AJAX-FEIJENOORD 6-2. AJAX2-D.O.S.2 1-2 Burgerlijke Stand. Bijlage AJAX-NIEUWS - Mei 1951 - No. 47 na derde verlenging. Wie dacht, dat een treffen tussen deze oude rivalen meer in het teken van de publieke belangstelling van de toch zo tal rijke Amsterdamse voetbalminnaars zou staan, is bedrogen uitgekomen. Toch was het ook nu weer een wedstrijd met tal van uitstekende spelmomenten, waarbij kort en lang spel behoorlijk werden afgewisseld en niet minder dan acht doel punten werden gescoord. Het spreekt wel haast vanzelf, dat onze gedachten bij dit voetbalgebeuren zich meer dan eens naar het verleden richtten, en met een zekere weemoed vergeleken wij bijvoorbeeld de toenmalige halflinies van beide clubs, t.w. Van Dijk, wijlen Wim Anderiessen, Schubert, de beide Pauwe's en Puck van Heel. En als we dan nu het „gestakker" met de z.g. stopper gade slaan, mag U raden, naar welk systeem ons hart uitgaat. Maar ja, ook in ons amateurvoetbal speelt de veiligheid een overheersende rol, een 10 zege mèt pijn geeft immers de volle 100 procent. Zorg dus ook maar, dat de tegenpartij niet aan bod komt, mannen, zet vooral al je steekels op, en breek zoveel mogelijk af. Snapt U de fijne nuance? Het klinkt mis schien gek, maar steeds als beide clubs tegenover elkaar staan, wordt ook aan beide zijden getracht opbouwend voetbal te spelen. En even natuurlijk is het, dat er steeds fèl om de punten wordt gestreden, maar het blijft steeds voetbal en ont aard nooit in een worstelpartij. Zo ook nu weer. De Rotterdammers openden de score door een foutje van onze jonge keeper (jammer, hij was er overigens zo goed in), maar de linksback van Feijenoord nivelleerde dit feit door in eigen doel te trappen. Bruins scoorde met een mooie kopbal het tweede doelpunt, en vlak voor half time bezorgde hij ons met een formidabele klinker een 31 voorsprong. Na een enorme Rotterdamse poeier tegen onze deklat, gingen we rusten. Na het kopje „afternoon" zagen we weer voortreffelijke staaltjes voetbal aan beide zijden, en de echte liefhebbers kwamen dan ook ruimschoots aan hun trek. Onze voorhoede kreeg er echt schik in, en als Rinus z'n sprint weer terug krijgt, zijn onze tegenstanders nog niet gelukkig. Ook Bakker heeft kwaliteiten, dat is zeker, maar een beetje meer agressief zijn zou zijn spel ten goede komen. Dèn is ie voor de bakker. Bruins heeft enkele ponden vet opgeofferd voelt blijkbaar meer voor de slanke lijn maar dit kwam zijn schotvaardig heid ten goede. Niet minder dan vijf goals kwamen immers van zijn voet en er waren beauties bij. In de half linie vonden we Anderiessen de beste, maar ook Krist speelde een puike partij. Bauwens kan het ook wel, maar komt toch steeds lucht te kort, meer tempo, boy, en denk maar dat het een vriepd is, die je tonen feilt. Boskamp kan een moordback worden, maar dan moet hij toch nog veel aan- en veel afleren. Systeemvoet bal ligt hem blijkbaar niet, maar dit systeem eist nu eenmaal, dat een back steeds de buitenspeler dekt. Hij dwaalt steeds teveel naar voren, rekent op z'n snelheid voor het terugkomen en dit kost steeds goals. Maar z'n trap is prachtig, z'n koppen puik en zijn ijver werkt aanstekelijk. Bap Frits, die voor Potharst inviel, viel ditmaal niet zo op, maar Van Kilsdonk, Feijenoords linksbuiten, is een gerouti neerde rot. Keeper v. Drecht moet zich nog wat meer concen treren, kwaliteiten heeft hij zeer zeker. Scheidsrechter Twis- terling floot tot aller genoegen. J. S. Het begon zo veelbelovend, vooral daar onze voorhoede ruimschoots van werk werd voorzien, en met mooie open aanvallen het vijandelijke doel belaagde. Helaas liet de afwer king van dit offensief veel te wensen over, mede omdat onze beide vleugelspelers of met hun voorzetten veel te lang treu zelden, of de bal achter het doel deponeerden. Na ongeveer een kwartier opende v. d. Wel de score met een goed schot in de uiterste rechterhoek, en als we toen even hadden door gedrukt, hadden wij de zege veilig kunnen, stellen. Wel kan- jerde De Groot eenmaal tegen de bovenlat, en gaf Gischler een mooi schot precies tegen de staander, maar tot echte treffers kwam het niet meer en langzamerhand begon D.O.S. zich van de schrik te herstellen. Een prachtig afgemeten pass bereikte de D.O.S.