HONKBAL - AJAX-T.Y.B.B. - Prins scoort ons eerste punt na een „opofferingsslag" van Ru Kok. Foto: Desmit deed. Ter Heide en Beumer (met 2 resp. 3 honkslagen dit maal onze beste hitters) ranselden er lustig- op los. Toen bei den scoorden, omdat Bosboom, Kraan en Prins hadden mogen wandelen, leefde er weer hoop in de harten der rood-witten. Werper Gevaert had inmiddels de bal ter hand genomen, doch moest later toch weer zijn taak aan De Graaf overdragen. De 5e slagbeurt bracht het keerpunt. Duinker sloeg wel drie keer mis, doch vijf vrije lopen hadden tot gevolg, dat Neefjes en Ter Heide de vijfhoek konden passeren. Een dreun van Prins werd wel is waar onschadelijk gemaakt, doch Beumer kon ons hierop de leiding bezorgen. In de voorlaatste ronde liet catcher De Waard zich nogmaals tot een aangooi op het 3e honk ver leiden. Hij deed dit echter niet feilloos, zodat Kraan (die er liefst zes keer een vrije loop wist uit te peuren) geen moeite had de stand op 6-8 te brengen, welke nog hoger had kunnen zijn, als Prins niet al te veel risico had genomen. In de gelijk makende slagbeurt zag het er nog even benauwd voor ons uit. De Waard was spoedig uitgeschakeld, doch te langzaam reageren van Duinker bracht Gevaert op het kussen. Visser en Leemhuis verschaften zich een vrije loop. Drie honken vol! Duinker voelde zich toen pas goed in zijn element. Rietbergen kreeg geen schijn van kans en Kraan zorgde er met een onbe rispelijke aangooi naar Kok voor, dat wij er zonder kleer scheuren doorkwamen. André speelde weer een uiterst be trouwbare partij korte stop. Daarom was het eigenlijk jam mer, dat hij als loper -ook nu drie honken bezet even niet oplette, waardoor ons de kans op een of meer punten ontging. Een klap van Juffermans vermocht Duinker niet meer te verontrusten, want vlak hierna maakte hij er een einde aan. Het was een zwaarbevochten, doch verdiende overwinning. De cijfers waren: The Catchers: 9x3 slag, 20 x 4 wijd, U honkslagen tegen, 4 veldfouten. Ajax: 18 x 3 slag, 10 x 4 wijd, 3 honkslagen tegen, 7 veld fouten. Ook bij foutloos veldwerk zou onze ploeg aan het langste eind hebben getrokken. Volledigheidshalve zij medegedeeld, dat de weersomstandig heden zeer ongunstig waren. Eenmaal moest de wedstrijd zelfs worden onderbroken. Hiermede is voor een belangrijk deel het grote aantal vrije lopen verklaard. Bovendien kon het Meerboys-terrein niet bepaald egaal worden genoemd. Na afloop tracteerde het echtpaar Kok één dag getrouwd op gebak, wat de spelers, reserves en officials zich goed lieten smaken. Ware het niet, dat T.Y.B.B. na haar nederlaag tegen D.O.S. protest had aangetekend, dan zouden wij van daag de kampioensvlag hebben kunnen hijsen. Het resultaat daarvan dient derhalve te worden afgewacht. In ieder geval kan ons eerste negental Zaterdag 18 Augustus om 4 uur op eigen veld de spanning verbreken, door D.O.S. een punt af handig te maken. Met de Utrechtenaren hebben wij overigens nog een appeltje te schillen. De Honkbalcommissie spreekt de hoop uit, dat vele leder* en donateurs van hun belangstelling blijk zullen geven. Toen Ajax 2 in Rotterdam tegen Sparta aantrad, waren er meer toeschouwers dan men gemeenlijk bij een eerste klasse wedstrijd in Haarlem of Amsterdam pleegt aan te treffen. Het gaat de leerlingen van Jan Blomvliet, die pas kort in de over gangsklasse uitkomen, doch niettemin tot de sterksten be horen, zeer naar den vleze. Zij hebben op Spangen over een fraaie accomodatie de beschikking. Bovendien wordt bij elke thuiswedstrijd een programma uitgegeven. Het zou de honk- balsport zeker ten goede komen, als een club uit Rotterdam spoedig tot de eerste klasse doordrong, maar dan liefst naast Ajax! De Spartanen behaalden na een aardige kamp een ver diende, doch geflatteerde 62 zege. Leurs gaf terstond het goede voorbeeld en overschreed na een behoorlijke klap de thuisplaat. In de 3e inning namen de Maasstedelingen het heft in handen. Heyt en Voormolen legden er goed het hout op en straften een /misgreep van onze verre veldeiï Metzger on verbiddelijk af. Vervolgens deden Buizert en De Bruin nog een duit in het} zakje. Halverwege de strijd gaf Ras zijn tweede tik, waarna Pasteuning die inmiddels voor Metzger was ingevallen hem met een hit in staat stelde de achterstand tot 42 te verkleinen. Foutjes van Blom en Ras waren oor-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 10