelfde harde kop de talloze originele ideeën, die mede Ajax een club van uitzonderlijk formaat en karakter maakten. Vrijwel geen enkele sector van ons verenigingsleven, of Jan Schoevaart heeft er zijn stempel op gedrukt. Clubavonden, feesten, jeugdvoetbal, clubblad, het is maar een greep uit het vele. En om bij het recente verleden te blijven: onze revue Ajax in 't Goud en onze Jubileum-tentoonstelling, daarin zaten een enorme hoeveelheid Jan Schoevaart-eenheden! ,,De particuliere secretaris van de clubgeest" is geloof ik wel de beste bijnaam, die we Jan kunnen geven. Wat J.S. Tric-Trac voor het clubblad heeft betekend, is moeilijk te schatten en ook op dit terrein zullen we hem zeer missèn. En hem niet alleen, want ik val hier van de ene vacature in de andere, nog een plaats aan de redactietafel kwam leeg. Als een donderslag aan de heldere hemel trof ons het heengaan van Frits de Bruyn. Hoezeer ik dit betreur, weet ieder, die op de Algemene Ver gadering aanwezig was en mij hierover gehoord heeft. Ik blijf ook hier bij mijn mening, dat Frits momenteel niet te ver vangen is. Hij kende door zijn jarenlange werkzaamheden in de Jeugdcommissie allen, die het rood-witte shirt droegen om zo te zeggen van binnen en van buiten en was daardoor zó op de hoogte van ons Ajax-leven, dat hij onze Kroniek kon schrij ven als geen ander, want ook de journalistieke gave om het geen hij te vertellen had, smakelijk en prettig leesbaar op te dienen, ontbrak hem niet. Er is helaas tevergeefs van verschillende kanten hemel en aarde bewogen om onze „Brown" weer terug te brengen achter de redactie-tafel. En zo is een van de merkwaardigste redacties, die ons blad ooit bezeten heeft, uit elkaar gevallen. Merkwaardig, omdat ze op tal van punten en zelfs belang rijke, stopperspil, amateurisme b.v. het helemaal niet met elkaar eens waren en desondanks voortreffelijk hebben samen gewerkt. Een woord van dank voor de zeer prettige samen werking is hier zeker op z'n plaats. Ik moet helaas nog verder gaan met het uitluiden van scheidende functionarissen. Deze A.V., die blijkbaar alle „op gekropte" mutaties van de laatste jaren te verwerken kreeg, nam ook afscheid van onze eerste penningmeester Wim Volkers. Wim heeft, na jarenlang onze club voortreffelijk op het groene veld gediend te hebben, ook achter de groene tafel een eerste rangs prestatie geleverd. Toch voelen we dit weggaan niet zo erg, want ik geloof niet, dat het blijvend is en zou er een lief ding om durven verwed Onze scheidende penningmeester Foto: Desmit den, dat we Wim Volkers t.z.t. wel weer in een andere functie terug zullen zien. (Dat zelfde geldt trouwens ook voor Frits de Bruyn). Hetgeen echter niet wegneemt, dat ook Wim Volkers alleen al voor hetgeen hij reeds gedaan heeft, de dank van ons Ajax ten volle verdiend. Ik zou hier de „Afscheid-reeks" hebben besloten, ware het niet, dat twee prominente leden afscheid hebben genomen van de Elftallen-commissie. Henk Anderiesen, voortreffelijk en bescheiden steunpilaar van onze club, die altijd bereid was onze club te dienen, daar waar men vond dat het nodig was, heeft ook het bijltje er bij neergelegd. En last not least, het heengaan uit de Elftallen-commissie van Theo Brokmann. Met opzet heb ik dit voor het laatst bewaard, om te beginnen en te eindigen met een „Oude Kei". De man, waarover ik in ons Gouden Boek reeds schreef: Theo Brokmann, die nu als speler, bestuurslid en voorzitter van de Elftallen-commissie een staat van dienst heeft, -die naar mijn mening in onze club uniek is. Sindsdien zijn er nog weer een paar jaar bijgekomen en afscheid hoef ik hier niet van Theo te nemen, hij zit gelukkig nog achter de bestuurstafel. Maar dank en waardering alléén voor hetgeen Theo presteerde als voorzitter van onze Keuze commissie, is zeker geen overdaad. Dankbaar ben ik óók onze vriend Wim Bruynestein, omdat hij op zijn besluit om heen te gaan terug is gekomen en met mij waarschijnlijk wel heel Ajax, want secretaris van de Elf tallen-commissie is een moeilijke taak, die we bij Bruynestein in goede handen weten. Ik weet niet of U het reeds gemerkt heeft, maar ik ben in feite zo ongeveer bezig een verslag te geven van onze Algemene Jaarvergadering, waarin mutaties in bestuur en commissies een zo grote plaats innamen, dat je je afvraagt, of er ook nog wat anders gebe.urd is. Ja, natuur lijk, want voor hen, die gingen, kwamen anderen. Dat Ferry Dukker de plaats van Wim Volkers in zou nemen, sprak wel vanzelf, hij heeft als 2e penningmeester z'n sporen reeds ver diend en zal zeker niet teleurstellen. Leentvaar Ajacied van het goede hout zal Ferry als 2e penningmeester terzijde staan. Onze vriend Jan Koomen heeft reeds zo'n staat van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 2