Kick (mét rush) Seizoen 1951 - sof in het kwadraat. 8 Het gevaar afgewend? Ik weet, dat men mij in de rood-witte kring nogal euvel geduid heeft, dat ik Ajax onlangs het tweede klasseschap voor ogen heb gesteld. Ik weet dus ook, dat ik mij de gramschap der Ajax-familie op de hals haal als ik nu her-zeg: „het gevaar afgewend? Geen sprake vanen als ik beweer, dat Ajaxkracht tevens zijn zwakte is, dan moet men daar bij Ajax maar eens over nadenken. Ajax boogt op een prachtige oude garde, die altijd nog zijn aandeel in de leiding van de club heeft, maar als die oude garde nog altijd in 1918 leeft en als men bij Ajax alle moderne begrippen van concentratie luchthartig wegwuift, om tactiek smaalt en alleen maar zweert bij een techniek, die er overigens allang niet meer is, dan kan dit trotse bezit tot een gevaar worden, dat niet door een enkele overwinning op D.O.S. weggevaagd wordtKick Geudeker in „De wedstrijd die ik zagin „Sport en Sportwereldvan 19-3-51. En wéér ga ik reageren op wat deze achterneef van de A jax-„permetatie" over zijn familie schreef. Ajax duidt het niemand euvel die beweert dat zijn getrap op den duur wel eens kon leiden naar het tweede klasseschap. Gramschap wekte slechts dat woordje dat ik niet herhalen zal; want dat heeft geen bal te maken met het spelen met een bal. Ajax kan NOOIT gramschap voelen voor wie zegt (en. meent: LATENT) „Het gevaar voor degradatie is nog steeds niet afgewend!" Ajax in zijn wiek geschoten? Wijl het voorgehouden wordt dat het door gebrek aan geestdrift in het schieten schiet tekort? Nee, waarom? Is 't juist de vriend niet die ons onze feilen toont? Mits, men critiserend opbouwt en niet „sneerend" critisch hoont! Deze hoon nu, kan 'k niet vinden in Kick's aangehaald betoog. Hij vergist zich in zijn vrinden als hij denkt: het zit hun hoog! Thanks for warning ook 'n gewaarschuwd FUNCTIONARIS telt voor twee. Zelfs al zullen er wel zeggen: Man, bemoei je er niet mee! Weet, die „pracht'ge oude garde die nog altijd aandeel heeft" en die naarstig (con amore) aan de club haar leiding geeft, is op haar terrein DESKUNDIG! Wat wel eens vergeten wordt door de (sport)pers, in 't bijzonder door Kick Geudeker in „Sport". Toch is deze „Kick mét rush" mij liever, dan de Kick die uit Bakker's (Piet) vocabulaire put, en 'n raar, naar woord opspuit; deze Kick, die is vergeten wat na '18 werd bereikt. Naar de 8 16 titels van het Eerste niet meer kijkt Deze Kick is, ondanks alles, SYMPATHIEK in zijn vermaan. In die opgeheven vinger tref ik oude clubmin aan! Immers, voelt voor U de ander louter onverschilligheid zal zijn hand Uw hand negéren. Deze hand dan niet kastijdt Slechts „wie lief men heeft, kastijdt men" In een andere variant heet het „was sich Hebt, das neckt sich", maar die komt uit Zwitserland. Dit nog, tegen D.W.S. stond ik nog even aan de kant. Maar zag NERGENS, hoe 'k ook speurde; wélke muur, Kick, ik ook keurde: 'n MENE THEKEL aan de wand B. S. LE MARCHE. Het seizoen 1951 behoort gelukkig bijna weer tot het ver leden, en als we dit gelukkig nog eens extra onderstrepen, menen we dit van harte. Tot op heden haddein we voor het éérste elftal alleen al 32 spelers nodig, een wel zéér treurig record. We kunnen ons tenminste geen jaar herinneren, dat er zoveel „Kneusjes" gevallen zijn, en onze kennismaking met het Oosten wordt door ons niet gaarne geprolongeerd. Spel- verbetering heeft deze vermenging ons zeker niet gebracht, ook de vele verre reizen doen niet naar een herhaling verlangen. Ook de vermeerdering van het aantal competitie-wedstrijden bleek geen ideale oplossing, vooral ook daar dit ten koste moest gaan van ons altijd zo sportieve- en gezellig paastournooi. Alles was voor dit jaarlijks tournooi door ons in orde gebracht, tegen standers waren uitgenodigd, hotels besproken etc. etc., een verzoek om uitstel werd echter door de K.N.V.B. zonder meer van de hand gewezen, daar nu eenmaal een inhaal-programma was vastgesteld. Hoe langer hoe meer krijgen we de indruk, dat als onze vereniging eens iets verzoekt, we beter doen ons verlanglijstje maar meteen achter de bekende boom te depo neren, daar het resultaat toch steeds negatief is. Maar mis schien dat we een kansje maken wanneer we nu reeds dato heden uitstel voor volgend jaar Pasen vragen. We hebben nog slechts één puntje nodig om geheel buiten degradatie-gevaar te zijn, om kakkineus te doen is er dit seizoen waarlijk geen reden maar tegen D.W.S. lieten we het héél lelijk liggen. Het eerste kwartier schiepen we ons door beter positiespel talrijke kansen, maar èn Drager èn Bruins waren zeker van de Paashaas geschrokken. Het ei raakten ze kwijt, doch het net konden ze niet vinden. Alleen Brokman wist met een voortreffelijk schot de D.W.S.-keeper te passeren, maar toen even daarna Bouwens een lelijke fout maakte, door op een vermeende outball niet te reageren, kwam D.W.S. al héél for tuinlijk aan de gelijkmaker. Na dit eerste kwartier was er zo'n ergerlijk gemis aan ausdauer en doorzettingsvermogen, dat ieder rechtgeaard Ajacied zich zat te verbijten. Dat er foutjes worden gemaakt, ach dat kan tenslotte ook de allerbeste gebeuren, maar dat gebrek aan tempo en die slechte lichaamsbeheersing, is een véél lelijker ding. Het is dan ook zéér begrijpelijk, dat onze elftalcommissie de jeugd in het geweer roept. Dat we het hiermede direct gewonnen zullen heb ben gelooft niemand, maar we vertrouwen wél, dat er weer voor 100% vechtlust aanwezig zal zijn. Voetbal is nu eenmaal een moeilijk spel, en teamverband een artikel, dat niet gemak kelijk te verkrijgen is. Gelukkig hebben we nog een paar kost bare maanden voor ons, en als dan de goede wil aanwezig is en daar twijfelen wij niet aan kunnen we zeker tot resultaten komen. Dus mouwen op „Jong-Ajax", héél Rood-Wit rekent op jullie. J. S. Waarom langer zoeken? Ons groot assortiment KANTOOR-ARTIKELEN rechtvaardigt ons devies Weteringschans 223, Tel. 39596-31842-36890 Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 8