V.V. „Uithoorn" 20 jaar. Hoe is de promotie- en degradatie regeling in de eerste klasse? Dankbetuiging. 7 Mei 1.1. herdacht de V.V. „Uithoorn" haar 20-jarig be staan. Wij ontvingen een keurig uitgevoerde jubileum-uitgave, waarin het wel en wee van „de Tijgers" met vlotte pen wordt beschreven. Wij lazen o.m. „Om het spelpeil te verhogen werden goede wedstrij den georganiseerd. De vlag der „Tijgers" wapperde in vele steden en dorpen van het land. Ajax 2, Blauw Wit 2, R.C.H. 2 en zelfs V.S.V. 1 werden onze tegenstanders. Gerrit Gerritse, onze pittige middenvoor, werd in het A.V.B.-elftal gekozen. Ja, de vlag der „Tijgers" wapperde, mede door zijn prestaties, in Amsterdam, Rotterdam, Zaandam, Den Haag en Haarlem." Slechts een klein uittreksel, maar een uittreksel, dat een goed beeld geeft van deze pittige club. „Tijgers" uit Uithoorn, namens Ajax onze hartelijke feli citaties met dit jubileum en daarbij de wens, dat Uw club moge groeien en bloeien. BROWN. In het kort willen we even nagaan, hoe de promotie en degradatie in dit en volgende seizoenen geregeld is. Als hoofdregel stellen we voorop: a. de degradatiewedstrijden zijn voorgoed afgeschaft; b. de promotiewedstrijden tussen de kampioenen van de tweede klasse blijven. De N.A.C.-Klok geeft ons een kort maar duidelijk overzicht van deze regeling. Hier is ze: Seizoen 19501951: Vijf eerste klasse-afdelingen van ieder 12 clubs; er degra deren van iedere klasse twee clubs; er promoveren 6 kampioe nen 2e klasse; blijven dus over 56 eerste klassers. Seizoen 19511952: Vier eerste klasse-afdelingen van ieder 14 clubs. De indeling zal geschieden volgens het indertijd ontworpen concept A., d.w.z. het land zal horizontaal in twee delen wor den verdeeld, de grenslijn zal ongeveer lopen van 's-Graven- hage-Utrecht-Nijmegen, een en ander afhankelijk van de clubs die promoveren en degraderen, en in ieder deel zullen twee eersteklasse-afdelingen van ieder 14 clubs komen, en wel gemengd, d.w.z. dat b.v. in de Zuidelijke helft zowel in de ene als in de andere afdeling, eerste klasse clubs uit Tilburg, Eindhoven en Limburg kunnen voorkomen. De indeling van deze twee afdelingen, evenals die van de twee afdelingen in de Noordelijke helft, geschiedt dus niet geografisch. Er degradeert van iedere afdeling 1 club (in totaal 4)er promoveren 4 tweede klasse kampioenen; er blijven dus over 56 eerste klassers. Seizoen 19521953: Weer 4 eerste klasse-afdelingen van 14 clubs. Weer ver deling van het land in twee helften. De indeling der afdelingen behoeft echter niet dezelfde te zijn als in het seizoen 1951 1952. Er degraderen uit iedere afdeling 2 clubs, in totaal 8 eerste klassers; er promoveren 4 tweede klasse kampioenen; er blijven dus aan het einde van het seizoen 52 eerste klassers. Seizoen 1953—1954: Vier afdelingen van ieder 13 clubs, waarschijnlijk gevormd wederom door het land in twee helften te verdelen; er degra deren van iedere afdeling 2 clubs; er promoveren 4 tweede klasse kampioenen; er resten dus dan 48 eerste klassers. Dan is men aangekomen aan het uitgangspunt van het z.g. gewijzigde plan Burgwal, dat 48 eerste klassers omvat, ver- Go-Ahead-juniores-tournooi. - Juniores II, de ploeg, die de „J. A. Wansink-beker" definitief in Ajax' bezit bracht. FotoA. K. dc Jong deeld in vier afdelingen van 12 clubs, waarbij op het einde van ieder seizoen één club degradeert en er één tweede klasse kampioen bijkomt. Geacht bestuur, Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank voor het prachtige fruit, dat ik mocht ontvangen. Ik heb er een dankbaar gebruik van gemaakt en het is zeer in de smaak gevallen. Het gaat op het ogenblik goed met mij en ik hoop er de vol gende week uit te mogen, doch zal dan nog wel een paar weken moeten rusten. Ik hoop de volgende competitie weer fit te zijn, dan kan ik tenminste weer meespelen. Verder aan U en alle bekenden de hartelijke groeten. Met clubgroeten, JAN LOS. Nader vernemen wij, dat Jan thuis is gekomen, maar nog enige tijd zal moeten rusten. Van deze plaats wensen wij Jan een spoedig en algeheel herstel toe. (RED.) Go-Ahead-juniores-tournooi - Ajax-jun. II - Leeuwarden-jun. I Vos scoort het derde doelpunt. Foto A. K. de Jong

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 11