TIJD VOOR NEGEN AAN DE SLAG. dat velen onzer moesten voetballen. Op ons aanbod om dan Zaterdag op ons veld te spelen, wenste de tegenpartij niet in te gaan. Te elfder ure besloot het bondsbestuur deze ontmoe ting uit te stellen. Na al deze verwikkelingen moesten wij voor het tweede negental weer nieuwe wegen bewandelen, daar Zondags om 11 uur geen onzer velden vrij was. Zaterdag middag en Zondag 2 uur kwam A.B.C. niet gelegen, zodat ook deze match moest worden opgeschort. Zaterdag 12 Mei zou Ajax op eigen grond de strijd met D.O.S. aanbinden, doch er kwam weer een kink in de kabel. Aangezien de voetbalelftallen Ajax 2 en D.O.S. 2 gelijk waren geëindigd, moesten zij des avonds in Hilversum een beslis singswedstrijd spelen. Op verzoek van de Utrechtenaren werd de honkbalmatch een dag uitgesteld. Wegens het overlijden van de heer Bleesing, kwam echter noch ons eerste, noch ons tweede negental binnen de lijnen. Als er zich nog enige clubgenoten van 12 tot 17 jaar per omgaande aanmelden, kunnen wij met twee teams aan de jeugdcompetitie deelnemen. Komaan, makkers, waar blijven jullie PROGRAMMA. Zaterdag 26 Mei: Zaterdag 2 Juni: Zaterdag 9 Juni: Zondag 17 Juni: Zaterdag 26 Mei: Zondag 3 Juni: Zondag 10 Juni: Zaterdag 16 Juni: AjaxH.F.C. Haarlem. AjaxS.C. Haarlem 2. D.W.S.—Ajax. Ajax—V.V.G.A. 2. T.I.W.—Ajax 2. E.H.S.—Ajax 2. Ajax 2De Spartaan. Ajax 2—H.H.C. 2. EEN GOED BEGIN. Zaterdag 19 Mei begon het eerste negental de competitie met een 114 zege op T.Y.B.B. in Haarlem. Toch is het niet zo gemakkelijk gegaan als de cijfers doen vermoeden. Ofschoon daarvoor ernstig was gewaarschuwd, konden de onzen zich toch niet van enige onderschatting der tegenpartij losmaken, waardoor er over hun spel een zekere matheid lag. De geel zwarten gaven echter gesterkt door twee overwinningen - een enthousiast partijtje ten beste. Bij een 10 achterstand heerste er nervositeit in onze gelederen. Geleidelijk kreeg onze grotere routine evenwel de overhand, waardoor wij nog met ruim verschil de baas bleven. Ondanks een honkslag van Beumer, kon de jeugdige werper Hartgers, Ajax voorlopig in bedwang houden. Doordat Beumer een grondbal liet glippen, kon J. Buschman zijn club de leiding bezorgen. In de derde slagbeurt verscheen bij de Haarlemmers om niet geheel duidelijke redenen Bakker op de plaat. Deze kreeg het al dadelijk zwaar te verantwoorden. Kraan kwam door een fout op de honken, waarna Bosboom en nadat Prins voor nul aan de kant was gegaan Beumer een vrije loop werd toegekend. Door een klap van R. Kok werd de ach terstand in een 21 voorsprong omgezet. Een vuurpijl van H. Kok werd onschadelijk gemaakt, doch op dat ogenblik snelde Beumer naar de „vijfhoek", hetgeen weer een punt opbracht. Ook Neefjes gaf een vangkans, die niet aanvaard werd, waarvan R. Kok profiteerde. Een tweehonkslag van J. ter Heide bood Neefjes de gelegenheid om thuis te komen. In de gelijkmakende slagbeurt bleek Van Lobberegt nog niet op toeren te zijn. Driemaal achtereen kreeg hij een honkslag tegen zich. Wel verdween De Wildt toen op 3 slag, doch De Wit forceerde 4 wijd, zodat Rooyers de thuisplaat ongehinderd kon overschrijden. Vóór het einde van deze voor ons minder gunstige inning, gaf De Vries nog een goede tik, waarop Smit binnenkwam. Fraai was de wijze waarop catcher De Wildt met een kat tensprong een vangbal van Prins inpikte. Pas in de zevende ronde kwam Ajax weer tot scoren. Doordat de