Voor al Uw FEESTGEBAK naar 'Banketbakkerij J. Potharst Spaamdammersir. 122-124, lel. 46480 Reisbureau Maarse Kroon Voor Uw uitwedstrijden in Europa! Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252 zaak, dat de gastheren door toedoen van Ignatius konden juichen. Door een inzinking van werper Weppner kon Buizert het halve dozijn vol maken. In de slotfase hadden wij nog een sprankje hoop, dat Ajax goed uit de bus zou komen. Herre Kok sloeg raak en snelde, nadat H. ter Heide en Den Edel door goed veldwerk waren geëlimineerd, veilig over de thuis plaat. De hoofdscheidsrechter, die trouwens toch niet gelukkig in zijn beslissingen was, besliste echter anders. Ondanks deze nederlaag, was er geen reden tot ontevredenheid. Den Edel plukte in het middenveld verscheiden vuurpijlen uit dö lucht. Ook Pasteuning nam een moeilijke bal buiten de foutlijn voor zijn rekening. De werper der thuisclub, De Koning, wist slechts twee Ajacieden op 3 slag uit te krijgen. Zijn veldspel was echter voortreffelijk. In dit onderdeel waren de bewoners van Spangen beter dan de onzen, zodat de zege hun toekwam. De wedstrijd Ajax 2E.H.S. was bijna een reprise van de „beruchte" match T.I.W.Ajax 2 geworden. Ook nu stonden onze jongens bij het ingaan van de laatste slagbeurt ver voor (156), doch de Haarlemmers liepen zienderogen in. Het was 1514 geworden, alvorens de laatste slagman der keurig uit gedoste tegenpartij uitging. Alzo ging ons reserve-team met twee kostbare punten strijken, waardoor ontsnapping aan degradatie nog mogelijk is. Komt nu allen des Woensdags avonds nog eens flink oefenen, boys! Door de tussenkomst van Pluvius is het een onaantrekkelijke en langdurige geschiedenis geworden. E.H.S., een ploeg die lange tijd zeer goede kampioenskansen had en nu haar derde nederlaag in successie leed, stond aan vankelijk met 10 voor, doch de gelijkmaker liet niet lang op zich wachten. De bezoekers liepen andermaal uit, doch Ajax wist weer bij te komen. Ofschoon de Spaarnestedelingen stellig hun plicht tegenover de andere degradatiecandidaat (H.C.K.) deden, bereikten zij toch niet die vorm, welke zij in de eerste helft der competitie hadden getoond. Ons negental legde echter niet voldoende geestdrift aan de dag om nu reeds de strijd in zijn voordeel te doen beslissen. Sommigen schoten in tactiek tekort. Frans Mossing Holsteyn en Los Sloegen nog wel eens te gretig, anderen daarentegen lieten meermalen juwelen van slagballen ongebruikt. Later werd dat echter beter, waardoor nadat verschillende tegenspelers hun geluk op de plaat hadden beproefd onze score zeer gunstig werd. Door de regen was de grond echter zeer vet geworden, zodat het ook voor Van Lobberegt een probleem was de bal goed over de thuisplaat te krijgen. Zelfs moest Blom er aan te pas komen, doch ook deze kon met de vochtige bal niet veel uitrichten, zodat Nico het maar weer ging proberen, met het hierboven vermelde resultaat. Bij de voetbalwedstrijd AjaxEmma was het reeds pauze, toen onze honkballers de douches konden opzoeken. ÉTÉ 29 Juli was de grote dag. AjaxT.Y.B.B. Wie zou het win nen? In ieder geval had de winnaar zeer goede kansen voor het kampioenschap. Nu ben ik helemaal niet van plan om een wedstrijdverslag te schrijven. Dat doet een ander wel. En mocht het zo zijn, dat die ander het ook vergeet, dan kan ik alleen maar advise ren om maar te komen kijken, dan heb je ook geen verslag nodig. Laten wij het direct maar zeggen, dat de wegblijvers een spannende wedstrijd hebben gemist. Zo'n echte strijd om de punten, om die enkele punt, die er gescoord werd. Een wed strijd, waarvan het vrij talrijke publiek, gezeten op onze tribune, zeer heeft genoten. Een wedstrijd, trillend van span