Voor al Uw FEESTGEBAK naar c\Banketbakkerij J. Potharst Spaarndammerslr. 122-124, lel. 46480 echter prettige wedstrijden en daarvoor worden deze tournooi- en toch op de eerste plaats gehouden. Aan D.O.S. van deze plaats onze dank voor de uitnodiging en tot ziens in ons sta dion tijdens de matches om de Insulinde-Cup. Voor de rest verwijzen wij naar de uitslagen, voorop gesteld, dat de plaatsruimte het toelaat, deze in dit blad te publiceren. BROWN. JEUGD-TOURNOOIEN. Als dit clubblad verschijnt, zijn er al enige jeugd-tournooien (Hilversum, R.C.H., Blauw Wit en D.O.S.) achter de rug, doch daar onze jeugd nog een heel programma heeft af te werken en de jongelui misschien willen weten, waar zij aan toe zijn, laten we onderstaand volgen, wat nog komen gaat: 27 Mei: Adspiranten-tournooi, Ajax, o.d. „In Memoriam Willem Anderiesen-beker". 3 Juni: Juniores-tournooi A.D.O., 's-Gravenhage. 10 Juni: Juniores-tournooi Ajax, o.d. „Insulinde-Cup". 10 Juni: Juniores-tournooi Go Ahead, Deventer. 17 Juni: Overmaas, Rotterdam, komt met twee jeugd- elftallen bij ons op bezoek. 23-24 Juiji: Ca. 75 juniores en adspiranten naar Sportclub Enschede. 1 Juli: Twee jeugdelftallen enige dagen naar W.V.V., Winschoten. 8 Juli: Ca. 50 Ajax-adspiranten naar Vitesse, Arnhem. 19 Aug.: Juniores-tournooi B.V.V., 's-Hertogenbosch. Zoals men ziet, een lijvig en prachtig programma, vol af wisseling. Op de eerste plaats het tournooi van 't Gooi. Dat is bij onze Hilversumse vrienden altijd dik in orde en ook dit jaar is het natuurlijk weer tot in de puntjes verzorgd. Verleden jaar wonnen onze boys er de eerste prijs, wat een knappe prestatie was en dit jaarTja, dat is een ander verhaal, maar het volgend clubblad laat U beslist weten, hoe het af gelopen is. Het adspiranten-tournooi om de ,,In Memoriam Willem Anderiesen-beker" bezoekt U natuurlijk, daar bent U Ajacied voor en bij de „Insulinde-Cup" wedstrijden zien wij U natuur lijk ook. 't Zal voor ons erg prettig zijn, als wij U langs de lijnen zien. Bij A.D.O. zijn we, als we ons goed herinneren, nog nooit geweest, maar de Hagenaars weten wat organiseren is, dus, dat zit wel rustig. En Go Ahead, ,,praten-we-niet-over", altijd raak en als U het nog niet gevonden hebt, het programma staat in dit clubblad. Overmaas komt met een paar elftallen proberen van onze boys een partijtje te winnen. Welkom (bij voorbaat) Rotter dammers en bij gelegenheid komen wij via de timnel aan de andere oever eens een balletje trappen. Verder gaan we op stap naar Enschede en Vitesse. Uit welke pot we dat doen, kunt U ook in dit clubblad vinden. Dan komt de réis naar Winschoten. Dat belooft wat. De W.V.V.-ers zijn heel wat van plan. Die willen onze boys een voetbalbroekje aanmeten. Be Quick, Groningen, komt ook en het feest duurt, als we het wel hebben, drie dagen. Hoe zalig, als de jongenstrui nog omi de schouders glijdt. Tot slot gaat het naar Den Bosch toe. B.V.V. opent een nieuw stadion en daar moest onze club ook bij zijn. Erg vrien delijk van de B.V.V.