Premies voor eerste elftal-spelers? Belachelijk! Bonthuis „DE BLAUWVOS" De paardjes die de haver verdienen zitten er naast. Voor al Uw FEESTGEBAK naar Banketbakkerij J. Potharst Spaamdammerstr. 122-124, lel. 46480 Nieuwe modellen Bontmantels 7 Laat ik nu waarentig net op m'n vrije Zaterdagmiddag Van Santen tegen z'n lijf lopen, u weet wel Van Santen, ujt het zevende. Nee, niet Van Santen uit het zevende regiment infanterie, hét zevende ik be doel ons zevende van A jax. Ha, die ouwe reus glunderde ie, kerel wat krijg jij toch een diplomaten snuit, lach je nog wel es? Nou is die "Van Santen een best clublid hoor, daar niet van, en klaver jas speelt ie prachtig, en ten slotte betaalt ie ook z'n contributie; als Junior beloofde hij aardig wat en hij komt geregeld op ook. Z'n linker been is niet je dat, maar als ie die voddenbaal op z'n rechtervlerk krijgt en de stopper laat 'm een tikkeltje los kan ie een poeier geven, dat de vijandelijke keeper van angst wat in z'n voetbal-pantalon doet. Ont moedigen laat ie zich nooit, en kankeren doet ie veel, maar gelukkig zachtjes. Het is echt één bonk optimisme, en hij kan soms zó ongelofelijk geestig uit de hoek komen, dat je hem er zó weer in zou trappen. Zeg dinges ginnegapte ie, ik heb laatst een stukje van je in ons lijfblad ge lezen, waarin je als verdediger optrad van het heilige amateurisme. Het was een aardig artikeltje hoor, daar niet van, maar je moet niet zo akelig serieus doen kerel, per saldo, doe jij het toch ook voor je lol, want pegu- lantjes levert die schrijverij toch ook niet op. Ik kan Volkers ook tamelijk goed, weet je, dat is net een ontvanger van de belasting. Innen kan ie puik, daar niet van, maar voor dat die afschuift, moet er héél wat anders gebeuren. Waar wil je eigenlijk naar toe, vraag ik een beetje zuur. Nou, ik wilde ook wel eens in m'n vulpen klimmen weet je, maar ja met die tegenwoordige papierprijzen zie ik er wel wat tegenop, je moet tenslotte toch eerst nog een kladje maken ook, dat is al twee velletjes. Krijg de vellen, kerel, dat is toch mijn schuld niet? Nou moet je niet zo zuur doen, ouwe centerhalf, luister nou effen, je bent er.nu toch, laten we hier op het pleintje even een kleintje koffie pikken, en dan neem jij op, wat ik op m'n hart heb. Moet ik opnemen, wat zo'n snotneus als jij mij belieft op te geven, nijdas ik. Natuurlijk, daar ben je toch potdome heet dat niet redactie-lid voor? En wat had Uw Hoogheid dan wel allemaal op z'n kerfstok? Twee koffie ober, geef mij er maar een pousje bij, en noteer dan maar even, dat ik ook falikant tegen het geven van premies ben, en wel op de volgende gronden. 1. Wie spelen steeds op de prachtigste velden? (Had je ons l.l. Zondag moeten zien modderen, de koeien- blubber zit me nóg in m'n scheiding). 2. Wie hebben altijd een prima kleedkamer, met na afloop een warm bad? (Wij moesten ons de vorige week in een verbouwd kippenhok verkleden, en slootwater is altijd op temperatuur). 3. Welk team pikt altijd een nieuwe bal? (Had je die knikker van ons moeten zien, meestal is ie vier kant). 4. Wie laten zich voor en desnoods na de wedstrijd fijn masseren, en krijgen bovendien nog gratis Engelse les van de trainer? (De vorige maal kreeg ik toch een opmieter van die rot-half, kerel, ik zocht al naar m'n begrafenispolisik werd enkel maar op een zacht plekkie achter de goal gedeponeerd, en de back smoesde tegen die half: so die goser zijn we tenminste kwijt). 5. Wie reizen gratis naar alle windstreken? Onze verste reis is naar D. W.S. 7, en dat trammetje betalen we natuurlijk zelf). 6. Wie verorberen soms lunch en diner, om van de drankjes maar te zwijgen? (Wij besjommelen onze ranja-met-een-rietje zelf, en onze lunch komt uit ons voetbalkoffertje). 7. Wie kunnen zomaar Prof. worden, met de kans om zonder lot toch de 100.000.— te trekken? (Voor ons bieden ze geen dubbeltje). 8. Wie worden toegejuicht door duizenden, en hebben sjans bij iedere moordgriet? (Voor ons de stilte van het graf, maar wat de sjans betreft nee schrijf dat maar niet op, dat gaat wel). Dus kom ik op voor alle lagere elf tal-spelers, want ook wij werpen onze botten met ware doodsverachting in de strijd, tot heil van onze ge liefde club, en wij eisen voortaan per wedstrijd f 25.Later gaan we natuurlijk staken als we niet een geeltje méér krijgen, maar daar smoesen we nu nog niet over. En de eerste-elftalspelers betalen voortaan drie, nee viervoudig contributie voor de service. En betaal jij nu even dat kopje koffie, dat ik al geconsumeerd heb, en meteen die droge sherrie die ik nu ga nemen. Prosit! (Vrij naar het „Be-Quick"-orgaan). J. S. AJAX-D.W. S. Een vrije schop op ons doel kwam in Van Drecht's veilige handen. Firma H. Nagiegaal 'Bezorgen door de gehele stad. A. F. STRIKKERS ook naar maat. Koninginneweg 255, Tel. 95701 Repareren (biJ Amstelveenseweg) Moderniseren Tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 7