-linksbinnen, die feilloos deze kans in een doelpunt omzette. Zeer jammer was het, dat diverse Utrechtse spelers het nu in kracht begonnen te zoeken, waartegen de scheids rechter gelukkig onverbiddelijk optrad. Niet minder dan acht vrije schoppen werden ons deel, maar dit krab- en bijt-voetbal bracht een zéér geprikkelde stemming, wat nooit bevorderlijk is voor goed spel. Tot de rust bleef het een op en neergaande strijd, waarbij beide verdedigingen de baas bleven. Na de rust hernamen we het offensief en een reeks mooie Ajax-aanvallen was hiervan het gevolg. Vooral v. d. Wel was uiterst agressief, maar de D.O.S.-keper wist zijn doel voor doorboring te behoeden. Waarom Krist en De Groot van plaats gingen verwisselen, was ons niet recht duidelijk, daar de halflinie hiermede niet werd versterkt, en de voorhoede er ook niet beter door werd. De beide vleugelspelers van D.O.S. deden herhaaldelijk goede aanvallen, maar èn Leentvaar èn de beide backs stonden een D.O.S.-doelpunt in de weg. Een prachtige kans ging voor ons verloren toen Leeser mooi door gebroken was, maar inplaats van zelf te schieten, naar de nu buitenspel staande v. d. Wel plaatste, hetgeen de scheids rechter niet ontging. Ook een vrije trap werd door v. d. Wel wat inderhaast genomen en kon worden weggewerkt. Met een 11 stand werd voor het einde gefloten en moest worden verlengd. Aan beide zijden ging nu de vermoeidheid een woordje meespreken, wat aan het tempo duidelijk te zien was. Eerst na de derde verlenging van 7V2 minuut wist D.O.S. met een vliegend schot Leentvaar te passeren, een buitenge woon prachtige voltreffer, ineens ingeschoten en absoluut on houdbaar voor Bep. Hiérmede behaalde D.O.S. een fel-omstreden kampioenschap, waarmede wij de kanaries feliciteren. Want twee maal een beslissingswedstrijd te moeten spelen met respectievelijk vier en drie verlengingen, behoort wel tot de zeldzaamheden. De scheidsrechter floot prima, maar het is werkelijk geen jaloezie, als wij de Utrechtenaren wat minder hard spel en wat meer techniek toewensen. Onze opstelling luidde: Leentvaar Klopper Beumer Anderiessen Jansen Krist Leeser v. d. Wel De Groot Gischler Blits J. S. Op 25 April 1.1. herdachten de heer en mevrouw; A. J. Vunderink G. C. VunderinkVan Tol hun 50-jarige echtvereniging. Gaarne grijpen wij de gelegenheid aan, hier in ons blad de familie Vunderink eens in het zonnetje te zetten. Jaren lang gaat de belangstelling van de heer en mevrouw Vunderink uit naar de verrichtingen van onze elftallen en niettegenstaande zij al lange tijd hun domicilie te Naarden hebben, zijn zij bij iedere thuis- en soms ook bij uitwedstrijden van ons eerste elftal op de tribune te vinden. Hoeveel jaren is de familie Vunderink al lid van onze club Wij weten het werkelijk niet, maar wat wij wel weten, is, dat zo'n jaar of dertig geleden, als onze club tegen de Paasdagen een eieren-fuif hield, de honderden gekleurde eieren van de familie Vunderink afkomstig waren een monnikenwerk moet dat kleuren zijn geweest Wat werd er door enkele zondaren in de Poort van Muiden met die eieren gekeild. De struif liep langs de muren! Maar goed, dat is al weer zo lang geleden. Vijftig jaren zijn de heer en mevrouw Vunderink dus getrouwd en als wij ze zo op de tribune zien zitten, dan krijgen wij zo'n idee, dat er nog vele jaren bij zullen komen. Familie Vunderink, laten wij het hier op houden en van deze plaats namens de Ajax-schare onze hartelijke felicitaties. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 15