AJAX4-ALCMARIA2 6-0. AJAX II - HAARLEM II - Hoog opspringend maakt Leentvaar een Haarlem-aanval onschadelijk. Beumer en Klopper dekken het doel. Foto: Desmit De afgelopen weken zagen we diverse jongere teams in actie, en het trof ons, dat het met de hardheid en ausdauer van onze vlagdragers maar matig is gesteld. Het begin van al deze wedstrijden was meestal zéér veelbelovend, maar de tweede helft is helaas maar al te vaak een schaduw van de eerste. Daarom doet het ons zo'n deugd, dat er waarschijn lijk door de puike indoor-training een kentering ten goede bij onze jongeren schijnt te komen. Er werd in deze wedstrijd tenminste twee maal drie kwar tier geploeterd en gesjouwd, dat het een lieve lust was, en als we er inderdaad in slagen, de lichamelijke conditie van de jonge garde te perfectioneren, zijn we dan toch eindelijk op de goede weg. Alcmaria begon met een geweldig offensief, en onze achter hoede moest alle zeilen bijzetten, deze storm te weerstaan. Captain Boonstoppel gaf het goede voorbeeld en onder zijn leiding werd de druk op onze veste gebroken, en begon onze voorhoede zich voorbeeldig te roeren. Dukker en Van Dekken gaven diverse puike voorzetten, maar Bungert kon aanvan kelijk de goede richting naar het Alcmaria-doel niet vinden. Het werd nu een mooi gelijk opgaande 'match, waarin het werk van onze halflinie bepaald opviel, met Hannie Velder als ster. Ook Saarloos stond als een rots in de branding, en met z'n lange trappen bracht hfl herhaaldelijk onze voorhoede spelers in actie. Bungert kwam nu echt in z'n element en met een prachtig, keihard schot, plaatste hij zijn eerste treffer. Meestal zie je de onzen na het fabrieken van een doelpunt in het defensief gaan, maar nu bleven we met vliegende schoten in de aanval en het was alweer Bungert, die met een tweede en derde doelpunt de hattrick verrichtte. Vooral de knal uit een vrije trap dient extra vermelding, met een doffe dreun verdween de bal haarscherp in het uiterste hoekje. Met een drie-nul voorsprong een ongekende weelde werd de thee geconsumeerd. Alcmaria gaf zich nog geenszins gewonnen, al direct trok ken zij wee» ten aanval, en met diverse goede schoten werd doelman v. d. Pol op de proef gesteld. Eenmaal werkte hij het bruine monster in eigen doel, maar gelukkig had de scheids rechter even te voren voor buitenspel gefloten. Door uit nemend werk van onze middenlinie, kreeg de voorhoede tal van doelrijpe kansen en werden nog drie treffers aan de Ajax-creditzijde geboekt, zonder dat de tegenpartij er in kon slagen ook maar één puntje te fabriceren, en met zésnul kwam het einde. Bungert een extra pluim voor niet minder dan vijf treffers, maar de gehele voorhoede speelde met een overgave, die weldadig aandeed. Scheidsrechter Bergman floot tot aller genoegen. Luitjes, mouwen op, nu nog een puntje uit Den Helder halen. De opstelling was: v. d. Pol Boonstoppel Saarloos Metzger Behrens Velder Dukker Moinat Kikkert Bungert v. Dekken J. S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 16