ONZE JEUGD. Adspiranten II Foto: Desmit de eer laten aan D.W.S. 5 en 6. Beide elftallen incasseerden een nederlaag- (14 en 01). Adspiranten 8 verspeelde een punt aan Zeeburgia 7 (11). Het adspiranten-tournooi van R.C.H. bracht onze boys wei nig succes. Wel werd met 40 van Stormvogels gewonnen en tegen Blauw Wit gelijk gespeeld (11), doch nederlagen tegen Zandvoortmeeuwen (01) en R.C.H. (1-2) schakelden onze club uit. Juniores 1 deed het in dit tournooi beter. Kreeg de tweede prijs, door in de finale met 01 van Zeeburgia te verliezen. Zondag 3 Mei boekten juniores 2, 3 en 4 weer stevige over winningen. J.O.S. (5—1), Neerlandia (61) en D.W.V. 3 (40) waren de slachtoffers. Adspiranten 2 zag door Blauw Wit 2 een streep halen door de nog aanwezige kampioens-aspiraties (40). Kraam winkel en zijn vriendjes uit adspiranten 4 zagen wij Z.S.V.C. met 100 kraken. Adspiranten 8 behield de kans op het kam pioenschap door Volewijckers met 21 weg te duwen. Opmerkelijk waren de nederlagen van onze adspiranten op Zondag 6 Mei. Adspiranten 1 verloor van Zeeburgia (23), adspiranten 2 van T.O.G. (02), adspiranten 3 van Amstel (01), adspiranten 5 van Blauw Wit 5 (20) en adspiran ten 7 van Zeeburgia 5 (18). In ons vorig clubblad stond in de uitslagenlijst, dat Zeeburgia adsp. 5 met 70 van ons zevende adsp. elftal had verloren. Dat was een zetfout, want de Zeeburgiaantjes hadden eerlijk met 70 gewonnen. Ere, wie ere toekomt. Alleen Ajax adspiranten 4 en 8 hielden onze vlag hoog, wonnen rep. van Aalsmeer 2 (23) en van Rivalen 3 (5—0). Juniores 2 en 4 hadden een ontmoeting met S.D.W. 1 en 2. Beide matches werden nederlagen voor de rood-groenen (62 en 7—0). De Pinksterdagen brachten ons het jaarlijks internationaal juniores-tournooi van Blauw Wit. De organisatie was, zoals altijd, weer tip-top en de gastvrijheid groot. Onze jongens behaalden de eerste prijs. De eerste dag wonnen captain Elzer en zijn boys van Watergraafsmeer (10) en La Gantoise (10). A.F.C. stond ons geen overwinning toe en bereikte in de laatste seconde een gelijk spel (11). De finale werd een bittere teleurstelling. Bij de stand 11 verliet, na het uit het veldj zenden van de doelman, de tegenpartij het terrein, waardoor wij de beker in ontvangst konden nemen. Een zeer onaangename geschiedenis en voor de Blauw Witters, die moeite noch kosten hadden gespaard ook dit tournooi weer te doen slagen, een heel moeilijk te verwerken ontgoocheling. Triest, dat het jeugdvoetbal we hebben er al eerder over geschreven zo aan het verworden is. In .het goed geslaagde juniores-tournooi van D.O.S., boekten wij, sportief bekeken, geen succes. Van V.S.V. (02), Wage- ningen (20) en B.V.V. (23) werd verloren. Het waren Ook de maand April bracht ons nog enige Zondagen, die door overvloedige regenval, de voetbalpret voor de jeugd be dierven. Zo konden op Zondag 1 April (geen mop) alleen de wedstrijden Volewijckers adspiranten 1Ajax adspiranten 1 (13), D.V.O.S. adsp.Ajax adsp. 3 (08) en A.F.C. adsp. 4 Ajax adsp. 5 (01) doorgang vinden. 8 April was het hele maal mis, alles afgekeurd. Een week later bleek alleen het Neerlandia-veld onbespeelbaar, de andere wedstrijden, waarbij onze jongens betrokken waren, konden worden gespeeld. Juniores 2 trok naar het Tuindorp Oostzaan om daar met 14 van Meteoor te winnen. Adspiranten 1 bond de strijd aan met V.V.A. (00), adspiranten 2 klopte Watergraafsmeer (7—0), adspiranten 5 versloeg Spartaan 4 met 21 en adspi ranten 6 volbracht de moeilijke opgace D.W.S. 5 op eigen veld de punten af te snoepen (23). Adspiranten 8 liet zich ver rassen door Swift 5 en verloor met 13. Zoals men ziet, geen slechte resultaten. Gelukkig lieten de weergoden ons verder niet in de steek en konden de volgende Zondagen de vast gestelde programma's alle worden afgewerkt. Door de grote achterstand, waren dit zeer lijvige programma's en is het geen doen, al die wedstrijden te memoreren. Wij zullen ons dan ook slechts bepalen tot het belichten van enkele matches. Zo leed, na lange tijd, juniores 1 tegen D.W.S. een 12 nederlaag. We misten echter onze doelman, Eddy Pieters-Graafland, en dat scheelt een slok op een glas melk. Juniores 2 deed knap werk door Blauw Wit 2 met een 31 nederlaag naar huis te zenden, maar dat juniores 3 het bestond D.W.S. 2 met 50 op eigen terrein te verslaan, zullen de knapen van dit team wel niet hebben gedroomd. Een tegenvaller was het gelijke spel (00) van adspiran ten 1 tegen A.F.C. Thuis deden onze boys het beter en wonnen met 30. Appie Post scoorde de doelpunten en loste boven dien nog een paar kanonskogels, die de A.F.C.-doelman, zoon van Jan de Boer Jr., knap stopte. De appel valt nog steeds dicht bij de boom. Ajax adsp. 5, dat thuis van Spartaan 4 won, kreeg in de uitwedstrijd geen kans (51). Adspiranten 8 herstelde zich en won van Ontwaakt met 1—4. Ook adspiran ten 2 leverde een goede prestatie, door het sterke O.V.V.O. met 31 de Kruislaan in te sturen. De big-match R.K.A.V.I.C. junioresAjax juniores 1 lever de een 13 overwinning op. Een 1-0 achterstand (penalty) moest eerst worden weggewerkt. Dat lukte pas na half-time. Doelpunten van Waayer, Schep en Tjepkema beslisten de match in ons voordeel. Een prachtige terrein-accommodatie hebben de R.K.A.V.I.C.-ers en een zeer behoorlijke juniores- ploeg. Prettig om daar tegen te spelen. Onze jongens een pluim voor hun goede spel. Juniores 3 bakte Blauw Wit 3 een lelijke poets. Met 111 moesten de Stadion-bewoners het onderspit delven. Naar ons weten nog nooit vertoond. Ook juniores 4 schoot uit de slof en raak. Zesnul tegen Volewijckers 3 is geen peuleschil. Adspiranten 6 en 7 moesten Adspiranten IV Foto Desmit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 10