Café VERWOEST Adspiranten 8 kampioen De supporters van Ajax die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd Reisbureau Ma a r se Kroon Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252 SPUI 6 Amsterdam Alles op gebied van Radio en Gramophones bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C. Hoe het 8e Ajax-adspiranten-elftal het kampioenschap zijner afdeling behaalde door in een beslissingswedstrijd met 20 van het 7e Zeeburgia-adspirantenelftal te winnen. Het was op Woensdagavond 20 Juni 1951 dat dit, vooral voor de betrokken jeugdige spelers, zo belangrijk gebeuren plaats vond. Er bleek verbazend veel belangstelling voor deze ontmoeting te bestaan, want naar schatting waren wel een 4 a 500 supporters van beide verenigingen aanwezig, die tijdens de wedstrijd met enthousiasme de verrichtingen van hun uitverkorenen volgden en hen met luide kreten aanmoe digden. Een buitenstaander zou door dit alles allicht in de waan zijn gebracht, dat het hier iets meer gold dan een krachtmeting van twee elftallen waarvan de spelers pas de allereerste treden op de voetballadder hadden gezet. Het seizoen 19501951 is voor onze benjamins zwaar ge weest; zij hebben in de meeste gevallen tegen veel meer uit de kluiten gewassen knapen moeten optornen, doch ondanks dat, uitstekende resultaten bereikt. Captain Jan de Bruyn, die blijkbaar onder een gelukkig ge sternte is geboren, won de toss en nadat de scheidsrechter, die geassisteerd werd door twee neutrale grensrechters, het begin- signaal had gegeven, volgden de eerste schermutselingen, waarbij de Zeeburgiaantjes toonden over zeer goede krachten de beschikking te hebben. De eerste aanvallen werden dan ook door de Kruislaan-bewoners op touw gezet, maar onze ver dediging wist deze lang niet ongevaarlijke stormlopen met succes het hoofd te bieden. Men kreeg bepaald de indruk, dat onze jongens eerst even hun zenuwen de baas moesten worden alvorens in hun gewone spel te kunnen komen. Het duurde echter niet lang of ook zij lieten zien voor geen klein geruchtje vervaard te zijn. Met listig samenspel werd de tegenpartij meer dan eens in de luren gelegd, doch tot tweemaal toe werden de daardoor ontstane opgelegde kansen niet benut. Trouwens, ook Zeeburgia kwam een paar maal in uitstekende schotpositie, maar faalde eveneens. Zo verstreek de eerste helft van deze boeiende kamp, zonder dat er gedoelpunt werd; beide partijen hadden goed tegen elkaar opgewogen, zodat allen in hoopvolle stemming hun resp. kleedkamers, voor een korte pauze, opzochten. Het verwachtte kopje thee moesten zij evenwel ontberen, want ons clublokaal was gesloten en niemand aanwezig om de honneurs waar te nemen. Met veel moeite en oponthoud is er gelukkig voor de scheidsrechter en de beide grensrechters nog gezorgd kunnen worden. Ajax maakte hier niet bepaald een goede beurt. Of vermoeidheid de Ajacieden parten speelde, het was die avond vrij zwoel, het wilde na dei rust niet meer vlotten; wat zij ook probeerden, het lukte niet. De Zeeburgiaantjes daaren tegen bleken nog niets van hun krachten te hebben ingeboet. Zij roken de overwinning en concentreerden daarom alles op de aanval. Onze verdediging kwam handen en voeten te kort om het gevaar te bezweren; het was een prestatie, maar zij speelden het klaar. Een enkele maal kwamen nu ook onze voorwaartsen weer aan bod, doch hun optreden was zo on samenhangend, dat resultaten niet te verwachten waren. Ef was nog slechts een tien minuten te spelen en wij hadden ons reeds verzoend met de idee om met een kleine nederlaag ge noegen te moeten nemen, toen het ongelooflijke gebeurde. Bij één onzer sporadische uitvallen liepen backs en keeper elkaar in de weg en de bal verdween in het Zeeburgia-doel. Grote verslagenheid bij de tegenpartij, maar even later was het hek helemaal van de dam. Een voorzet van onze linksbuiten beoor deelde de keeper verkeerd en de bal verdween over zijn te ver geefs uitgestoken handen in het net. Met een voorsprong van 20 ging dus de laatste phase van de strijd in. De Zeebur- gianen gaven zich echter nog niet gewonnen; zij dachten: „Wat Ajax in een paar minuten kan, dat moeten ook wij kunnen." Edoch, wat zij ook probeerden, onze verdediging stond pal en zó werd ons 8e adspiranten-elftal kampioen van zijn afdeling. Een extra woord van lof voor keeper Schoen makers en back Pelser; zij hebben een groot aandeel in het behaalde succes gehad. De Zeeburgianen hebben sportief in hun nederlaag berust; datzij een eervoller resultaat verdiend hadden, geef ik grif toe, maar voetbal is nu eenmaal een grillig spel en Vrouwe For- tuna zeer wispelturig in haar beslissingen. Na afloop boden spelers en! officials van Zeeburgia geluk wensen en bloemen aan. De heer Muller bedankte, hij prees onze Zeeburgia-vrienden voor hun sportieve prestaties en hoopte nog dikwijls met hen op dezelfde prettige wijze in contact te komen. PIET VAN OS. Voor Uw uitwedstrijden in Europa! Telefoon35614 De plaat: Ajax-marsch en „Ga je mee naar het Ajax-stadion" noa in beperkte mate te leveren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 10