ning, om de suprematie van de 2e afdeling der overgangs klasse, waarvan het peil eerste klasse was. Nu heb ik nog niet verteld, dat onze jongens gewonnen hebben, het spannende resultaat was 43 en hoewel we nog niet op het beroemde satijn zitten, begint het toch wel zacht aan te voelen. Zo gaat onze ploeg aan de kop, twee punten vóór op no. 2, met een gelijk aantal gespeelde wedstrijden en nog drie wed strijden voor de boeg. De eerste thuis tegen D.W.S., dan uit tegen de Catchers en thuis tegen D.O.S. Duszullen we over drie weken de kampioensvlag kun nen hijsen Echter is het zo ver nog niet. Als er een mogelijk heid zou bestaan, dat ik met praten dit als vast-staand kon voorspellen, dan konden ze de rood-witte lap wel klaar leggen. Maar we moeten er nog wat voor spelen. D.W.S. staat op de laatste plaats, dus in theorie moet dit een gemakkelijke wed strijd zijn. Maar zo lang als ik de ballenï nu al over de plaat Firma H. Nagiegaal Bezorgen door de gehele stad. heb zien werpen, heb ik eigenlijk nog nooit positief kunnen zeggen, hoe de uitslag van een honkbalwedstrijd zou zijn. Maar we hopen op winst. Wij, niet spelenden, verwachten eigenlijk ook niet anders, want we hadden van te voren afgesproken, dat één jaar lang genoeg was voor Ajax in de overgangsklasse. Daar gaan we dus, in de goede richting, nog een paar weken en we weten wat meer. En dan de beslissende wedstrijden tegen de kam pioen van de andere afdeling, want één van deze ploegen gaat naar de eerste klasse. Goed beschouwd kon er voor de aanvang al wel gezegd worden, dat we goede kansen hadden. Het grote veld, een waarborg voor goed spel, omdat de spelers ruimte hebben en geen publiek in hun directe om geving, dan niet te vergeten een dag met het mooiste weertje wat er te bedenken was, niet te warm, niet te veel zon, nee, net precies goed. En vooral niet te vergeten, onze clubfoto- gi*aaf, die eerst een plaatje kwam maken (je maakt nu een- ,maal geen foto's van clubs die verliezen), maar bovenal, Harry was twintig minuten voor de wedstrijd begon, in de kleed kamer aanwezig. We hebben eerst wel even naar de klok gekeken, je kon niet weten, want stel je nu voor, dat zo'n lamme klok achter liep, maar nee, alles klopte als een bus, de jongens waren dus geheel volledig bijeen, bijna een half uur voor de aanvang. En dat is heus erg belangrijk en wij hopen, dat hij dit voor de laatste wedstrijden zo zal herhalen, dan zijn wij hem daar allemaal een beetje dankbaar voor. Het geeft direct een rustig idee, zo juist de rust, die onze jongens soms in een wedstrijd iets te kort komen. Tegenwoordig zijn we misschien niet zo bijgelovig als vroe ger. Dan stonden we soms om de tafel in de kleedkamer, een slaghout werd er opgezet en alle handen er omheen. Op kin derlijke wijze wilden wij hier bereiken, dat er iets als een inspirerende kracht door allen heen voer, waardoor je van te voren als het ware de tegenslagen te lijf ging. Nee, daar lachen we nu een beetje om en toch? Het zou niet zo gek zijn, als ze het dan tóch weer zo deden, waardoor allen als één het veld in gingen. Maar wij leven nu in die verlichte tijd en die kerels van vroeger, die hadden het mo gelijk wel nodig ook. Deze tijd heeft zulke dingen niet nodig. In deze tijd is men veel meer op zichzelf aangewezen dan zo'n twintig jaar ge leden. Je moet meer op jezelf kunnen vertrouwen. Maar dat wil niet zeggen, dat we toch symbolisch zo iets nog wel eens mogen doen! En dus zijn we in gedachten in de kleedkamer rondom een tafel en daar staat dan het slaghout. De handen van onze spelers zijn er nu omheen gelegd en zo gaan we de laatste wedstrijden in! Good luck, luitjes! JOOP F. S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 11