Onze jonge garde en de training. Ons vierde elftal. Foto: Desmit Onze jonge garde mag toch zeker niet zeggen, dat ze over het hoofd wordt gezien, integendeel, we kunnen ons geen seizoen herinneren, dat de jeugd zó intensief werd ingescha keld. Nog nooit werden de deuren van het voetbal-walhalla zó wagenwijd opengezet en ook in de lagere elftallen is de jeugd troef. Was het vroeger héél gewoon, als een junior bij het overgaan als actief lid -zijn voetballoopbaan in het zevende of achtste elftal begon en daar een paar jaar bleef meetrappen, alvorens er kans was een trapje hoger op de voetballadder te stijgen, tegenwoordig staan bijna automatisch de eerste vier elftallen voor hem open, en kan dus een even tuele promotie héél wat sneller in zijn werk gaan. Als clubman geeft het je altijd een geweldige voldoening, als jonge Ajacieden op hun talenten worden getest, al blijft het een vreemd verschijnsel, dat het maar è.1 te dikwijls voorkomt dat ze helaas juist een tikkeltje onder de maat blijven. Zelf heb je de jongelui als adspirant en later als junior, diverse prima wedstrijden zien spelen, en het trof je, dat bijna alles wat ze deden, zo veelbelovend was. Hun timen, koppen, snel heid, balbehandeling en meer van die kleinigheden, die nu eenmaal van een voetballer worden gevergd, waren in ruime mate aanwezig en voor je zelf was je er bijna zeker van, dat de uitverkoren speler het wel zo rooien. Tempo en incasse ringsvermogen waren meestal de zorgenkindjes, en hierop struikelden maar al te veel candidaten. Onze training is hierop blijkbaar slecht ingesteld en het lijkt me nuttig en nodig, hier op de aandacht eens te vestigen. Het rondjes-lopen, touwtje springen, de punchbal en ook de sprint zijn dingen, waar de tegenwoordige jeugd weinig van moet hebben, maar voor een goede lichaamscontröle is insentieve beoefening van deze on derdelen absoluut noodzakelijk. En waar al deze nuttige oefe ningen heus niet vervelend of droog behoeven te zijn komt U maar eens een kijkje nemen bij de indoortraining kunnen .er toch zeker resultaten worden bereikt. Met het belabberde voorbeeld van dit seizoen voor ogen, plus de wetenschap, dat dit het volgend jaar nog wel een haartje erger zal worden, er staan dan immers zes en twintig 'competitiewedstrijden op het programma telt een gewaar schuwd team dubbel, en is vooruitzien een dringende eis. Laat ons bestuur liefst zo spoedig mogelijk een goede trai ningscommissie benoemen, we hebben gelukkig een keur van oud-leden, die van wanten weten en zeker bereid zullen zijn onze jonge garde niet alleen op hun fouten te wijzen, maar - wat toch immers véél meer waard is deze te corrigeren. J. S. Vraagt Uw aandacht voor De verlichte glazen dansvloer Enig in Nederland met le klas Radio.artisten Geopend van 82 uur 's nnp.Vits

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 13