korte stop te diep in het veld stond, kon Prins na een tik gemakkelijk het eerste honk bereiken. Nadat Beumer drie keer had misgesla gen, nam Prins onnodig veel risico en sneuvelde op het 3e honk. R. Kok mocht wandelen en Her Kok volgde hem na een goede slag. Rud strafte een misstap van de 3e honkman af. Mede door vermoeidheid van de werper der thuisclub, was Ajax in de laatste phase van de strijd superieur. Kraan, Bos boom, Prins en R. Kok hanteerden de knuppel vaardig en slaagden in hun streven. Door een ietwat lichtvaardige han deling van aanvoerder Ter Heide, konden de gastheren nog een run aan hun totaal toevoegen. Neefjes was de laatste man, 't Honkbalspel vraagt weer Uw aandacht, U weet wel, dat van slag en wijd, Met een fraaie worp of vangbal. En een homerun op zijn tijd. Terwijl de werper bijna feilloos De bal met curve op 't doelwit mikt, Tracht iemand een honk te stelen, Doch hij wordt net uitgetikt. De slagman toont zeer veel beheersing, Een slechte worp staat hem niet aan, Als de scheidsrechter vier wijd roept, Mag hij naar een honk toe gaan. Publiek en spelers zijn in spanning Als de bal goed wordt geraakt. En de hitter na fel sprinten 't Genoegen van een homerun smaakt. Was er niemand op de honken, Dan is de winst met één punt klein, Maar met drie bezette kussens Zullen het vier punten zijn. Is een wedstrijd enerverend En een punt van groot gewicht. Dan is het de korte stootslag Die dikwijls verwarring sticht. En hoe vaak wordt niet een honkman, Al heeft hij de bal goed vast, Door een magnifieke „sliding" Van de honkloper verrast? Zie een speler riskant trekken, Zodat hij ingesloten raakt Tot de veldploeg na veel acties Hem al dan niet heeft uitgemaakt. Indien de zege in gevaar is En de match nadert haar slot, Komt iemand die goed kan meppen Als pinch-hitter nog aan bod. De practijk kent veel gevallen Dat bedoelde verse kracht, Door een flinke klap te geven, Zijn club de overwinning bracht. Bij 't aanschouwen van een wedstrijd Hoort men steevast van de leek: „Een mooi spel, maar van de regels Snap ik hoegenaamd geen steek!" Volgt U daarom deze raad op: Neem een kenner in de arm, Die maakt U hoe kan het anders? Voor de honkbalsport wel warm. Als U eenmaal ingewijd bent, GENIET U van een zomersport Die vooral door voetbalspelers Meer en meer beoefend wordt! E. H. VAN TUIJL. die Ajax aan het elfde punt hielp en daarna met een vang de nederlaag van T.Y.B.B. bezegelde. In totaal gaf onze ploeg negen honkslagen, waarvan Prins en R. Kok er elk twee voor hun rekening namen. Toch spelen de onzen nog niet uitgekookt. Het is alles nog te veel op hard slaan gebaseerd. Als de gelegenheid daarvoor gunstig is, dient de stootslag veel meer te worden toegepast. Vooral als een wedstrijd gelijk op gaat, kan dit van veel belang zijn. Ons veldwerk was veel beter dan dat der Haarlemmers. Prins was wel bijzonder op dreef. Werper Van Lobberegt kwam met de volgende cijfers uit de bus: 8x3 slag, 5x4 wijd en 5 honk slagen tegen. Onze eerste wedstrijd in de Overgangsklasse werd in een prettige verstandhouding gespeeld. Het tweede negental opende de volgende dag het seizoen met een verrassende 52 overwinning op H.C.K. De Haar lemse ploeg bleek ten opzichte van voorafgaande jaren nogal wat veranderingen te hebben ondergaan, want om verschillen de redenen waren Wille, Lindeman, Groen en Huges niet meer

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 5