Het Juniores-tournooi om de Insulinde-cup. mam Vóór van dit tournooi een beknopt verslag te geven, moet ik, volledigheidshalve, eerst even memoreren, dat onze jeugd op dezelfde dag bij Go Ahead in Deventer de moeilijke opgave had, om de beker te verdedigen, die ons le juniores-elftal al daar reeds in de twee voorafgaande jaren had weten te be machtigen. Er stond dus veel op het spel, want bij een even tuele derde overwinning zou de beker voorgoed in het bezit van Ajax komen. Onder bekwame leiding van de heren De Bruyn en Gupffert, hebben onze jongens zich op eminente wijze van hun zware taak gekweten en op overtuigende wijze beslag gelegd op het zo begeerde kleinood. Met drie overwinningen (6 goals vóór en slechts één tegen) werd de finale bereikt en door deze 't liefst met 70 van Quick, Nijmegen, te winnen, werd de kroon op het werk gezet en de eerste prijs behaald. Door deze pres tatie hebben zij Ajax' goede naam in de provincie opnieuw bevestigd. Met vreugde heeft de gehele Ajax-familie de uitslag ver nomen en heer Brown" zal het wel niet onder zich laten om deze kranige verrichting in de Ajax-annalen te boekstaven en aan de vergetelheid te ontrukken. Na bovenstaande uitweiding, die U mij wel ten goede zult houden, is het duidelijk, dat de Jeugdcommissie verplicht was om twee elftallen samen te stellen, die in staat werden geacht onze kleuren op twee fronten met ere te verdedigen. Er werd derhalve een beroep gedaan op enkele prominente juniores, die reeds in de hogere regionen hun vuurdoop hadden onder gaan. Leo Bartels, Arend v. d. Wel en Theo de Groot werden daarom uitgenodigd om het team, dat voor de Insulinde-cup zou spelen, te versterken. De deelnemende clubs voor dit tournooi waren in twee groe pen van vier elk ingedeeld, t.w. Groep A.: A.D.O., Ajax, 't Gooi en B.V.V. Groep B.Blauw Wit, D.O.S., M.V.V. en Neptunus. Onze Maastrichtse vrienden waren reeds de vorige dag ge arriveerd en bij hun respectievelijke pleegouders onder ge bracht. Van deze plaats een woord van welgemeende dank aan hen, die zich zo belangloos voor de Ajax-zaak beschikbaar hebben gesteld en de taak van gastheer op zulk een uitnemen de wijze hebben vervuld. De wedstrijden zouden om 10 uur aanvangen, doch daar A.D.O. onderweg motorpech had gekregen en daardoor een minuut of twintig te laat op het appèl verscheen, werd een half uur later begonnen, met het voornemen de verloren tijd in de loop van de dag weer in te halen. De eerste ontmoetingen hadden plaats tussen B.V.V. A.D.O. (0—2), Blauw Wit—M.V.V. (1—2), D.O.S.—Neptunus (0—1). Daarna volgden Ajax—B.V.V. (4—0), 't Gooi—A.D.O. (01) en NeptunusBlauw Wit (12). Onze spelers lieten zich van meet af van hun beste zijde kennen; zij gaven een partij voetbal te aanschouwen, die hoopvolle verwachtingen voor de toekomst deed koesteren. Een subliem spelende achterhoede,, een snelle, goed door de halflinie gesteunde voorhoede, vier doelpunten van uitstekend gehalte, mijn liefje, wat wil je nog meer! Na een korte pauze werd vervolgd met: Ajax't Gooi (30) en D.O.S.M.V.V. (05). Ook in de wedstrijd tegen 't Gooi was het Ajax-team in splendid form en de uitslag 30 in ons voordeel dan ook volkomen verdiend. Evenals in de vorige ontmoeting, viel het goede samenspel van Arend v. d. Wel en Leo Bartels op. De scherpe, afgemeten passes van Arend naar links, werden door Leo op prachtige wijze afge werkt; zijn snelle rennen en scherpe, goed geplaatste voorzet ten werden door de overige voorhoede-spelers naar waarde geschat en terdege benut. Het is dan ook zeer spijtig, dat Leo in de resterende wedstrijden zo weinig in het spel betrokken werd; de latere resultaten hebben daaronder m.i. zeer zeker geleden. Hoewel enigszins afwijkend van het programma, werd nu met algemene instemming besloten om eerst de lunch te gaan gebruiken. Drie wedstrijden van 2 x 20 minuten achter elkaar, was, zéér goed ingezien, ongetwijfeld een te zware opgave. De bovenzaal van ons stadion was voor deze gelegenheid in een restaurant herschapen en heer Boudrie en zijn helpers kwamen handen te kort om alles naar genoegen te doen verlopen. Voor elke vereniging was een afzonderlijk plekje gereserveerd, maar daar er toch nog ruimte te weinig was, werd aan onze spelers een plaats in de bestuurskamer toegewezen. Dat het een gezellige drukte was en dat men zich het gebodene goed liet smaken, behoeft geen betoog. Om circa 2 uur werd wederom met het spelen aangevangen. OM DE INSULINDE-CUP. - Voor de gemeenschappelijke lunch werden de deelnemers verwelkomt door Jan Schoevaart Foto Desmit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 8