-ers. We weten het te waarderen en zullen ons best doen, in dit sterk bezet tournooi een goed figuur te slaan. Nou, dat weet U dus alweer en hoe het allemaal afgelopen is, hoort U nog wel van ons. BROWN. Firma H. Nagiegaal Bezorgen door de gehele stad. AAN JONG AJAX! Nog enkele weken, dan gaan we de kas van het „Ajax- jeugdfonds" aanspreken. Onze schatbewaarder, de heer W. Gupffert, heeft, dank zij jullie spaarzin en dank zij zeer ge waardeerde gestes van vele leden en donateurs onzer vereni ging, een kapitaaltje bij elkaar, waarmede de kosten, die „een- dag-naar-buiten" nu eenmaal medebrengt, gedekt zijn. Daar het voor „mannen" van zestien tot achttien jaar niet leuk is, om met knapen van tien tot vijftien op stap te gaan, heeft de Jeugdcommissie besloten, twee ploegen van ca. 75 Ajax-keien in spé samen te stellen. De in jaren oudste ploeg gaat naar Enschede, waar Sportclub Enschede als gastvrouwe zal optreden. Toen de club van Henny Möring, in ons stadion een welver diend puntje kwam weghalen, heeft de heer Muller en passant een balletje opgeworpen over een jeugd-uitwisseling tussen beide verenigingen. Gezien de prettige verstandhouding, die door de jaren heen tussen zwart- en rood-wit bestaat, waren de Enschede-ers direct bereid een 75-tal Ajacieden gastvrij heid te verlenen. We kregen zelfs een uitnodiging om op Zater dag te komen, wat financieel bekeken niet mogelijk was, maar ook daarop wisten de Sportclub-vrienden raad. Pleegouders worden ingeschakeld en zo zullen wij dan Zaterdag 23 en Zondag 24 Juni de gasten van Sportclub En schede zijn. Zaterdagmiddag 23 Juni a.s. komen wij, klokke één uur, in ons stadion bij elkander en vertrekken dan per touringcar naar de Textielstad. Het behoeft geen betoog, dat we, naast onze opgepoetste en kraakheldere voetbalspullen ons zonnigste humeur medebrengen, dat wij ons op en buiten het veld als 100 procent Ajacieden gedragen en dat we de aanwijzingen der leiders zonder meer opvolgen. Als we dit doen en daar twijfelen we niet aan dan kunnen het een paar leuke, ge zellige dagen worden. Jongelui, tot Zaterdag 23 Juni a.s. in ons stadion. De tweede ploeg, dat zijn dus de Ajacieden van 1015 jaar gaat op Zondag 8 Juli naar Vitesse, Arnhem. Jeugdleden, die nog moeten storten in het „Ajax-Spaar- fonds", wordt verzocht, dit vóór 31 Mei a.s. te doen, daar de penningmeester van dit fonds, de heer W. Gupffert, na die datum geen gelden meer kan accepteren. DE JEUGDCOMMISSIE. JAN A. WANSINK-TOURNOOI, GO AHEAD, DEVENTER. Met de verenigingen A.G.O.V.V., Leeuwarden en Zeeburgia vormen onze juniores één afdeling. Het programma, dat onze jongens te verwerken krijgen, luidt als volgt: 10.1510.55 uur: ZeeburgiaAjax. 11.4512.25 uur: LeeuwardenAjax. 12.30—13.10 uur: A.G.O.V.V.—Ajax. Daar onze club bekerhoudster is, zullen onze jongens op zware tegenstand stuiten, maar mochten onze knapen er in slagen, wederom beslag op de eerste prijs te; leggen, dan zal de vreugde des te groter zijn. Jongens, doe je best en help op alle mogelijke manieren mee, dit tournooi te doen slagen, onze Deventer-vrienden, die ons altijd zo gastvrij ontvangen, rekenen daarop en wij natuurlijk ook. Aan Go Ahead alvast van deze plaats onze hartelijke dank voor de uitnodiging. BROWN. BURGERLIJKE STAND. Verloofd: Wim Stoffelen en Jenny Ruijselaar. Wieger Blom en Ada Stelder. A. v. d. Pol en Ellen v. Rosendael. Hartelijk gefeliciteerd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 11