Bonthuis „DE BLAUWVOS" Café VERWOEST Laat in de ZOMER Uw bontwerken BEWAREN en NAZIEN Onze reserves die, in vinnige eindspurt, gelijk geëindigd zijn met D.O.S. II, doch in de beslissingswedstrijd met 2-1 van de Utrechtenaren verloren. Foto: Desmit kwamen ook al naar voren, doch het bombardement werd steeds door een Hercules-been gestuit. Verschillende spelers moesten het ontgelden, waardoor telkens gestaakt moest wor den. Ten slotte kwam het einde van deze vertoning met 21 voor Hercules." Een prettige wedstrijd was het inderdaad niet geweest en Ajax was er al eens meer van beschuldigd te fors of te ruw te spelen. Bepaald „doetjes" waren onze mannen van 1911 niet, het was een stevig team van mannen, die een duwtje wisten te nemen en te geven op z'n tijd en vooral v. d. Broecke en de twee Schoevaarts wisten dikwijls heel aardige productie-cijfers te halen Jan Grootmeyer was de enige uitzondering, die had meer de stijl van Drager en werd door ons mag het even, Jan? Opoe genoemd. Er werd naar mijn herinnering toen toch vrij fors gespeeld en een beginneling-toeschouwer, die eens zo'n wedstrijd mee maakte, dichtte: ,,Ik zit liever in een klein kroegie achter een groot glasie, dan dat ik tussen die twee en twintig krijg een plasie!" Een stelling, die ik, als geheelonthouder, natuurlijk niet on derschrijven kan. Maar toch miste het forse spel van toen het geraffineerde dat men nu helaas zo dikwijls meemaakt. Er werd toen „potig" gespeeld en nu meer „op de poten". Ajax't Zesde, de eerstvolgende wedstrijd, moest door ons gewonnen worden, wilden we niet reeds na twee wedstrijden uitgeschakeld zijn. Schutte stond weer onder de lat. 10 met de rust, door 'n vrije schop „op de rand", genomen door Adriaan Pelser en direct na de rust een tijd van overrompelend aanvalsspel van Ajax. Seylhouwer bracht uit een voorzet van Grootmeyer de stand op 20 en even later toen de Breda'se doelman een schot van Seylhouwer niet onder controle kon krijgen, bracht v. d. Broecke practisch de beslissing, 30. Wel wist 't Zesde nog tegen te scoren, doch de overwinning kwam niet meer in gevaar en voor spelers en supporters was het weer een dag of week? van vreugde, met Ajax - Hercules op 30 April in het verschiet, doch daarover een vol gende keer. Adé. A. F. STRIKKERS Koninginneweg 255, Tel. 95701 (bij Amstelveenseweg) Tramlijn 1-2-16 De supporters van Ajax die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 Telef. 33423 - Amsterdam-C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 3